• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upravljački mehanizam na Tomo Vinković traktorima

A

Aljosa

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Nakon dugo, dugo vremena malo sam bacio pogled i naforum. Vidim da se raspravlja o mehaničkom volanu na TV. Budući da ja imam TV18 iz 1974. godine, koji je imao mehanički volan, uzeo sam upravljačku kutiju od Tamića napravio par poluga, i sad funkcionira savršeno, nema više udara, ja se šalim da sada imam "servo". Inače dužan sam fotke TV-a Grofu, ali da se završi sezona maslina pa objavljujem. Cijeli trošak ako poznaš nekog tko ima radionicu za obradu čeličnih limova, i imaš polovni tamov volan 300 kn i 3 radna sata za montažu.
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Aljoša,

Dali je moguće dobiti fotke tvog rada i tvog volana koji si prilagodio sa tamića na TV18. Hvala unaprijed.
 
A

Aljosa

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Nema problema, sutra ga pofotkam, pa objavim, osim ako mi ulje ne bude gotovo sutra pa moram u uljaru. Moram se osvrnuti da nas vec treci dan kod nasi tuce na tuca tako da je berba maslina stvarno pri kraju. Inace, Grof sa savjetima ti je pravi guru sto se tice tome.

Princip rada je isti kao i na gore oznacenom traktoru. Prvo skines puzni prijenos i volan s tome. Izradis kuciste koje se zavida na mjesto starog volana TV (imas tamo vec pripremu s rupama, inzinjeri bili vidoviti). Uzmes karton i od njefa napravis negativ za oslonac koji gura zadnji dio TV-a, njega izradis od brodskog celika ili slicno, tada njega zavarism,a prijenos s volana na oslonac rijesis mislim da se to zovu jagodasti lezajevi (nemoj me drzati za rijec), buduci da njih spajas na mjeru, a oni nose svu silu obavezno moras variti autogenim. Tada ti jedino preostaje, da zavaris nosac sajle gasa na volan, i da volan skratis, buduci da je puno visi od tominog, da uopce mozes voziti. Ja to imam na tomi vec 6-tu godinu, a tomo orao i orao i nista nije puklo ili se olabavilo. Budem objavio fotke.

Ipak slike nece biti danas. Nocas smo zaplivali, a jos pada, tako da danas slijedi ispumpavanje
prostorija. kao da smo Venecija.
Evo konacno objava slikica

http://img689.imageshack.us/g/p1010020h.jpg/
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

Majstore Aljoša svaka ti dala!! :D :D :D :D :D

Hvala puno na slikama!!!!
:) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
P

patrik1972

Guest
Re: Mehanički volan TV18

ja sam dao ugraditi hidrauliku na volan TV18 i mogu ti reci da sam se preporodio!inace se bavim povrtlarstvom i koristim ga svakodnevno za vucu prikolice,sadnju kupusa ,nagrtanje krompira prskanja...
veliki traktor mi je ostao za frezanje i oranje.kostalo me 5000 kn i smatram da je razumna i prihvatljiva cijena
 
P

patrik1972

Guest
Re: Mehanički volan TV18

ja sam dao ugraditi hidrauliku na volan TV18 i mogu ti reci da sam se preporodio!inace se bavim povrtlarstvom i koristim ga svakodnevno za vucu prikolice,sadnju kupusa ,nagrtanje krompira prskanja...
veliki traktor mi je ostao za frezanje i oranje.kostalo me 5000 kn i smatram da je razumna i prihvatljiva cijena
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Re: Mehanički volan TV18

prije jedno 2 godine u magazinu Majstor jedan peradar iz okolice Varaždina je ugradio servo od mercedesa i stavio prednji utovarivač.nemogu to više nači ali mi se čini prihvatljiva kombinacija.
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

patrik1972 kaže:
ja sam dao ugraditi hidrauliku na volan TV18 i mogu ti reci da sam se preporodio!inace se bavim povrtlarstvom i koristim ga svakodnevno za vucu prikolice,sadnju kupusa ,nagrtanje krompira prskanja...
veliki traktor mi je ostao za frezanje i oranje.kostalo me 5000 kn i smatram da je razumna i prihvatljiva cijena

Patrik dali je to baš PE18 sa odvojenim mjenjačima za zadnji i prednji trap.

Molio bih te ukoliko je moguće da objaviš što više slika ovog ugrađenog sistema. Dakle slike cilindara, gdje su učvršćeni (jedan dvosmjerni ili dva jednosmjerna), slike glave, pumpe....
Bio bih jako zahvalan.
Vjerujem da i ostalim članovima foruma bi bilo drago pogledati.

Hvala unaprijed.

Inače Sretan Božić i Nova 2010 svim ljudima dobre volje!!
 
