• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
jedino ako za izvoz ovi nasi sasvim nesto drugo stavljaju. veruj mi da njihovo nikad nisam koristio i jos mnoga jer su ljudi radili i analize i mnoga nemaju ni priblizno sto pise.

kaj kutina nije ok?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Sto kila? Gdje?
ja sam bila u Ormožu-kod Jurka.Dvadeset pet kila vreća.11,90 E.E,sada me ne lovi za riječ jel to bila talijanska ili kutinska petnaestica.Ima obje.

50kg, pitaj u lokalni zadrugi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kaj kutina nije ok?
dejane bolje procitaj predhodni moj post. rec je bila o Subotickom djubrivu koje je kod nas najlosijeg kvaliteta i jos poneka koja su radjena analize. znaci rec je o djubrivima iz srbije. kutina djubrivo sam koristio i za mene su jako dobra .mada se tesko sad nalaze kod nas. uglavnom sam koristio kutinsko ,rusko i nase pancevo proizvodnje. sad i sabacko solidno kvalitetom. eto sta koristim. govorio sam da izgleda djubriva iz srbije koja izvoze su mnogo boljeg kvaliteta nego sto prodaju kod nas. mnoge stvari sam cuo o tome jer pre a i sad mnoge stvari se proveravaju pre nego predju granicu. zato postoji takva mogucnost da su djubriva iz uvoza bolja kvalitetom
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
50kg, pitaj u lokalni zadrugi.

Ček malo,pa ti si onda platio skuplje nego je kod Jurkoviča.Kod njega je kutina bila oko 50 E sto kila,ili 52,ne sjećam se točno,ali evo sam jučer gledala i razgovarala sa trgovcem-sa svima sam tako jako dobra - bude u dvanaestom mjesecu opet akcijske cijene-i veli mi-e,sada sam se sjetila-talijanska petnaestica je malo ispod 48 E sto kila.vreće su po 25 kg-11,90 E.

E,sinulo mi je-

A kutina je 12,50,dakle,50 E sto kila.
 
Posljednje uređivanje:

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
ja sam uzeo novo Todoricevo gnojivo Map i KCL ovaj prvi ima NP 12-52 a drugi je kalij klorid cijena je 383 i 315 kn plus Pdv.....

Kakova su to Todoričeva gnojiva? Tko je proizvođač?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koliko ja znam Todorovic je direktor Sabacke azotare. znaci djubrivo iz Srbije nedaleko od mene.vidim da mnogi hvale ove formulacije tako da cu morati i ja uzeti najvise zbog fosfora. dosta smo oskudni sa njim
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Proizvođac je Agrokor tako pise na vreci.............
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kakva su umjetna gnojiva Yara mila?
Kaj se zaorava na jesen prije sjetve pšenice?

yarra ti je fenomenalna. da mi ove godine nije kisa sve unistila,na njoj bih imao rekordan urod kupusa i paprike. sad ide i u jesensku sjetvu,i pod kukuruz na proljece,potpuno izbacujem sva ostala gnojiva.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
@zeko to ti je rusko djubrivo koje se otprilike samo pakuje u agrokoru. tu formulaciju ima i Sabacka zorka zato je doslo do moje zabune. pise proizvodjac iz Moskve
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja sam pitao u jednoj trgovini, 380 kn je 15-tica,(Kutina) a u drugoj Vukovarska 420, ti još nisu čuli za sniženja, a po najavama, nakon prodaje tih zaliha gnojiva, stiže novo po još povoljnijim cijenama za proljetnu sjetvu.. Živi bili pa vidjeli!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kod mene na kombinatu su uzeli taj od todorica kaj uvaza.
Znam da todoricevi bacaju dulje taj Map i kalij
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi zanima me kolko ureje treba staviti na 100 kg 5-15-15 da bi se dobil omjer za 3*15? :icon_pray:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znači otprilike jedna vreča od 25 kg, to bi mi ispalo onda oko 410 kn 100 kg jer je 5-15-15 310kn 100kg a 3*15 390kn! Jeli ima ko jeftiniji 3*15, nemora biti kutinsko!
 

Najnoviji postovi

Na vrh