• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uređivanje dijela foruma za voćarstvo (primjedbe i sugestije)

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Otvaram ovu temu kako bi forum unapridio, olakšao i učino ga preglednim, pogotovo početnicima. Prvenstveno što istih tema ima više otvoreno kao što je npr. teme šljivarstvo, šljiva, problem sa šljivom, problem sa sljivama...hitno!, šljiva bistrica. Takođe ima dosta ovakih tema (ajde da kažemo duplih) lješnjak, orah, aronija, rezidba itd. da ne nabrajam.
Kada treba napisati nešto u malo starije teme, treba ti po 10 min da se nađe tema (ima 10 stranica o raznim temama), a sa otvaranje podforuma bilo bi u dva klika mišom.

Takođe bi zamolio sve sa foruma da iznesu svoj stav u vezi ovaga. A evo i šta sam mislio odnosno molio bih administratore i moderatore da ako imaju vremena urede malo dio foruma za voćarstvu. Konkretno mislim za otvaranje pod foruma, kako bi bilo što preglednije i lakše za snalaženje. Takođe da se duple teme spoje u jednu i da se razvrstaju po podforumima. Predložio bi sledeće (orjentaciono), a to je da se otvore podfrumi sa sledećim temama:
Koštićavo voće (sa pod temama)
1.šljiva
2.breskva
3.trešnja
4.itd...
Jabučasto voće (sa pod temama)
1.jabuka,
2.kruška,
3.dunja
4.itd...
Jagodasto i bobičasto voće (sa pod temama)
1.jagoda
2.malina
3.borovnica
4.itd...
Jezgričavo voće (sa pod temama)
1.lješnjak
2.orah
3.itd...
Ostalo voće (sa pod temama)
1.limun, naradže
2.aronija
3.kaki
4.dud
5.smokva
6.itd...
Plasman i prerada voća (sa pod temama)
1.Mašine za preradu voća
2.Sušare
3.Cijene voća
4.Rakije (šljiva, jabuka, kruška itd.)
5.Kotlovi za rakije
6.itd...
Poljoprivredne mašine i mehanizacija (sa pod temama)
1.atomizeri
2.mulčeri
3.voćarske freze
4.ručne prskalice
5.berači, tresači
6.itd...
Podizanje voćnjaka i razmnoža voća (sa pod temama)
1.Podloge
2.Kalemljenje
3.Koje voćnu vrstu posaditi
4.Vićarski savjeti
5.itd...
Agrotehnika, navodnjavanje, zaštita voća.... (sa pod temama)
1.Navodnjavanje voćnjaka
2.Rezidba
3.Đubrenje
4.Prskanje (srestva)
5.Ogrđivanje
6.itd...
Ostale teme vezane za voćarstvo (sa pod temama)
1.Uređivanje dijla foruma za voćarstvo (primjedbe i sugestije)
2.Vremenske prilike
3.Čat u voćarstvu
4.krediti, posticaji i subvencije za voćare
5.Slike voćnjaka
6.itd....

Kažem ovo da je samo orjentaciono:D.
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Svaka pohvala za ideju , čini mi se sasvim ok sve kako si predložio :supz:

Upoznat ću glavne admine na forumu sa tvojom idejom , pa ćemo odlučiti šta možemo npraviti po tom pitanju .

U međuvremenu možda će biti još koji komentar od kolega voćara u vezi tvog prijedloga :scratch
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ideja nije loša; štoviše; ali tko će to složiti, pa samo je oko 11 stranica naslova tema, unutar svake teme 10-100 stranica... pa to treba nekoliko mjeseci za presložiti.
:roll:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ideja nije loša; štoviše; ali tko će to složiti, pa samo je oko 11 stranica naslova tema, unutar svake teme 10-100 stranica... pa to treba nekoliko mjeseci za presložiti.
:roll:

Mislim da nebi trebalo toliko, da bi se dalo vrlo brzo riješit. Nema potrebe riješavati poruku po poruku. Jer već postoje otvorene teme treba ih samo razvrstati. Npr kad otvoriš pod forum Koštićavo voće u njega samo isprebacuješ sve vezano za ovu teme (trešnje, višnje, kajsije, breskve, šljive). Tako da teme nebi menjale sadržaj, to isto uraditi na ostalim podfolderima. Eventualno bi trebalo uraditi neke male korekcije kao što su npr da teme budu uniformne (promjeniti im imena) odnosno npr u pod folderu koštićavo voće da budu naziv Šljiva, Breskva, Kajsija, Trešnja itd ili Šljive, Breskve, Kajsije, Trešnje itd (sasvim je nebitno kako će se zvati, bar po meni), a da ne bude npr. ovako Šljivarstrvo, Breskve, Kajsija, Proizvodnja trešanja itd. Eventualno bi trebalo par tema spojiti koje su iste, samo se razlikuju u dva tri slova u naslovu. S ovim bi dobili da na prvoj stranici kad otvorimo temu voćarstvo imamo sve pod foldere, a u njima teme vezene za podfoldere (gore sam objasnio kako bi to orjentaciono izgledalo). Tako da bih ovih 11 stranica kad bi se razvrstalo bilo bukvalno na dohvat u dva ili tri klika mišom. Mislim da bi bilo puno, puno preglednije, lakše bi se nalazilo ono što se traži, pa čak mislim da bi se i više pisalo.

Zamolio bih administratore da iznesu svoje mišljenje u vezi ovog, kako je to izvodljivo i vrijeme potrebno za to.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Vidim napravljeni su pod teme u voćarstvu, svka čast.

Pozdrav administratorima i moderatorima.:D
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Re: Breskva

ne znam kakve su mogućnosti što se tiče foruma ali to će admin bolje znati. predlažem da se na forumu napravi baza (u accessu ili exscelu) gdje bi se ostavljali isključivo provjereni podaci kako ne bismo (kao i sam) postavljali pitanja na koja su već dani odgovori.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re: Breskva

Slike se uredno vide.

Dugi68@ možda imaš staru verziju brauzera, pa ne vidiš slike. Javi na PP ako ne vidiš.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Re: Breskva

Slike se uredno vide.

Dugi68@ možda imaš staru verziju brauzera, pa ne vidiš slike. Javi na PP ako ne vidiš.

Očito je kod mene neka kenjaža, sačekat ću do petka kada sin dolazi na vikend s faksa pa nek on to riješi. :icon_kidra:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Breskva

Niti ja ne vidim slike, preglednik je mozilla.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Breskva

Probaj sa IE, meni sad na poslu prikazuje. Inače nikada do sada nisam imao problema.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re: Breskva

Kao što rekoh problem je u verziji brauzera, pogledaj te koja je. Idete na gornju ikonu help po donja zadnja stavka about Firefox. Tu možete i skinuti novu verziju.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Re: Breskva

Kao što rekoh problem je u verziji brauzera, pogledaj te koja je. Idete na gornju ikonu help po donja zadnja stavka about Firefox. Tu možete i skinuti novu verziju.

ajd provjeri PP
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
agrumi

U meniju podforuma vocarstvo, fali podforum agrumi, i u njemu 6-7 tema, tipa limuni, narance, mandarine, grejp, itd
.Ima bi neka pitanja vezana za iste, pa cu pricekati da admin napravi podforum.
 
Na vrh