• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Petnaestica je 53 E sto kila.-Prošle je godine bila 51 E.I dobiješ osam i pol posto povrata PDV.Nije nešto,ali meni pokriva gorivo.Pa onda uzmem npr Qadris,pa mi na njemu ostane 150 kn po litri,i tako par "sitnica",pa kupim nešto za gricnuti,Naravno,zaštitu moraš sakriti i ne slučajno spomenuti da si ovjeravao povrat poreza ako na računu imaš i ono što se ne smije prenositi.I na hranu imaš povrat PDV ako tražiš,20 %,tako de se isplati malo protegnuti noge.A i makneš se od kuće,za sada kad se još ima vremena.A osim toga u Ormožu imaš slovensko,kutinsko,srpsko,rusko,austrijsko,taljansko i mađarsko gnojivo.Ima i Entec,ma ima što hoćeš,samo moraš birati i odlučiti isplati li ti se.
Evo broja telefona,pa tko hoće,može nazvati i pitati što ga zanima-Center Jurkovič,ormož-02/7400168,pozivni za Sloveniju mi se čini je 366.
Ja sam uzela neki talijanski-6-12-27 plus 8% sumpora,dvijesto kila dođe 106 E,i osam E ću dobiti povrat.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Petnaestica je 53 E sto kila.
Evo broja telefona,pa tko hoće,može nazvati i pitati što ga zanima-Center Jurkovič,ormož-02/7400168,pozivni za Sloveniju mi se čini je 366.
Ja sam uzela neki talijanski-6-12-27 plus 8% sumpora,dvijesto kila dođe 106 E,i osam E ću dobiti povrat.


Pozivni za Deželu je 386
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,točno,šta ćeš kad ja radije idem nego zovem.:cool2:
Ma bitno je da sam znala da ima neka šestica,jel?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
ja zval našu carinu u Jurovskom Brodu, kažu dvije vreće umjetnog gnoja po osobi...:(
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
da li netko koristi vukovarsko gnojivo, kakva su iskustva i koja je cijena za 7:20:30?
 
Posljednje uređivanje:

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Jel ko koristil srpska gnojiva, Ureu, Kan i 15-15-15? Kak su se pokazala, mislim jel ima kakve razlike od naših osim u cijeni?
 
B

bosniahos

Guest
E to bi imeni bilo drago znat.Dali ima i onih topivih gnjojiva za prihranu pšenice.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ove godine cu definitivno šparati na gnojivu,,,samo dusicno gnojivo i to je to,,dosta mi je ulazenja u minuse,,a nikako se pokriti,,koliko cu imat para,,toliko cu sijat,,gotova stvar,,:eek::eek::eek::(punch):
 

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
Jel ko koristil srpska gnojiva, Ureu, Kan i 15-15-15? Kak su se pokazala, mislim jel ima kakve razlike od naših osim u cijeni?

ja koristim Azotara srpska gnojiva, ureu, 15-15-15 i kan.15-ica nije baš za u mašinu kod sadnje kukuruza, za bacanje rasipačem su sva dobra( ima kvrga) a razliku nisam neku primjetio, osim u cijeni :D
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam lani imao suboticku 15icu i KAN iz Lukavca BiH. Gnojivo bilo sasvim okej, brze se topilo od kutinskog. 15icu sam bacio rasipacem a susjed koji mjesanac stavlje u sijačicu imao je malo muke s tim subotickim jer se hoce zgrudat. Cijenovno je povoljnije od nasih gnojiva. Negdje sam citao da seljaci u Srbiji nisu zadovoljni kvalitetom pančevačkog gnojiva a suboticko hvale na sva zvona.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja sam prosle godine bacao srpsko i rekao nikad vise. 15 je koma za razbacivat, kao da nije bila granulacija podjednaka, brzo se zgrudala,ali kao da se brze rastopila.
Navodno da je ove godine bolja, ali budem se drzao domaceg.
koliko para toliko muzike,bar se meni tak pokazalo :icon_scratch:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Ja sam lani imao suboticku 15icu i KAN iz Lukavca BiH. Gnojivo bilo sasvim okej, brze se topilo od kutinskog. 15icu sam bacio rasipacem a susjed koji mjesanac stavlje u sijačicu imao je malo muke s tim subotickim jer se hoce zgrudat. Cijenovno je povoljnije od nasih gnojiva. Negdje sam citao da seljaci u Srbiji nisu zadovoljni kvalitetom pančevačkog gnojiva a suboticko hvale na sva zvona.
Gdje nabavljate to gnojivo?Direktan uvoz iz srbije ili ima kod nas(gdje) i koja je cijena ak nije tajna?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ima jedna firma u Bjelovaru nekih 2-3km od mene uvoze ga na slepere. Ta firma inace ima veliku ratarsku proizvodnju, silose susare i povecu plantazu jabuka. Imaju sve od repromaterijala i dosta koperiram s njima
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Koliko sam čula(od generalnog uvoznika za Hr),na našem bi tržištu ove godine trebala biti Jarina petnaestica koja bez problema može nakon otapanja ići u sustav KNK.Cijena će joj biti negdje ko i kutinskoj.Sad sam se sjetila,pa ću sutra nazvati i provjeriti jel stigla i da se nisu možda polakomili pa joj digli cijenu.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ima jedna firma u Bjelovaru nekih 2-3km od mene uvoze ga na slepere. Ta firma inace ima veliku ratarsku proizvodnju, silose susare i povecu plantazu jabuka. Imaju sve od repromaterijala i dosta koperiram s njima

VRT??? Oni da to imaju??
 

Najnoviji postovi

Na vrh