• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Jel ima netko šemu pritezanja vijaka glave motora na U-445?

Imam od IMT-a, jel mogu nju koristit?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Mene je moj učitelj učil da se šrafi uvjek stežu u križ, čak i ja kotačima( jebiga, kasnije su zišli s 5 rupa pa koje je tam pravilo neznam) i tak ja i delam.
Znači, od sredine prema van u križ.
Mada gledam šemu od unija tam se kreče od srednjeg šarafa kontra od diza pa spiralno u smjeru kazaljke na satu.

Ako hočeš mogu ti sliknuti šemu.


Ona rascjepka služi navedenom ali kad se u nju nabije blata nema da pušta. Zato i je rscjepka pa bi ju trebalo tu i tam rukom probati pomaknuti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Si siguran ili hočeš sliku na kojoj nije bilo ni cucka ni mačka da ju okrene?
Srečom između zvona nema brtve pa je tu mastilo, ali imam negde i vdeo gde je brtvilo pa je na anlaser išlo van
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
hvala na odgovorima, da morat će na pola i novi semering, semering 90 kn a posao 1000 , a kad se rastavi odmah će pogledat i lamelu i korpu
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
@Muha ajd slikaj tu šemu, sutra ju zatežem pa da imam.

1000 kn te traži za promjenu semeringa!?
Da meni netko dođe da mu to treba promjenit, 500 kn bi ga tražil najviše.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Pitanje je jel' bu dovoljno samo semering zamijeniti kad je isti napravil ris na radilici.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
@Muha ajd slikaj tu šemu, sutra ju zatežem pa da imam.

1000 kn te traži za promjenu semeringa!?
Da meni netko dođe da mu to treba promjenit, 500 kn bi ga tražil najviše.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Evo slike.


Pitanje je jel' bu dovoljno samo semering zamijeniti kad je isti napravil ris na radilici.

Ma brtvil bu, ako je silikonski ili vitonski bez brige.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Broj 1 je do dizni ili do ispuha? Pretpostavljam da je do ispuha.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Po slici ispada da je 1 od strane podizača, a tu bi ispuh trebal biti ako se ne varam.
Mada mislim da je to ionak svejedno i ja bi ih u križ zašarafil ko i svaku drugu.
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
@Muha ajd slikaj tu šemu, sutra ju zatežem pa da imam.

1000 kn te traži za promjenu semeringa!?
Da meni netko dođe da mu to treba promjenit, 500 kn bi ga tražil najviše.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

da, u Križevcima u servisu Dom mi čovjek tako rekao,

E sad ga vozim na 1500-1600 obrtaja i ništa ne slini ,kad sam ga gazio na 2000-2100 okretaja sa 4m drva na sat je izbacao 1 l ulja,
a i skužio sam sam zašto je vjerovatno bacio ulje, začepljen je bio odušak, pun starog gustog ulja kao da je tovatna mast i vjerovatno je zbog toga nabio pritisak u motoru i bacio ulje i na poklopac gore i na semering. Sad pratim situaciju , lakše ga vozim dok ne izvezem sva drva pa ću ga zadnju turu stisnuti pa da vidim kako će se ponašati
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Predprošli vikend je poginul bratić od žene s traktorom kad se prevrnul.. I sad, budući da imam onak sklepani okvir na blatobranima i znam da to tak niš ne valja, iskam neki pravi atestirani zaštitni luk. Gledam po internetu i nemrem baš niš najti, barem neka trgovina koja bi to prodavala il kaj. Osim oglasa i samogradnje, jel ima još koja mogućnost dojti do zaštitnog luka za univerzal 445 ?
 

tino445

Novi član
Tu od
3 Kol 2018
Poruka
5
Pozz,imam Univerzal 445-DT 1987god,imam problem sa skretanjem,u lijevu stranu ide lagano uz lagani gas na mjestu skrecem sa prstom,ali desno nikako,ni u voznji ne zeli,moram sa dvije ruke,ulje nigdje ne curi,i ima ga dovoljno u sistemu,ako moze pomoc?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pozz,imam Univerzal 445-DT 1987god,imam problem sa skretanjem,u lijevu stranu ide lagano uz lagani gas na mjestu skrecem sa prstom,ali desno nikako,ni u voznji ne zeli,moram sa dvije ruke,ulje nigdje ne curi,i ima ga dovoljno u sistemu,ako moze pomoc?

Možda malo kasno odgovaram, ali ako nigdje ne curi, jedino šta može stvarat problem je orbitrol(ako ga ima) ili cilindar makar sumljam da bi u jednu stranu isal dobro a u drugu loše da je cilindar problem :icon_scratch::icon_scratch:
 

tino445

Novi član
Tu od
3 Kol 2018
Poruka
5
bio je problem u pumpi,tako da smo na kraju kupili cijeli novi sistem,tako da smo sada mirni :(rofl):
 

tino445

Novi član
Tu od
3 Kol 2018
Poruka
5
već smo dali stari sistem našem mehaničaru kao dio dogovora,uzeo pod račun kada nam nešto popravlja
 

Najnoviji postovi

Na vrh