• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
jel ima kakve razlike između bosanskog kana i kutinskog osim naravno i u cijeni
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ja sam uzeo nekog Nizuzemskog koje RWA uvozi, vele da je dobar sad ćemo vidjet, nadam se da nisam fulal....
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Koliko sam čula(od generalnog uvoznika za Hr),na našem bi tržištu ove godine trebala biti Jarina petnaestica koja bez problema može nakon otapanja ići u sustav KNK...
Zaista mudra izjava uvoznika; pa zašto onda rade (skuplja) vodotopiva gnojiva :confused:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zaista mudra izjava uvoznika; pa zašto onda rade (skuplja) vodotopiva gnojiva :confused:


doture izjava je na mjestu. svako gnojivo posle otapanja bez problema može ići u sistem kpk. druga stvar je šta će tamo napravit.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zaista mudra izjava uvoznika; pa zašto onda rade (skuplja) vodotopiva gnojiva :confused:

Ne tvrdim da je to isto ko vodotopivo,nego de se topi bez ostataka i da se može aplicirati kroz KNK.Krivo sam rekla tvrdim-prenosim riječi koje su mi prezentirane.Eto,to je ispravno rečeno.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ne tvrdim da je to isto ko vodotopivo,nego de se topi bez ostataka i da se može aplicirati kroz KNK.Krivo sam rekla tvrdim-prenosim riječi koje su mi prezentirane.Eto,to je ispravno rečeno.
Ma nije to išlo na vaš račun :)(wait):) nego na račun "mudrog" uvoznika, i njihovih izjava :(giggle):
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Gdje nabavljate to gnojivo?Direktan uvoz iz srbije ili ima kod nas(gdje) i koja je cijena ak nije tajna?

nabavljo sam u vrtu bjelovar..bilo je jeftiniji nekih 20-30 kn po toni od petrokemijinog..
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
jel ima kakve razlike između bosanskog kana i kutinskog osim naravno i u cijeni

I mene bi to zanimalo...
Kod nas to ljudi masovno kupuju, 8kn je jeftinije od kutine...

Primjetio sam da im je pakiranje dosta lošije od kutine, vreće i palete pucaju kao lude ^^
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
E,ovak,u sijačicu (OLT mehaničku) bi stavio oko 150 kg NPK petnajstice po rali (jutru) pa me zanima dali bi bilo dobro stavit i Uree i u kojoj količini?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
E,ovak,u sijačicu (OLT mehaničku) bi stavio oko 150 kg NPK petnajstice po rali (jutru) pa me zanima dali bi bilo dobro stavit i Uree i u kojoj količini?

mozes stavit ali nije bas preporucljivo...jer ako ti urea bude preblizu klici mogao bi ju spaliti...
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja sam lani radio s ovim i nisam primjetio razliku od kutinskog ,osim u cijeni i granulama.
 

Prilozi

  • P4240355.jpg
    P4240355.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 200

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Ja sam lani radio s ovim i nisam primjetio razliku od kutinskog ,osim u cijeni i granulama.

Ima još jedna, neznam da li si to pratio, ali meni je rasipač bacio puno manje toga vukovarskoga, nego kutine...

Sigurno ~30kg po jutru manje

Vjerojatno je zbog nepravilne granulacije, i prašine to tako...
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Je , primjetio sam, samo ja sam umjetnjak stavio u sijačicu i trebalo je više otvoriti otvore.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo ja danas isao po kan u Sloveniju i kupio bosanski po 9 eura i 12 centi minus 8.5% povrat ddv-a i ispalo me 240kn 100 kg znaci na 200 kg kaj smijes voziti ušteda je cca 100 kn!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Evo ja danas isao po kan u Sloveniju i kupio bosanski po 9 eura i 12 centi minus 8.5% povrat ddv-a i ispalo me 240kn 100 kg znaci na 200 kg kaj smijes voziti ušteda je cca 100 kn!

znači samo 200 kg smiješ uvesti po osobi??
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Zanima me dali je tko koristio mineralna gnojiva od TIMAC AGRO.Koje su kvalitete i koja je cjena???
 
B

bosniahos

Guest
Pa dal su iste kvalitet ka i naša.Dali je to po osobi ili vozilu 200 kg.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
znači samo 200 kg smiješ uvesti po osobi??
Da dnevno 200kg po osobi, znači ako imaš reganu auto prikolicu uzmeš 5 u auto i voziš tonu na 5 računa! Malo je zajebancija oko tih računa ali ja sam iz Dunjkovca a Dravsko Središče mi je 5 min vožnje tak da dok idem s posla ako kaj trebam samo produžim prema Trnovcu i rešena stvar!
 

Najnoviji postovi

Na vrh