• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
zakaj samo 4 vreče?? pa zar nije max dopušteno 100€ po osobi a da ništa drugo ne plačaš??? kak npr dok ideš na mađarsku...

mislim da si u pravu, čak je i 150€ dopušteno po čovjeku......:(y):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
pitao sam carinika, i rekel je 4 vreče, još me uz put pitao od kuda sam jer mislim da ljudi iz pograničnog područja nesmiju umjetno gnojivo voziti.. pitajte, pa čete čuti..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma ja nisam baš iz pograničnog prostora sa slovenijom več sa mađarskom tak da nebi smjelo biti problema...i mi smo mislili dopelati iz slovenije jer je dosta jeftiniji ... male količine jer nam ni netreba..kolko sam čul dosta ljudi iz mojeg kraja odlazi kod njih po umjetni...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zasto se ja trebam mucit i putovat vani a nemogu ovdje kupit po dobroj cijeni nesto sto sami proizvodimo? Pa ovo je nasa tvornica nek radi za nas a ne da od nas radi bedake i tjera nas na carinsku rampu radi par vreca gnojiva?
Necu da trgam auto i da se mislim hoce li me tko maltretirat. Idem kupit neko jeftinije gnojivo makar bilo iz Bangolije, izdrzat cemo jos ovu sjetvu a dok se otvore granice e onda draga Petrokemijo sory al jbga. Ni nas nitko ne zali pred uvozom svega i svaceg od mlijeka i mesa do kikirikija i šlapa pa sto bih ja zalio ove lopove!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
mene zanima zašto je gnojivo naše petrokemije kod nas pakirano u malim vrečama (25 kg) a u Sloveniji je sve po 50 (urea 40) ?ili su to samo u mojem kraju vreče od 25?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mene zanima zašto je gnojivo naše petrokemije kod nas pakirano u malim vrečama (25 kg) a u Sloveniji je sve po 50 (urea 40) ?ili su to samo u mojem kraju vreče od 25?

to malo pakiranje od 25 kg ima i dobru a i lošu stranu...pošto su vreče lakše, lakše je rukovati i koristiti ih a ne da moraš dizati teške vreče od 50 kg...ali opet z druge strane moraš duplo više vreča pretovariti nego dok je 50 kg...i stariji ljudi koji još kolko tolko tjeraju poljoprivredu makar samo za svoje potrebe puno im je lakše raditi z manjim vrečama od 25 kg nego z velikim od 50 kg...a sad zbog kojeg su razloga u tvornici počeli pakirati u manje vreče to neznam...:(:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Ovako,imate dosta pitanja a ja nemam odgovore posto radim u proizvodnji,ne u upravi.
Sto se tice izvoznih subvencija,mislim da to ne postoji..
druga stvar i najvaznija je,petrokemija NIJE na teret poreznih obvenzika i nase place i poslovanje se NE FINANCIRA iz državnog proračuna..Politika i ujedn oVlada ove države nas drži u šaci sa cijenom plina,namještanjem svojih ljudi u nadzorne odbore itd...
Cijena plina konkurentskim firmama vani je oko 2.5kn,nama je 50+l skuplje..mi smo još i godinu dobro završili.da smo imali plin po 2.5kn,onda bi bili toliko ili još čak i više u plusu. Zašto je vani gnojivo jeftiniji to neznam,ali vjerovatno zbog konkurencije,ili nekojeg trećeg meni trenutačno nepoznatog faktora ali mogu se raspitati.
Vidim ima dosta neprijateljski nastrojenih ljudi,pa ako vas nešto interesira,posaljite mi PM,pa ću se potruditi saznati..Naime ja radim u proizvodnji Kan-a(priliranog) pa vam sto se tiće nekih stvari vezano uz upravu neznam reći,ali mogu se potruditi saznati..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ovako,imate dosta pitanja a ja nemam odgovore posto radim u proizvodnji,ne u upravi.
Sto se tice izvoznih subvencija,mislim da to ne postoji..
druga stvar i najvaznija je,petrokemija NIJE na teret poreznih obvenzika i nase place i poslovanje se NE FINANCIRA iz državnog proračuna..Politika i ujedn oVlada ove države nas drži u šaci sa cijenom plina,namještanjem svojih ljudi u nadzorne odbore itd...
Cijena plina konkurentskim firmama vani je oko 2.5kn,nama je 50+l skuplje..mi smo još i godinu dobro završili.da smo imali plin po 2.5kn,onda bi bili toliko ili još čak i više u plusu. Zašto je vani gnojivo jeftiniji to neznam,ali vjerovatno zbog konkurencije,ili nekojeg trećeg meni trenutačno nepoznatog faktora ali mogu se raspitati.
Vidim ima dosta neprijateljski nastrojenih ljudi,pa ako vas nešto interesira,posaljite mi PM,pa ću se potruditi saznati..Naime ja radim u proizvodnji Kan-a(priliranog) pa vam sto se tiće nekih stvari vezano uz upravu neznam reći,ali mogu se potruditi saznati..

