• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jednog dana se budem razljutio i napravio volan kao stari MF ..to je mrak sistem ..ali u ovakvom izdanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Ti mene izgleda ne shvačaš. Ja nisam rekel da je ovo loš sistem volana. Uostalom, Indos takav volan nikad nije uspel unistiti a bil je smjesten tak da se po podu vukel.
Rekel sam samo da kocka brzo strada na ovakvom volanu kakav je Tino ugradil.

Taj kojeg ti napraviš, nekad, nebu imal takav nježni ventil.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Je...baš sam htio jućer komentirati taj indos..ipak je stvar u kvaliteti materijala i kontroli izrade.
Ovo su no name djelovi..i to nemre biti niš za poželjeti...ali tko zna..

U toj kocki je trebao biti odvojen klizač od sistema ventila..tu je problem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Nešto ko na Inodsu ili Zetoru? Ona dva polumjeseca i opruga ili telefederi?
 

AcaS

Novi član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
11
Moja je pošli tjedan bila kod Jakopčića u Karlovcu gdje se izmjenila roto glava, ista pumpa je bila kod Kereša koji je utvrdio da je pumpa uredu i za to uzeo 90€, makar se traktor gasio kad bi se dobro zagrijao i bez problema palio hladan, što je očiti znak što nije uredu.
Eto toliko, gdje da ideš i koga da zaobiđeš.
Moj 445 '89 kad je hladan upali prilično dobro (dva puta grejem) ali kad se zagreje nekad nikako. Na auspuh ne dimi kao da ne dobija gorvo. Brzi anlaser, nov akumulator a na vuču pali bez problema.
Jel do pumpe problem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,750
Vjerojatno. Probaj glavu pumpe polijati flašom hladne vode. Ako onda upali, pumpa je problem.
 

AcaS

Novi član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
11
Moram probati, baš me izluđuje jer ne znam šta mu smeta!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,150
Nemoj nam to delati. Neizvjesnost je prevelika i pogubna za zdravlje. Napiši barem prve dvije cifre. 🙏
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Pošto je tema za U445 dosta neaktivna da probam ovdje pitati ako je tko rastavljao getribu na 445 i spojničku vadio da li u kućištu prirodno toliko ima lufta da osovina može van unutra sa ležajevima cca 5 mm ili se nešto poderalo, da znam da li trebam nešto podložiti ili da ostavim tako kako je.
 

Prilozi

  • IMG_20231026_202134.jpg
    IMG_20231026_202134.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 22

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Ja sam slagal nekad, ali sam zaboravio detalje.
Luft od 5mm nije normalan, naroćito ne u getribi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Nisam ni znao da ga ima dok nisam pogurnuo osovinu prema odostraga i vidio da se pomaknuo ležaj prema van. Zegeri su gore i ne izgleda kao da je nešto poderano. Kužim da dobije lufta pa ležaj treba piksirati oko njega ali iza njega mi nije baš jasno, koliko sam probao ležaj se baš ne vrti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh