• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Konkurencija čini svoje, do sad su bili praktički monopolisti, a sad bilo tko može otići u Sloveniju i Mađarsku i tamo kupiti jeftinije gnojivo.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kutina je puna gnojiva,nikad nisam vidio u krugu van skladišta tolike hrpe,znači prodaja je pala pa su skužili da ako ne spuste cijenu mogu zatvoriti kapije.

Ljudi koji rade u poljop. apotekama s kojima sam si dobar,kazu mi, zovu ih iz kutine,sto cekaju,sto ne narucu gnojivo za jesensku sjetvu,jednostavno nitko ne kupuje...
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Još če trebati da spuste cjene kao što su spuštene na kukuruzu , pšenici i ostalim polj. proizvodima.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Vec dvije godine u Bjelovaru ima za kupit srpskog gnojiva, azotara Subotica i Lukavac BiH. Cijene su 30-40kn po metru nize od naseg kutinskog a sada ce bit veliki rizik trgovcima navlacit neke vece kolicine jer i na razliku od 50kn po metru na vecu kolicinu isplati se otic u madjariju ili sloveniju. Dosta su nas derali!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ljudi koji rade u poljop. apotekama s kojima sam si dobar,kazu mi, zovu ih iz kutine,sto cekaju,sto ne narucu gnojivo za jesensku sjetvu,jednostavno nitko ne kupuje...

Pa i ja se čudim zašto se ne kupuje. Cjene svih naših proizvoda su odlične, poticaji isplačeni i više nego što su trebali biti, seljaci puni para. Mora da su seljaci još na moru pa kad se vrate sa godišnjeg odmora biče navale na petrokemiju, inu i ostale
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zašto se ne kupuje-evo meni je prosvijetljilo u glavi pa sam skužila da sa drugogodišnjim sjemenom krumpira-koje usput rečeno plačam dvanaest kuna kilu kada kupim novo deklarirano,a za 1 ha ga trebam 1500 kg,i sa upola manjom gnojidbom dobijem financijski isto ko sa punom agrotehnikom,a leđa me manje bole i lakše prodam manju količinu robe-ne boli glava od viška.Za deset ha krumpira sam nekada kupovala sve skupa dvadeset tona mineralnog.Sada ne sadim 10 ha,ali da sadim,sada mi dosta deset tona.Tako to ide.
 
B

bosniahos

Guest
DADO gdi ti živiš da tako pišeš.Nejdu seljaci namore,možda si ti neki lobista ili si jako šalan.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja bila jutros u Sloveniji-petnaestica ko što je i bila-44E .Sada kod nas ispada povoljnije.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vec dvije godine u Bjelovaru ima za kupit srpskog gnojiva, azotara Subotica i Lukavac BiH. Cijene su 30-40kn po metru nize od naseg kutinskog a sada ce bit veliki rizik trgovcima navlacit neke vece kolicine jer i na razliku od 50kn po metru na vecu kolicinu isplati se otic u madjariju ili sloveniju. Dosta su nas derali!
ako mi verujes to Suboticko djubrivo i jos par firmi prevarantskih sto rade je najgore i to niko kod nas skoro nekupuje a pogotovu Suboticko. ja kupujem ili Rusko ili Kutina ili Pancevo. sad i Sabac poceo izgleda neke formulacije raditi ali je skuplje. da su preterali sa cenama jesu ali bolje duplo manje i skuplje i kvalitetno baciti nego malo jeftinije a totalno lose.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Da budem iskren neznam niti ja više gdje živim. Prije jedno 7-8 god sam se zgražao nad bratičevim riječima kad je rekao da od naše države nebu ništa dok nam stranac ne dođe za gazdu. Sad vidim da je to žalosna istina. Sve više neznam jeli bi se smijao ili plakao kad vidim koliko nas gule i tlače. Smijem se kad gledam kako iz mojeg truda nešta nastaje i kad to dobro rodi a kad to isto trebam prodati najradije bi to zaorao i digao sve četiri u zrak. Dabogda pojeftinio još u pola ( umjetno gnojivo )
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
ako mi verujes to Suboticko djubrivo i jos par firmi prevarantskih sto rade je najgore i to niko kod nas skoro nekupuje a pogotovu Suboticko. ja kupujem ili Rusko ili Kutina ili Pancevo. sad i Sabac poceo izgleda neke formulacije raditi ali je skuplje. da su preterali sa cenama jesu ali bolje duplo manje i skuplje i kvalitetno baciti nego malo jeftinije a totalno lose.

Neznam sta bi rekao na ovo. Prosle godine je bila nezapamcena susa a ja imao sve suboticku 15icu i kukuruz bio sasvim okej. Cak su neki ljudi koji su kupili isto to gnojivo rekli kako im se svidilo jer se brze istopi. Nisam upoznat sa situaciom oko firme koja ga proizvodi kakve probleme ima, znam da ga je u Bjelovaru prodano ivragu puno prevec. Jedina zamjerka subotickoj 15ici je sto se zgrudala u vrecama pa je bilo drz nedaj.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sto kila? Gdje?
ja sam bila u Ormožu-kod Jurka.Dvadeset pet kila vreća.11,90 E.E,sada me ne lovi za riječ jel to bila talijanska ili kutinska petnaestica.Ima obje.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kakva su umjetna gnojiva Yara mila?
Kaj se zaorava na jesen prije sjetve pšenice?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Odlična,cijena im je bila negdje na razini kutinskih prije pojeftinjenja.sada nisam u toku.imala sam njihovu granuliranu petnaesticu i otapala je i puštala u sistem kpk.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Znači cijena im je skoro ista ko od kutine, al jesu li bolja od kutinskih gnojiva?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedino ako za izvoz ovi nasi sasvim nesto drugo stavljaju. veruj mi da njihovo nikad nisam koristio i jos mnoga jer su ljudi radili i analize i mnoga nemaju ni priblizno sto pise.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam uzeo novo Todoricevo gnojivo Map i KCL ovaj prvi ima NP 12-52 a drugi je kalij klorid cijena je 383 i 315 kn plus Pdv.....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja cu najverovatnije to sabacko uzeti NP jer dosta fosfora fali po analizama. ali i skupo je . preterase sa cenama. a nikakve sigurnosti u kvalitetu za mnoga. uzimam zato sto je komsija uzimao prosle godine sabacki map i najbolji daleko prinos zita imao. e sad bacao je i stajnjak ali bas je odlicno prosao ali je radio i analizu
 

Najnoviji postovi

Na vrh