naravno, vani su inputi niži, a tkv je i cijena finalnog proizvodnja!

ali kud to vodi???pa oni nas drže u šaci ljudi moji???
koji je cilj toga? da nas sve pokopaju???pa kad rasprodamo svu zemlju strancima, e onda bude jeftinije hrana jel???

ne vjerujem da živim o ovakvoj državi koja SUSTAVNO UNIŠTAVA OBIČNE POLJOPRIVREDNIKE!!
dojde mi da plačem ko malo dete...strašnoooooooooo!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da se mi nebi krivo shvatili, ja nisam neprijateljski raspolozen prema nasoj firmi sto vise vec godinama kupujem samo kutinsko gnojivo i nek ostanu novci nasim ljudima koji od toga zive. Prije bi se moglo reci da se uprava pomenute firme neprijateljski ponasa prema svojim najvjernijim musterijama tj svom narodu. Vani se mogu stiskat a nas gaze racunajuci da s nama moze lako, moze da samo pitanje dokle bude mogla? Na trzistu vec ima svega a bit ce jos vise a to bi itekako moglo dovesti do propasti ionako posrnuli gigant.

Ovo sto kolega Belec pise je istina, trude se unistit domacu proizvodnju pa nek se mi rasprodamo nekom koji ce znat bolje radit i raspolagat nasom zemljom... Oce klinac! Istu stvar su napravili razni trgovacki centri po dolasku u lijepu nasu, unistili su domacu trgovinu i sad rade sto hoce. Ljudi su mislili bit ce kod njih sve jeftinije i kvalitetnije a ono ispalo da sad dok nemaju konkurencije sad nam tek uzimaju mjeru. Opet smo daleko najskuplji u okruzenju. A posledica je na tisuce zatvorenih malih trgovina od kojih je zivjela po jedna obitelj. Oni su svi postali nebitni, nestali. Nitko te ne pita sta ces dalje i kako.

Unistili su (pretpostavljam namjerno) na tisuce malih farmera, tisuce štala zjape prazne jer odjedanput mi kao "neznamo" proizvodit mlijeko i ono nevalja a ovo iz uvoza je "odlicno". Je odlicno je samo onom tko na njemu strpa sebi proviziju u dzep!! Hoce unistit i ratarsku proizvodnju da bi opet netko mogao jeftino doci do zemlje (kombinata koji jos nisu prodani) samo to jos nije u cilju velikom gazdi (T) pa se tu jos rade razne kombinatorike na koji nacin to izvesti.

Sve u svemu mislim da nas ceka burna sjetva kako sa cijenama gnojiva koje vec divljaju tako i sa sjemenskim materijalom kojeg zbilja ove godine nedostaje.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
ma ja nisam baš iz pograničnog prostora sa slovenijom več sa mađarskom tak da nebi smjelo biti problema...i mi smo mislili dopelati iz slovenije jer je dosta jeftiniji ... male količine jer nam ni netreba..kolko sam čul dosta ljudi iz mojeg kraja odlazi kod njih po umjetni...

nebu problema, za svaki slučaj pitaj na našoj carini. ja sam išel u Ormož, trebal sam ulja i filtere za traktor, pa me na povratku carinik pital za čiji to traktor kupujem? naravno za svoj, onda je rekao da je u redu, jer za tuđi ne smijem ništa voziti prek granice..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
naravno, vani su inputi niži, a tkv je i cijena finalnog proizvodnja!

ali kud to vodi???pa oni nas drže u šaci ljudi moji???
koji je cilj toga? da nas sve pokopaju???pa kad rasprodamo svu zemlju strancima, e onda bude jeftinije hrana jel???

ne vjerujem da živim o ovakvoj državi koja SUSTAVNO UNIŠTAVA OBIČNE POLJOPRIVREDNIKE!!
dojde mi da plačem ko malo dete...strašnoooooooooo!

Da se mi nebi krivo shvatili, ja nisam neprijateljski raspolozen prema nasoj firmi sto vise vec godinama kupujem samo kutinsko gnojivo i nek ostanu novci nasim ljudima koji od toga zive. Prije bi se moglo reci da se uprava pomenute firme neprijateljski ponasa prema svojim najvjernijim musterijama tj svom narodu. Vani se mogu stiskat a nas gaze racunajuci da s nama moze lako, moze da samo pitanje dokle bude mogla? Na trzistu vec ima svega a bit ce jos vise a to bi itekako moglo dovesti do propasti ionako posrnuli gigant.

Ovo sto kolega Belec pise je istina, trude se unistit domacu proizvodnju pa nek se mi rasprodamo nekom koji ce znat bolje radit i raspolagat nasom zemljom... Oce klinac! Istu stvar su napravili razni trgovacki centri po dolasku u lijepu nasu, unistili su domacu trgovinu i sad rade sto hoce. Ljudi su mislili bit ce kod njih sve jeftinije i kvalitetnije a ono ispalo da sad dok nemaju konkurencije sad nam tek uzimaju mjeru. Opet smo daleko najskuplji u okruzenju. A posledica je na tisuce zatvorenih malih trgovina od kojih je zivjela po jedna obitelj. Oni su svi postali nebitni, nestali. Nitko te ne pita sta ces dalje i kako.

Unistili su (pretpostavljam namjerno) na tisuce malih farmera, tisuce štala zjape prazne jer odjedanput mi kao "neznamo" proizvodit mlijeko i ono nevalja a ovo iz uvoza je "odlicno". Je odlicno je samo onom tko na njemu strpa sebi proviziju u dzep!! Hoce unistit i ratarsku proizvodnju da bi opet netko mogao jeftino doci do zemlje (kombinata koji jos nisu prodani) samo to jos nije u cilju velikom gazdi (T) pa se tu jos rade razne kombinatorike na koji nacin to izvesti.

Sve u svemu mislim da nas ceka burna sjetva kako sa cijenama gnojiva koje vec divljaju tako i sa sjemenskim materijalom kojeg zbilja ove godine nedostaje.

I meni Se Cini da Zele Pripremiti Firmu Za prodaju,nazalost Veliku Vecinu Stvari U Firmi Diktira vlada,j Ljudi Iz Nadzornig Odbora Koji Je Politicki Namjesten(5 politicki Podobnih I 4 Iz Firme).ja Bi Najvise Volio Da Je Gnojivo Puno Jeftinije,da Se Poljoprivrda Digne Na Noge Te da se Zaposli Jos Ljudi U Firmi!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I meni Se Cini da Zele Pripremiti Firmu Za prodaju,nazalost Veliku Vecinu Stvari U Firmi Diktira vlada,j Ljudi Iz Nadzornig Odbora Koji Je Politicki Namjesten(5 politicki Podobnih I 4 Iz Firme).ja Bi Najvise Volio Da Je Gnojivo Puno Jeftinije,da Se Poljoprivrda Digne Na Noge Te da se Zaposli Jos Ljudi U Firmi!

eh a ko od poljoprivrednika nebi volio da je jeftinije:(:
kod mene se uvijek vozilo gnojivo iz kutine i to po par šlepera i onda su i dobivale zemlje dosta umjetnoga i prinosi su bila punoo veči ...a sad pošto se nema para a cjene su visoke sad se kupuje tolko kaj nekaj bacimo da ipak nekaj pomogne...da nisu tolko otišle cjene gnojiva i sjemena gore mi bi i dan danas radili ko i prije....a sada se več ne isplati raditi onome koji nema pod poticajem sve zemlje...i koji nema prek 50 ha
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
cijena umjetnog

kod mene cjene

15- 4998,89kn/T minus 10% za gotovinu
KAN -3332,32kn/T minus 10% za gotovinu
za sedmicu nisam niti htio pitati da ne dozivim infarkt

AM-grupa Vodnjan
u Pazinu (tinal) cijena nekih 5 kuna manja za kvinta (100kg)

:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi jel radio tko kad sa PK 20-30, mislim da je to Vukovarski, ako je kako se pokazao???
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
200kg po osobi. 4x50kg. :)

koja je cijena u Ormozu? to je blizu mog tasta pa da vidim dali bi se isplatilo prebaciti gnoivo do Istre... tako i tako ovaj wikend idem gore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh