• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Jel koristio tko MAP NPK 12:52:0 i KCl NPK 0:0:60?
Kolika je cijena i gdje se može nabaviti?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Ima li tko pouzdanu informaciju koja je cijena gnojiva u Madjarskoj?
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Danas bio u poljoprivrednoj apoteki i iznenadio se cjenama kutinskog gnojiva.Nisam točno cjene zapamtio na kunu ali okvirno to izgleda ovako. npk 7-20-30 =450kn
npk 15-15-15=370kn
UREA=380kn
KAN=250kn
cjene su sa pdv-m.
Dali je to zbog konkurencije ili je neka akcija..???
Pogledao sada i na njihovoj nstranici pa evo i njihovog cjenika.
http://www.petrokemija.hr/portals/0/Cjenici/Cjenik18092013.pdf
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Budu se oni morali jos malo "popravit" sa cijenama, jos uvijek je kod nas gnojivo 10ak % skuplje vec vani a svi dobro znamo gdje je Slovenija, Madjarska i Austrija.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Jel koristio tko MAP NPK 12:52:0 i KCl NPK 0:0:60?
Kolika je cijena i gdje se može nabaviti?

Ima kod RWAgro,u jumbo vrečama.Cijene su ok.
MAP 3500+pdv
KCL 2900+pdv
Dakle ako se uzme i jedno i drugo po tonu dobije se gnojivo 12-52-60 po cijeni od 400 kn sa PDVom za 100 kg.Za ovu količinu NPK treba 200 kg 7dmice,što je oko 900 kn.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
dobiješ 100 kg 6-26-30 za 400 kn, odnosno 12 kg N, 52 kg P i 60kg K u 200kg za 800 kn
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Trenutno sam na gorišnjem,pa neznam sve detalje,ali ako vidite potpis dolje,došao je novi direktor uprave na čelo,smjenjen je Jagušt,jos se u upravi puno toga promijenilo,vjerovatno je nekome palo na pamet ako već nemozemo prodati gnojivo po postojecim cijenama,ajmo ih sniziti...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi mozda ce me beki ismijavat ali u razgovoru s ljudima koji rade u petrokemiji dosli smo do teme cijene gnojiva i oni vele da ce gnojivo dolje i 40% , meni se to cini prenapuhano ali vele da se pocelo dosta suskat o tome, a sad kaj bude vidjet cemo dao Bog da je istina.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Trenutno sam na gorišnjem,pa neznam sve detalje,ali ako vidite potpis dolje,došao je novi direktor uprave na čelo,smjenjen je Jagušt,jos se u upravi puno toga promijenilo,vjerovatno je nekome palo na pamet ako već nemozemo prodati gnojivo po postojecim cijenama,ajmo ih sniziti...

Pa naravno da ne možete,ja sam nekada rasijavala tonu i pol minimum po hektaru,a sada sedamsto kila maksimum.S time da na kupusnjačama ne rasijavam uopće.Niti kilu.Ove je godine "pola sela" sadilo krumpire bez predsjetvenog rasijavanja,a prije ogrtanja se išlo rasijavati,čime se potrošnja smanjila pedsetak posto.Ljudi se svakako dovijaju.I kome ćete vi onda prodati.Manji urod,veće cijene,i tu smo braco.Manji trošak,manji prinos,manje posla,dobit ista.Kud ćeš bolje.Naučili ste nas da nije sve u prinosu,nešto je i u kalkulaciji čiste dobiti.Hvala vam.Nek vam samo cijene ostanu kakve jesu,meni već ionako teško raditi,godine pritisle,a budete li ih smanjili,bude me opet povuklo da rasijavam tonu i pol-dvije.Budem ljuta na vas.I bolesna od posla.:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja poslo upit,,za glucohumat gnojivo,,reko mi ovak,,
Vezano za Vas upit na nas info mail .

Cijena pocetna naseg Glucohumat G10 gnojiva je 27,00 kn / kg + Pdv

Kolicina potrebna za psenicu je 40 kg / ha

vidi mi se skupo,,
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
ja poslo upit,,za glucohumat gnojivo,,reko mi ovak,,
Vezano za Vas upit na nas info mail .

Cijena pocetna naseg Glucohumat G10 gnojiva je 27,00 kn / kg + Pdv

Kolicina potrebna za psenicu je 40 kg / ha

vidi mi se skupo,,


Imas UMOSTART od RWA, nisam siguran mislim da je 23 kn/kg i za psenicu ti ga ide 20-30 kg...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Samo što tamo lijepo piše "Akcijska ponuda" i piše datum od kada traje,a ne piše do kada će to važiti.I sada bi možda bilo pametno to otići uzeti,jer tko zna hoće li se to održati u dogledno vrijeme.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Samo što tamo lijepo piše "Akcijska ponuda" i piše datum od kada traje,a ne piše do kada će to važiti.I sada bi možda bilo pametno to otići uzeti,jer tko zna hoće li se to održati u dogledno vrijeme.

Nije ti to akcijska, to ti je redocna cijena do sljedece promjene, i ako kupujes na veliko dobis jos na to bar 5 %
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam sada šokiran uzeo sam gnojivo prije mjesec dana po staroj cijeni a vidi ti sada ..........samo na Urea mi je razlika 80 kuna po metru:mur:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije ti to akcijska, to ti je redocna cijena do sljedece promjene, i ako kupujes na veliko dobis jos na to bar 5 %

Ma da,u pravu si, sada vidim da nisam pogledala do kraja-veli da trenutno nema akcijske ponude,što bi moglo značiti da u dogledno vrijeme bude.Praksa im je bila koliko znam početkom prosinca imati desetak dana(ne znam dali i dulje vremena) akcijske cijene.I sada čovjek nije pametan uzeti ili još pričekati.

@zeko,ne sekiraj se zbog onoga što ne možeš promjeniti.Svi smo mi nekada povukli krivi potez koji nas je financijski koštao. Tako ti je to u životu.
 
Posljednje uređivanje:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Ma da,u pravu si, sada vidim da nisam pogledala do kraja-veli da trenutno nema akcijske ponude,što bi moglo značiti da u dogledno vrijeme bude.Praksa im je bila koliko znam početkom prosinca imati desetak dana(ne znam dali i dulje vremena) akcijske cijene.I sada čovjek nije pametan uzeti ili još pričekati.

@zeko,ne sekiraj se zbog onoga što ne možeš promjeniti.Svi smo mi nekada povukli krivi potez koji nas je financijski koštao. Tako ti je to u životu.

Kutina je puna gnojiva,nikad nisam vidio u krugu van skladišta tolike hrpe,znači prodaja je pala pa su skužili da ako ne spuste cijenu mogu zatvoriti kapije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh