• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,901
U kutini u inakemu imate UREU po 280kn/100kg, radi se o tome da ima necistoca unutar vrece i spustena je cijena,pa provjerite si da li jos imaju jer kaze kolega da ide ko mutavo..pa ako tko moze dohvatiti neku kolicinu neka mu je sa srecom!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U Sloveniji - Ormož,kod Jurkovića-


15-15-15 - 42 E

7-20-30 - 52 E

KAN sa MG (hrvatski) - 30E

KAN sa S (austrijski) - 30 E

Urea - hr - 41 E

0-10-30 + Mg,B,S - 66 E

KALIJSULFAT 50% + 18% S - 78E

Sve za sto kila.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas se malo raspitivao za cijene umijetnog,sijemena....pa evo neke:
Prvca:Npk15-15-15=386kn
Kan=257kn
Urea=390kn
Na vece kolicine(palete)imaju neki popust2-3%
Sijeme:Os 40 000zrna 440kn
Pakovanje 25 000 -278/kn
Pioneera jos nemaju, za ostale se nisam raspitivao...
Kakve su kod vas cijene,sve informacije dobrodosle pa malo za usporedbu....
Sad ce navodno i ti famozni poticaji,o kojima svi pricaju a niko ih nije vidio i nezna se kad ce(je*ote ko vanzemaljci) hahaaaa..... pa da smo spremni!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kod nas neki uzimali gnjivo iz Vukovara,mislim "Dunav" 15-ica kosta 320/kn...al kazu katastrofa,puno kvrga,otpada,ljudi rasipace istrgali,tako da sam skeptican sto se tice toga,platis manje a u konacnici nedobijes nista vise il mozda i puno manje???
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,901
Neznam da li si mislio na moj post,ali radi se o urei koja ima neke crne tockice u proizvodu,radi se o necistoci od traka ili usipa kojim urea putuje do pakirnice,pa su snizili proizvod,ja sam kupio paletu i nije bilo 50 crnih granula u vreci od 25kg,tako da nije strasno,a 1500kn usteda po paleti i nije za baciti..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Urea Kutina se u Srbiji prodaje po 34e za 100kg (264kn).... ... ...
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
mislim kolega radul da pišeš gluposti već dvije godine koristim njihovo gnojivo i nema nikakvih problema ,a što se tiće kutine da propadnu što prije dugo su nas pljaćkali i još i sada mi pokrivamo njihove izvozne cijene jer su uvijek u dugu. Bavim se povrčem i bio bih sretan da imam Eu cijene
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Mislim kolega gusta da bas i nisi pozorno procitao moj post....ja ga osobno nisam koristio,pricam sta mi kolega reko,on radi kod covijeka koji obradjuje oko 300ha zemlje...eto samo toliko.:icon_thumright:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,901
Gusta ruzno govoris o firmi koja se ne financira iz proracuna,a hrani tisuce ljudi.
Zrtva smo politike koja nam namece dobavljace plina skuplje od konkurencije.
1 lipa u cijeni plina manje na mjesecnoj razini znaci 7 milijuna kuna manji racun.
Oko 210 milijuna kuna ti je mjesecni racun za plin,a oko 200 milijuna su place na godisnjoj razini.
Nerazumijem zelju za propasti firme,da propadnemo gnojivo nebi bilo jeftinije sigurno.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
dećki nisam htio nikoga uvrijediti ,, komer sve to stoji što si napisao ali kako objašnjavaš da to kutinsko gnojivo u susjednim državama ima puno nižu cijenu nije PDV tamo toliko niži niti su se trgovci odrekli marže ,. cijena proizvodnje je ista ali kod gotovog proizvoda odnosno cijene nešto u tom raćunu ne štima Da nespominjem carine i transportne troškove. NIJE SE FINANCIRALA IZ PRORAĆUNA ALI JE VELIK DIO TE RAZLIKE PLAĆAO SELJAK IZ HRVATSKE
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,901
To ti nemogu odgovoriti jer i mene muci to sto se urea na svjetskom trzistu krece oko 400$,a kod nas je 800$ tona..to je neka visa matematika za mene...mada vise bi volio da su sve cijene nize,ili da nam je standard visi pa da ne brinemo o cijenama gnojiva i ne ovisimo o poticajima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,595
ako je urea okolo 400 dolara a kod nas duplo, jel se isplati uopće delat svoju?
neka petrokemija kupi tuđu, spakira u svoje vreće i proda dalje...da plina i ne potroše...
bem ti menadžere, jesu nesposobni...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,901
Bila je 300 na svjetskom u prosincu,sad je 400..nisam blizak u upravi s nekime da bih znao odgovoriti na menadjerska pitanja.ali velika vecina proizvodnje odlazi van,neki mali postotak se prodaje na domacem trzistu.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
U Sloveniji - Ormož,kod Jurkovića-


15-15-15 - 42 E

7-20-30 - 52 E

KAN sa MG (hrvatski) - 30E

KAN sa S (austrijski) - 30 E

Urea - hr - 41 E

0-10-30 + Mg,B,S - 66 E

KALIJSULFAT 50% + 18% S - 78E

Sve za sto kila.

Dali su to cijene sa pdv-om?
Ako moze u pvt neki kontakt
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da,to je sa njihovim pdv -om.Ako si ti u sustavu pdv kod nas,možeš si ga kao kod nas prebiti - neznam na koji način,dali tamo dobiješ bez,ili kako to ide - moraš pitati,ali,tamo je pdv osam i pol posto samo,pa neznam koliko je isplativo.

00386 2 7400168 center jurković

jurko@siol.net

To bi trebalo biti to - ak nešt ne štima pitaj ponovno,jer to imam već dugo,a nisam zadnjih godina koristla.nemam potrebe,jer često idem tamo pa ne moram zvati.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
imate temu: cijene umjetnih gnojiva, post 46 o Center Jurković.
 

Najnoviji postovi

Na vrh