• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Kazu mi da ce gnojivo rast gore. I da isto mi kaze frajer da plavi vise nikad ni nabavljat. A pogledajte uspud grafikon
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-22-08-55-15-807_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2022-10-22-08-55-15-807_com.facebook.katana.jpg
    21.4 KB · Pregleda: 60

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Evo za ureu:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Gnojivo Geo2. Jel radi tko sa tim ? Firma Stockton iz Ivanića. Zvao ih danas pa nisam uspio baš nešta posebno saznati. Ženska nije bila baš nešto pričljiva. Uglavnom, kaže da ove godine više nemaju gnojiva dok ne dobe odobrenje za daljnji uvoz. Jeli rade samo sa velikima ili se možemo i mi mali ogrebati za malo robe ?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Otprilike mislim da svi trebaju početi razmišljati na način: Analiza - preporuka gnojidbe - gnojidba po preporuci = ušteda.

Ja sam godinama bacao 300+-kg PK na sve njive i sada imam suficit da otprilike narednih par godina ne moram bacati osim gdje sijem šećernu repu.

I mogu reći da otkako radim sa analizom i preporukom gnojidbe, nemam ništa lošije prinose nego prije ili drugi koji su ostali na sistemu bacam toliko i toliko.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Baš jučer gledam ovo na yt. Žena je mikrobiolog tla. Uglavnom kaže da većina tla sadrži rezerve fosfora za 100-injak godina ali je samo 1.5-3% u tlu dostupno jer je vezan u spojeve ovisno o ph. Upotrebim fungicida, herbicida, insekticida i umjetnih gnojiva koja sadrže fosfor “ubijamo” mikrofloru koja te elemnte čini dostupnima. Nešto slično kak antibiotici rade našoj crijevnoj mikroflori i onda nam hranjive tvari postaju nedostupne. Koliko sam skužil taj Geo2 aktivira - čini dostupnima hranjive tvari iz tla.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kan ne mislim izbacivati iz upotrebe a taj Geo2 je zamjena za predsjetvenu gnojidbu a i cijena mu je nešto niža od standardnih gnojiva. Probao bi barem jedan hektar u kukuruzu pa da vidim jel bude kakve razlike.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Interesira me koja je razlika između perliranog i granuliranog Kan-a. I kako se ponaša yarin kan u odnosu na kutinski u prihrani ječma?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Otprilike mislim da svi trebaju početi razmišljati na način: Analiza - preporuka gnojidbe - gnojidba po preporuci = ušteda.

Ja sam godinama bacao 300+-kg PK na sve njive i sada imam suficit da otprilike narednih par godina ne moram bacati osim gdje sijem šećernu repu.

I mogu reći da otkako radim sa analizom i preporukom gnojidbe, nemam ništa lošije prinose nego prije ili drugi koji su ostali na sistemu bacam toliko i toliko.
Gdje saljes na analizu i kolika je cijena?

Sta treba za ovu analizu koji Apprrr zahtjeva u svakih 5godina jednom? Govore da uzorkovati zamlju moraju licencirani labosi il moram poloziti za uzimanje uzoraka. a skolovanja nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh