• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upravljački mehanizam na Tomo Vinković traktorima

Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Ma tako je !!!!!
To te ja pitam!!!
Svaka čast!!
Sve si pogodio!
Pa može li se to izvesti, ili je to ipak PREVELIK trošak?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: Mehanički volan TV18

zimmerman kaže:
Ma tako je !!!!!
To te ja pitam!!!
Svaka čast!!
Sve si pogodio!
Pa može li se to izvesti, ili je to ipak PREVELIK trošak?


To se bi trebalo dati napraviti uz neke preinake i korekcije na traktoru.
Što se tiče samog upravljača dade se nabaviti kompletan rabljeni (cijenu ne bi znao),
ali cijena ne bi smjela biti pretjerana jer dosta ljudi skida mehanički upravljač
i stavlja hidrauličan gore.
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

A dali ima netko informaciju gdje u Dalmaciji ima servis TV ili gdje ima rezervnih djelova u Dalmaciji??
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: Mehanički volan TV18

zimmerman kaže:
A dali ima netko informaciju gdje u Dalmaciji ima servis TV ili gdje ima rezervnih djelova u Dalmaciji??

Za Dalmaciju ne bi znao da ima servis za TV traktore (možda jedino u fušu :mrgreen: ),
a ovo bi se sigurno dalo riješiti u Bjelovaru.
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Znači u Bjelovaru (ako možeš točno reći gdje?-hvala unaprijed) bi mogao kupiti taj sistem (kako se zove taj volan-sustav?? :D -koliko bi koštao? :eek: ) i montirati ga na svog starog TV18 da sve funkcionira i da mi ruke se ne lome više? :lol: :lol: :lol:
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Nitko da mi pomogne oko ove moje situacije??? Nitko da mi pobliže objasni ovaj sistem upravljanja i volana na novijim modelima i dali je uopće moguće to ugraditi na mog 36-godišnjaka?? Ukoliko je moguće - što trebam napraviti, što kupiti-koliko bi to koštalo?? Molim vas-itko?
Usput pitanje-Dali je moguće da nova sjedalica za TV košta 500kn?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Mehanički volan TV18

Pozdrav svima!
zimmerman kaže:
Nitko da mi pomogne oko ove moje situacije??? Nitko da mi pobliže objasni ovaj sistem upravljanja i volana na novijim modelima i dali je uopće moguće to ugraditi na mog 36-godišnjaka?? Ukoliko je moguće - što trebam napraviti, što kupiti-koliko bi to koštalo?? Molim vas-itko?
Usput pitanje-Dali je moguće da nova sjedalica za TV košta 500kn?
Druže zimmerman...dobro nam došao!
Što se tiče tvog problema... :scratch vrlo diskutabilno...ja ti nemogu pomoći...jer nisam iz HR...
Moj predlog da se čuješ za gosp.Filipan, i on ti može reći sve i svašta..i dal može i dal nemože!
Ja neznam broj telefona(ima ga negde u nazad u temi TV)....ako neko zna - nek javi!!!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Re: Mehanički volan TV18

LIPI POZDRAV I DOBRO NAM DOŠAL!!!; cimermane!!!

...pa pomogal sam dosta ljudi., a vjeruj-te mi voljan sam pomoć i vami!!!., pa javite mi se ili putem p.p., ili na moj mobi; 098/229-916!., bog!., sretno!... ili, ili; PROČITAT SVE ŠTIVO O TEMI; tomo vinković!!!

p.s., pa sve se more rešit samo ako ima volje i novčića!., DA! TOČNO JE SJEDALO - SIC! more koštat od 250,00 kn.-, do; 750,00 kn., a zna bit i besplatan!!!., =500,00 kn., je u redu za sjedalo!
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Grofe, zbalija i ostali.

Interesira me dali je ovaj mehanizam moguće ugraditi na moj TV 18?