Z

zimmerman

Guest
Re: Mehanički volan TV18

patrik1972 kaže:
ja sam dao ugraditi hidrauliku na volan TV18 i mogu ti reci da sam se preporodio!inace se bavim povrtlarstvom i koristim ga svakodnevno za vucu prikolice,sadnju kupusa ,nagrtanje krompira prskanja...
veliki traktor mi je ostao za frezanje i oranje.kostalo me 5000 kn i smatram da je razumna i prihvatljiva cijena

Patrik, dali je to baš model Tome sa odvojenim mjenjačima prednjeg i zadnjeg trapa??
Ukoliko je molio bih te da objaviš što više slika ugrađenog sistema!
Dakle slike cilindra ili cilindara (ukoliko su jednosmjerni) gdje i kako su učvršćeni na traktoru, slike glave i volana, pumpe...
Bio bih ti jako zahvalan, a vjerujem da i ostalim članovima foruma bi bilo drago vidjeti svako poboljšanje na Tomi, pogotovo ukoliko je toliko star.

Hvala unaprijed.

Naravno Sretan Božić i Nova godina svim vrijednim članovima foruma i svim ljudima dobre volje!!!
 
B

bozopub

Guest
Re: tv420 luft na volanu

Veliki pozdrav poljoprivrednicima!

Punac mi ima problem (nedoumicu) sa popravkom volana na TV 420 pa me pitao da pronadjem na "internetu".

Problem je sljedeci:

Razvalio je volan (ciscenje je bilo u pitanju) i sumnja da je nesto pogresno bilo stavljeno
ili da cak fali nekih dijelova.

Pomenuo je koaksijalni lezaj i 4 tanjiraste opruge za koje bi volio biti siguran kojim redoslijedom se ispravno
monitiraju i sta sve treba da bude tu.

Ako neko zna tacne informacije, molio bih da pomognete da pomognem :)

Pozdrav svima!



Tema o tom volanu već postoji!
Trebao si malo pregledati forum i pročitati već postojeću
temu, te ako nije odgovor u njoj onda postavljati pitanje!
Pročitaj ovih par postava možda pronađeš odgovor.
zbalija
 
B

bozopub

Guest
Re: tv420 luft na volanu

Hvala na odgovoru!

Mozete li mi reci sta je na mjestu 8., posto 8 i 9 nisu dosli uz kupljeni TV420?
Punac pretpostavlja da je semering na 8. a sto se tice piksne na 9. poziciji,
valjala bi mi informacija o njenoj dimenziji da bi se izradila kod tokara.

Pozdrav!
 
K

kenan522

Guest
i kod mene je taj problem i mnogo teze je vozit kad motas prvo jedno pola kruga na prazno a tek onda ufati :)
jel tako i kod tebe???
 
K

kenan522

Guest
posto sam novi tesko se snalazim al hvala ipak sam se snaso!! :)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Rješavanje lufta u volanu TV 420-523

Pozdrav svim forumašima !!!

Možda ovakva tema postoji(ili je riješavanje lufta u volanu vec negdije opisano),ali ja samo otvorio ovu temu radi lakšeg snalaženja(Nadam se da se moderatori i admini ne ljute)
(Prije kreiranja ove teme ja sam tražio tu staru ,ali ni traga ni glasa):madmana::madmana:

Dakle kao šta vidite u naslovu zanima me kako se riješiti lufta u volani Tome Vinkovića serije 420-523 (princip volana im je isti)?

Pozdrav svim forumašima!!!
8);)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
tražil si temu tak kak ju nebi našel!!!!
ubuduće brišem bez opomene za ono ke sam siguran da tema već postoji.
pročitaj sad postave koji su prije tvojega pitanja jer sam spojio teme...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
tražil si temu tak kak ju nebi našel!!!!
ubuduće brišem bez opomene za ono ke sam siguran da tema već postoji.
pročitaj sad postave koji su prije tvojega pitanja jer sam spojio teme...

Ja sam sve ovo pročitao ali ništa svatija.....
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pozdrav svim forumašima !!!

Možda ovakva tema postoji(ili je riješavanje lufta u volanu vec negdije opisano),ali ja samo otvorio ovu temu radi lakšeg snalaženja(Nadam se da se moderatori i admini ne ljute)
(Prije kreiranja ove teme ja sam tražio tu staru ,ali ni traga ni glasa):madmana::madmana:

Dakle kao šta vidite u naslovu zanima me kako se riješiti lufta u volani Tome Vinkovića serije 420-523 (princip volana im je isti)?

Pozdrav svim forumašima!!!
8);)

volani su isti, ali nisi rekel gdje je problem,
ovako ti morem sam reći treba napraviti reparaturu
izmijenja vretena, kuglica, ležajeva, kuglastih zglobova i semeringa..
 

Najnoviji postovi

Na vrh