• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

Neff

Novi član
Tu od
7 Ruj 2016
Poruka
10
Pozdrav! Da li možda ne tko od vas zna koje eko gnojivo bi bio se moglo koristiti a da ima otprilike isti učinak kao organska 15ica i kan? Hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Slabo se rastapa u tlu, granulat različit, lomljeni kamenčići, a smrdi ko gov*o. Nikako na moje njive.
 

Miky123

Član
Tu od
6 Sij 2015
Poruka
49
K fert adriatic 15-ica,
ima tko iskustva s tim gnojivom?

Ja već dugo radim s adriaticom i zadovoljan sam, granulacija je veća, ali radio sam 2 godine usporedno gnojidbu na istoj parceli i istom količinom s kutinom i adriaticom i nisam uočio razliku.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
Jel K-fert 15ica jeftinija za 70-80 kn/100 kg? To je oko 25%
Jesi li bacal jednaku količinu?
 

Miky123

Član
Tu od
6 Sij 2015
Poruka
49
15icu ne bacam godina, tako da i ne pratim, 7-20-30 je jeftinije oko 70 kn po metru. Da, bacao sam iste količine. Jedino ne koristim adriaticu u startnoj gnojidbi (u sijačicu)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Gdje ima i koja gnojiva za kupiti na bazi kalija,granulirana,okolica Os ili Vt,ako netko ima kakvu info
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Kalij klorid 60% Zorka Šabac, ima u Brazdi Vtc
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Pozdrav kolege ! Vidim ova tema mrtva pune dvije godine :( Jel netko koristio Timac AGRO i kakvo je mišljenje. Kod nas navratio promotor i tvrdi da 10% fosfora u njihovu gnojivu je kao 30% u konvencionalnom :rolleyes::unsure: Hvala lijepa na bilo kakvom savjetu :)
 

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Pregledavao malo ovaj forum,to je Amen ! Rijetko ko kome na nešto odgovara :unsure: :rolleyes: :(
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne znam kaj očekuješ. Meni je forum super. (y)

Kaj se tiće tvojeg upita, nemam neki argumentirani odgovor već samo svoje mišljenje. Radi se o marketingu. Može neko gnojivo biti brže dostupno biljci nek drugo, ali količina fosfora koju biljka u konačnici može usvojiti ne može biti veća s 10 nego je s 30 %.
Pitaj promotora ima li rezultate paralelnog ispitivanja od nezavisne organizacije. Ako ih ima, mogu se objaviti na forumu i dobit će besplatnu reklamu.

Sjeti se onog vica o Muji i Fati: Fata je Fata, al 2x je 2x. :hahah:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
Nisam primijetio takav 'šus' kod tih gnojiva.
E sad kolko me sjećanje služi bio je u pitanju Eurofertil 34 i 37. Bilo je 50/1 pakiranje, visoka cijena koja ne opravdava uloženo .E sad radi se o prezicnim i kvalitetnim gnojivima za ciljanu gnojidbu gdje se mi bas i ne snalazimo.
Dobar je onaj Pink start ali i konkurencija nudi slična gnojiva po boljim cijenama. Primjerice u probi mi se fantastično pokazala Easystart od vitalisa a najviše koristim onaj od zorke.

Koristio sam i Phisiomax ali bez nekog oduševljenja.
Rađene su i analize tla... I tu je sve stalo.
 

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Hvala puno kolege! Raspitivali smo se puno,njihov EF 51 sadrži 10% fosfora. Za istu cijenu kod konvencionalnog gnojiva dobijaš 5,5 puta više kao 55%. Pametnom dosta !! Lijep pozdrav!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Meni su neke godine nudili da naprave besplatnu analizu zemlje ako kupim njihovo gnojivo. To mi se jedino svidjelo kod njih. Nismo kupili niti radili analizu. Možda možeš tak nešta dogovoriti sa njima pa se možda i isplati
 

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Ne isplati se ! Podravka u Koprivnici radi analize 175kn+PDV . Imao bi oko 6 uzoraka sa površina ukupno oko 58 ha ? Ma njihovo gnojivo je čista astronomija. Čovjek si pomisli neka prijevara. Zvao me naknadno promotor i ponudio 14% smanjenje prvotne ponuđene cijene :unsure: :unsure:
 

Najnoviji postovi

Na vrh