Vozio sam TV sa ovakvim tipom mehanizma za volan i to je puuuuuuuno jednostavnije i lakše nego onaj mehanički volan na mom malom čudovištu!!
Ako znate kako bio bih zahvalan na odgovoru!

Hvala unaprijed
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Mehanički volan TV18

Mislim da bi bilo lakše ugraditi hidro volan na slovenskom forumu su spominjali cifru od 600€ za matrijal+rad ,a za ovaj sistem bi trebao ugraditi cijeli mehanizam sa volanom a za to mi se čini ima malo mjesta.
 
G

GROF

Guest
Re: Mehanički volan TV18

zimmerman kaže:
Grofe, zbalija i ostali.

Interesira me dali je ovaj mehanizam moguće ugraditi na moj TV 18?


Vozio sam TV sa ovakvim tipom mehanizma za volan i to je puuuuuuuno jednostavnije i lakše nego onaj mehanički volan na mom malom čudovištu!!
Ako znate kako bio bih zahvalan na odgovoru!

Hvala unaprijed

...forumašu CIMERMANE!

...???...očito da se mi nerazumimo!., ili ti dragi naš forumašu sve NAS ONAKO POMALO U MOZAK ZDRAV!., svakako oću pomoć!., forumašu moj., ali iz tvojih pitanja došal sam do logičnog zaključka da bi bilo dobro da svi mi forumaši koliko nas ima DAMO PO JEDAN EURO pa da ti lipo kupiš novog tomu!., uputimo te na bilo koju tvornicu., a ti samo prebereš., moreš sa servom, ovim ili onim volanom., ma vjeruj mi ima bar 100 vrsti volana za ta naša mala predekla od traktorića., tako da rešiš muke., kako seba., tako, vjeruj mi i svi nas!!!

...pa nastojal sam bit jasan., ali očito nis bil jasan., pisal sam ti javno; PROČITAT SVE POD TEMOM TOME VINKOVIĆA, JAVIT SE MENI ili nekom od forumaša; "tomo lizaca"!., očito je, slabo se ja služim hrvatskim jezikom., ili samo pripovidam lički pa se nerazumimo., a služim se tu! i tamo! samo malo hrvatkim!; jezikom i pismom...

BOG!., P.S. ...ajde, ajde! daj taj broj deviznog računa i ime banke pa da uplatim taj EURO!., pa idemo dalje!., kako neko reče na kraju puta!!!...
- UJEDNO POZIVAM SVE DRAGE POLJOPRIVREDNE FORUMAŠE!., PO; JEDAN EURO!., PA DA REŠIMO MUKE NOVOGA I VRIDOGA ČLANA., kako njega, tako i sve nas pomočnike bez pomoči!!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Mehanički volan TV18

zimmerman kaže:
Vozio sam TV sa ovakvim tipom mehanizma za volan i to je puuuuuuuno jednostavnije i lakše nego onaj mehanički volan na mom malom čudovištu!!
Ako znate kako bio bih zahvalan na odgovoru!

Hvala unaprijed
Nema veze tip volana ..izbroji broj okretaja od max . ljevog do max. desnog položaja na svom i na ovom traktoru .
Ako je isti ,tada je prijenos isti i neće biti poboljšanja ako ga ugradiš ..
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

GROF kaže:
zimmerman kaže:
Grofe, zbalija i ostali.

Interesira me dali je ovaj mehanizam moguće ugraditi na moj TV 18?


Vozio sam TV sa ovakvim tipom mehanizma za volan i to je puuuuuuuno jednostavnije i lakše nego onaj mehanički volan na mom malom čudovištu!!
Ako znate kako bio bih zahvalan na odgovoru!

Hvala unaprijed

...forumašu CIMERMANE!

...???...očito da se mi nerazumimo!., ili ti dragi naš forumašu sve NAS ONAKO POMALO U MOZAK ZDRAV!., svakako oću pomoć!., forumašu moj., ali iz tvojih pitanja došal sam do logičnog zaključka da bi bilo dobro da svi mi forumaši koliko nas ima DAMO PO JEDAN EURO pa da ti lipo kupiš novog tomu!., uputimo te na bilo koju tvornicu., a ti samo prebereš., moreš sa servom, ovim ili onim volanom., ma vjeruj mi ima bar 100 vrsti volana za ta naša mala predekla od traktorića., tako da rešiš muke., kako seba., tako, vjeruj mi i svi nas!!!

...pa nastojal sam bit jasan., ali očito nis bil jasan., pisal sam ti javno; PROČITAT SVE POD TEMOM TOME VINKOVIĆA, JAVIT SE MENI ili nekom od forumaša; "tomo lizaca"!., očito je, slabo se ja služim hrvatskim jezikom., ili samo pripovidam lički pa se nerazumimo., a služim se tu! i tamo! samo malo hrvatkim!; jezikom i pismom...

BOG!., P.S. ...ajde, ajde! daj taj broj deviznog računa i ime banke pa da uplatim taj EURO!., pa idemo dalje!., kako neko reče na kraju puta!!!...
- UJEDNO POZIVAM SVE DRAGE POLJOPRIVREDNE FORUMAŠE!., PO; JEDAN EURO!., PA DA REŠIMO MUKE NOVOGA I VRIDOGA ČLANA., kako njega, tako i sve nas pomočnike bez pomoči!!!!

Grofe,

Hvala tebi i ostalim forumašima na trudu, ali nisam došao moliti milostinju nego samo pomoć i savjet jer mi se učinilo da na forumu ima dečkiju koji imaju znanje i činilo se da su voljni pomoći.
Tvoj cijeli savjet je bio da pročitam forum o TV što sam i napravio i druga stvar je bila da zovem g. Filipija u Bjelovar a to sam vidio da često forsiraš i ovdje i na ličkom forumu.
Da sam htio da mi to netko napravi (ugradi hidraulički ili bilo kakav drugi volan) otišao bi u dućan i kupio novog TV ili Primu ili kako god već, a nebi se zafrkavao sa prijevozom traktora starog 35 god u bjelovar i da nakon kompletnog remonta i ugradnje ko zna sve čega opet imam traktor star 35 god.
Htio sam to sam uraditi uz pomoć forumaša.

Htio sam ovo napraviti, što su dečki u Srbiji napravili na modelu TV18 kojeg i ja imam i sada me preko maila savjetovali kako dalje i što trebam napraviti da sve skupa profunkcionira.
Ovo je slika toga što su napravili, odnosno što sam cijelo vrijeme tražio na forumu od tebe i ostalih:



Bilo je potrebno samo napisati : Zimm neznam kako se to radi, a ne skupljati eure pomoći, jer gladan hvala bogu nisam.
Hvala ti na trudu koji si uložio na pisanju poruka meni i sorry na gnjavaži.

Pozzdrav
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: Mehanički volan TV18

Nemoj biti previše ljut na nas jer nema nekih odgovora- rješenja za tvoj problem.To je zbog toga jer ova preinaka težko se napravi, barem ova koju želiš. A to je da montiraš volan iz serije 400.
Kako vidim iz tvoje slike neko je to več napravijo ali, opet taj ali. Iz slike se vidi da je ovaj volan (ako je od ser. 400) puno prepravljen- skrateno kučište, gornji dio (obruč i osovina) mi izgleda od PE18, poluga iz volana produžena. Pošto je kučište ljev nemože to svako varit a za ovu preinaku to je sigurno potrebno.
Znam da ti ovo nije baš od neke pomoči. Ako su ti dečki iz drugog foruma dali ovu sliku, zamoli da ti objasne šta i kako. A možda je to od nekog drugog traktora pa se to u kompletu samo izmontira naravno uz neke male preinake.

Hidro volan je puno lakše napravit ali nije on jeftin.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: Mehanički volan TV18

Prvo i osnovno slika koju si ti dao nije gore volan od TV serije 400,
što se vidi po poluzi koju sam označio jer je ova na slici nešto duža i tanja,
dok je kod TV ta poluga kraća i puno masivnija (pogledaj bolje sliku od volana TV)



A što se tiče mislim da je to teško izvesti u kućnoj radinosti pošto se radi o sivom lijevu (gusu) koji se težo vari (nije da se ne da, samo treba znanje i potreban alat da se to pravilno odradi),
a tu sa tim volanom treba puno navarivati i prerađivati kako na traktoru, tako i na upravljaču i smuljam da bi ti to mogao sam doma izvesti (ali ako može samo naprijed sa radovima u kojim ti želim puno sreće i uspjeha :D )
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Mehanički volan TV18

Pozdrav svima!
zimmerman - nije niko mislio ništa zlonamerno,,,za evriće...nego ti stvarno treba para za takakve radove, nemožeš to skovati sa dve armature, dva flaha, par elektroda, i dobre volje!
Ja ti reko da zovneš Filipana,,,,pa možda ima kompletno kućište sa volanom,,,,pa nek ti proda, ako je voljan...a što da ne - prerađivao je na stotine TV na hidro,,,pa su mu ostajali stari! A ti posle kući kroji, seci, vari, krpi...pa ćeš ga skovati!
Sve se može uraditi,,,tako da i tvoj problem je rešiv,,,samo kad niko nije radio takve stvari - i nemožemo ti slikovito pomoći! Možda ćeš ti biti prvi na ovom forumu, koji je to preradio...pa pomogni drugima kasnije...
Ništa nije zlonamerno rečeno,,, dečki sa foruma su OK,,,tako da nema razloga da se ljutiš! :supz:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Re: Mehanički volan TV18

...bog! daj dragi moji forumaši!

lipi pozdrav!; zbaliji, puknutome, majstoru, joekekiju, firenpetru,cimermanu!..., pa forumašu cimerman pitaš 100 puti dali se taj i takov mehanički volan more ugradit u tvoj traktorić???., pa naravno da more., pa narode moj ovo je 21. stoljeće!., pa ljudi su napravili sada već drvenu peć., struja ide 100 godin bez žice, za ku godinu jamnicu će punit na misecu!,... bla, bla, bla,... pa ako imaš ljubavi i volje a tome još i novčića moreš na svoga tomu ugradit satelit i daljinsko upravljanje!., pa ja sam svaki vinković sa mojim ocem., a sada već treći moj u mome dvoru dal ili 10 tisuća marak ili 10 tisuć eura., a onda još vraga i pol dodante opreme., pa ja sam BUDALA ko i svaka druga budala., a predpostavljam da znaš da svaka budala ima svoje veselje., pa tako ja imam i svoje!., pa majka mu stara., pitaš dali se more ugradit!., MORE SE UGRADIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...MAJSTOR FILIPAN JE MOJ PRIJATELJ!., nikoga ne nagovaram da mu on dela ovo ili ono., jer ko prvo ja od toga nimam ama baš niš., jer nebi mi bil prijatelj kada bi mu uzimal proviziju., a drugo., da mu uzimljem proviziju malkice bi bolje odradil promociju., isto ko i za tvornice!!!., a lipo je jedan od forumaša - bećara; jokeki., mislim, napisal., a ja sam svakako predložil., pitaj filipana da ti proda., možda tebi i daruje! kakovo kućište staro + sto sitnica i kemijaj i slaži sam., stvarno neznam ča bi trebal., ja ili bilo ki iz foruma da odradi., a da vi ekselencijo budete sretni - čitaj zadovoljni!

p.s. ...i ja., moja malenkost tražim mlin!., MLIN-KOMBINIRKU., barem staru 30 godin da si kupim i uredim., i jezemu gajde, nikako da mi forumaši najdedu onu baš ku ja oću., svakako ću platit, možda i više negoli ča vredi!., rekli bi pametni bosanici!., ma bona., ćef je ćef!..., moj predlog tebi!., ti meni mlin!., ja tebi sva ta sranja oko volana!., i frende moj fertik parada!., aj BOG!., narode moj... ,,,a ako ti nećeš euriće., daj meni., ja ji obožavam!!!, nis fala bogu! krušca gladan!!!...euriće volim., a ki ji nevoli...
 
G

GROF

Guest
Re: Mehanički volan TV18

...e., jesem ti grofa!., zaboravil sam i ovo napisat., poslal sam ti i javno sam objavil moj broj mobija!., ni nikakove tajne kodmene., mogal si mi poslat svoj broj., pa nazovem ja tebe., ni problem!., ako mogu slat papira širom bivše juge., ma mogu i nazvat iz tujega telefona da u par reči podivanimo ko ljudi!!!., a ti zapel ko bradvilj na oklasak!

...poslušaj puknutoga!., ma čovik sve takove stvari šamara ko od šale!., pa pitaj joekekija!., pa tomu je preuredil da izgljeda bolje negoli je bil novi., savoris, edosoko, pa makedonac,... i da nenabrajam!!!., bećarine su napravili čuda., izgubili milijon mali živčića, dosta novčića, ma popilo se i rakijetine svakakove, a MARFI., ma marfi je uglavnom sidil na jednom ramenu uz vraga., ako znamo i uzmemo u obzir., isto je to kod vjernika i nevjernika!., jedan andjelčić sidi na jednom ramenu, a vrag., sam vrag sidi na drugome ramenu., samo ovde kada delaš oko tome uz vraga sidi i mali marfi!!!., i kada ti sve krene od ruke moraš imat mali batić., s vremenom na vrime opali se kaj put ili po čelu ili po prstu da budeš siguran da nesanjaš, niti da spiš,... nego jednostavno su se nji dva umorili zekat - pekat stobom., e onda je anjdjelić sve uzel predasei i ti samo delaš i delaš., volan namontiran, pali i vozi!!!., samo bolidu ruke, bolidu ruke ko i na onome tvome tomi., taj volan tvoj i onaj drugi ča bi ugradil., isti vrag samo drugo pakovanje!
...p.s. e da., ako misliš do filipana da ti sredim full dupleks vezu., sada ćeš morat platit reklamu!., ŠALA, ŠALA,...bog!
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Mehanički volan TV18

Zaboravio sam napisat u mom albumu imaš slike ugradnje volana na motokultivator pa možda ti pomogne il da kakvu ideju.
Ti moraš odlučiti kakav volan želiš hidraulički ili mehanički nabaviti matrijal i početi sa radom kad zapne slikaš postaviš na forum i tražiš pomoč sigurno češ dobiti bar 10 odgovora a ovako bar si ja nemogu predstaviti kako bi to izgledalo a da se ne poremete drugi sklopovi.Nadam se da si podmazao zglob i osovinu volana ako nisi prvo probaj to možda je negdje zaribalo pa je zato volan težak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Mehanički volan TV18

Možda je razlog želje za ugradnjim novog volana taj jer je ovaj dotrajao /pohaban, i ne možeš do djelova za popravak ..ako je tako još je o ovo možda opravdana zajebancija/ trošak ..
Ali ako ti je stvarno težak/pretežak na volanu razmisli o ugradnji hidraulicnog ..
Ja ne vozim TV-a ali ako se dosta ljudi na "normalnim" TV-ima odlučuje na ugradnju hidraulicnoga znaci da budeš i ti za koju god . došao do te razine svijesti :lol: :lol:
A ako ugradiš hidraulicnog za koju god kad kupioš drugog /novijeg TV-a jednostavno preseliš hidrauliku i imaš avion od traktora .
 

Najnoviji postovi

Na vrh