• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A kak smo pred 30-40 let imali2-3 tone po rali i nitko nije bil gladan.
Pred 30-40 let smo sijali 3x više kuruze, a dobili smo jednako kuruza kao sad. Bilo nas je 4x više, radno vrijeme zaposlenih je bilo 6-14 i sve se stiglo napraviti. Danas je knjiga spala na dva slova i ako hoćemo dobiti na manjoj površini koju možemo obraditi jednaku količinu, jednostavno moram koristiti mineralno.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
157
Komer reci ti nama iz prve ruke situaciju s gnojivom ipak nam je to tema
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kvar na postrojenju za proizvodnju amonijaku,ide se u sanaciju.
To je sve što znam;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ravno 100 postova je obrisano.
Ako ko misli da mu je koji post mojom greškom obrisan slobodno mi se javi na pp.

Idemo dalje s temom o gnojivima.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Evo od danas cijena. KAN U KTC-u 131 kn vreća, jumbo nema. Ispadne 5,24 kn/kg. Za 5,2 kn/kg sam prije dva mjeseca kupoval protektiranu njemačku UREA-u sa 12% sumpora… 🤦‍♂️
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Zna li možda netko cijene u Sloveniji,nekad se masovno išlo u Ormož.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Jel netko kupovao nesto od umjetnoga ovih dana i posto?
Ima li kakvih naznaka da bude cijena isla dolje??
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ne šlogam. Plinu cjena pada.
Ja se držim plana sad za prvu prihranu žita kupil kan 12e vreča i to je to.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,653
Ko i gorivo kod nas, kad cijena na svjetskoj razini pada onda naši računaju po mediteranskom tržištu, a kad raste onda po svjetskom tržištu. Više se ne opterećujem s cijenama na tržištu, meni je mjerodavna cijena u trgovini, biko to gorivo, KAN ili bilo kaj drugo
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Naivno je vjerovati da će proporcionalno padati cijena gnojiva s cijenom plina. Sve je poskupilo ne samo gorivo(plin), već i mehanizacija, zaštita, sjeme a na kraju i naši proizvodi(žitarice i uljarice). I sada kada krene pad naših proizvoda za 30%, mislite da će pasti i ostalo???? Evo primjera mehanizacije, cijena željeza skočila otišla i cijena mehanizacije. Sada je cijena željeza pala za 20% u odnosu na 5mj a o spuštanju cijene nitko ne pomišlja. Još kad se objavi koja je inflacija na razini svijeta i eu i možemo zaboraviti na jeftino gnojivo u narednoj sezoni.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Cura dela u poloprivrednom dućanu. Veli da se gnoj uopće ne prodaje. Uzme netko kakvu vreću za vinograd i to je to. To je sad igra živaca. Ali oni znaju kad dođe prihrana ozimih usjeva da budemo trebali dušik… Imaš izbor ne prihraniti pa da imaš nikakav urod a već si uložil novce u sjetvu…
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Naravno da se ne uzima kod nas zorka šabac samo na lageru.
Jedno 20 paleta gledao samo stoji i neka ga.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Prosvijetli me Željac, šta fali Zorki Šabac? Niti si ti stručnjak, a ja sam još ohoho manji, ali granulacija lijepa, to je ono što se vidi na oko, i kukuruz podbacio nije, gnojivu ništa ne fali.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Cijena normalna oni imaju jeftin plin.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Prosvijetli me Željac, šta fali Zorki Šabac? Niti si ti stručnjak, a ja sam još ohoho manji, ali granulacija lijepa, to je ono što se vidi na oko, i kukuruz podbacio nije, gnojivu ništa ne fali.
Mislim da je prije hoho godina bas tu bilo napisano da se zorkin fosfor nije dobro topio. Tj nikako
 

Najnoviji postovi

Na vrh