• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Gnojivo je dosta pojeftinilo, samo da sjedne predujam za sljedeću godinu tako da ga možemo kupiti..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Pojeftinilo je u Petrokemiji, ne i u trgovinama. Da je u trgovini ta cijena kupio bi odmah.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da u trgovinama nije a ja neki dan kraj petrokemije išao da sam znao.,
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege dali je netko od vas koristio gnjojivo Genesis Can..Kako se je pokazao..
Ja sam danas kupio 1t cijena 450km ili (1800kn)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Genesis je mađarski gnoj, mi smo lani sve s njim prihranjivali i kultivirali kukuruz, odličan se pokazao, mi prezadovoljni, ako ga bude ove godine uzimamo opet.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Genesis Can: dobar je, isti sastav ko i kutina a bio je i jeftin 1.300kn/t, uzeo ga za ovu god.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mora biti s PDV-om jer sam ja plaćal po 42 kn/25 kg (uklj. PDV)
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Nisam,bio sam interesiran samo za kan i sjeme kukuruza pošto mi je trgovac rekao da su sada cijene najniže i da će ići polako gore pa sam uzeo za prihranit žitarice i kultivaciju kukuruza,neka stoji u šupi na paleti do proljeća
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ima li tko iskustva s timac-ovim gnojivima??
Dali vrijede toliko?? Jer su skoro duplo skuplja u odnosu na standardna umjetna ..
Eurofertil top 34 - 515kn 100kg
51 - 499kn
Sulfammo 30 - 449kn
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Isprobani Eurofertil 34 i mislim 37 u psenici i uljanoj repici ali cini mi se da nisu opravdali cjenu.
Sva gnojiva iz palete Timac su namjenjana prvenstveno za ciljanu gnojidbu di ti sam znas kaj trebas, pa zbog toga su u kojekakvim formulacijama. Sadrze mikroelementime i ti njihovi kompleksi....i ostale inovacije koje valjda poskupljuju proizvod
Naravno bez analize tla ne raditi gnojidbu. Efikasnost gnojiva prolazi na bogatom tlu.

Mogu izdvojit mikro gnojivo Pinkstart kojeg cu vjerojatno koristit i dalje u u.repici gdje s njim mjenjam npk15-15-15 kojeg sam davao predsjetveno. Puno bolje se pokazalo na blago kiselom tlu i pocetni rast biljke je bolji..

Koristit cu i onaj Phisomax (oplemenjivac tla s Ca i Mg). Nije tak skupo a i mala kolicina se primjenjuje.
Vele njihovi strucnjaci da ako je tlo bogato s makroelemntima dovolljno je koristi samo njega da oslobodi te elemente iz tla i to je to za neku skromniju i jednostavniju kulturu (npr psenica,soja)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Isprobani Eurofertil 34 i mislim 37 u psenici i uljanoj repici ali cini mi se da nisu opravdali cjenu.
Sva gnojiva iz palete Timac su namjenjana prvenstveno za ciljanu gnojidbu di ti sam znas kaj trebas, pa zbog toga su u kojekakvim formulacijama. Sadrze mikroelementime i ti njihovi kompleksi....i ostale inovacije koje valjda poskupljuju proizvod
Naravno bez analize tla ne raditi gnojidbu. Efikasnost gnojiva prolazi na bogatom tlu.

Mogu izdvojit mikro gnojivo Pinkstart kojeg cu vjerojatno koristit i dalje u u.repici gdje s njim mjenjam npk15-15-15 kojeg sam davao predsjetveno. Puno bolje se pokazalo na blago kiselom tlu i pocetni rast biljke je bolji..

Koristit cu i onaj Phisomax (oplemenjivac tla s Ca i Mg). Nije tak skupo a i mala kolicina se primjenjuje.
Vele njihovi strucnjaci da ako je tlo bogato s makroelemntima dovolljno je koristi samo njega da oslobodi te elemente iz tla i to je to za neku skromniju i jednostavniju kulturu (npr psenica,soja)
Malo gospoda imaju previsoke cjene
Koristio sam sve kombinacije i taj phyziomax al je preskupo
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Physiomax 1T 3500kn za 76% CaCO3 i 3% Mg??
Meni se to cini ultra skupo,a cisto sumnjam da neke manje kolicine mogu nesto promjeniti po pitanju Ph-a
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Physiomax 1T 3500kn za 76% CaCO3 i 3% Mg??
Meni se to cini ultra skupo,a cisto sumnjam da neke manje kolicine mogu nesto promjeniti po pitanju Ph-a

Kad sam koristio gore navedena gnojiva 2 ha na tabli bacio sam neko srpski gnojivo a ostalo od timaca 37cu a na sve bacio sam taj phyziomakx i prinos je bio identičan čak na tom zadnjem djelu mi je bila najbolja uljnost repice gdje je bilo pola običnog gnojiva a pola timac
A ona tekuća sranja su Ko sveta voda
Ta gnojiva su sigurno dobra ali pre skupa
 

Najnoviji postovi

Na vrh