• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uredjivanje kombajna

V

vranac

Guest
Neznam dal sam na dobrom mjestu postavio temu,ali dal netko kod nas radi kompletno uredjivanje kombajna pritom mislim na pripremu i lakiranje kombajna dakle sama limarija.Kombajn koji sad imam je lakiran u njemackoj,pa me zanima dal se netko kod nas bavi sa time.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
neznam da li se tko kod nas bavi takvim poslovima,ali ja i stari smo 96.g. radili zmaj 142 i mogu ti reći da je to ogroman posao jer smo ga u kompletu rastavili,kombajn je bio star 9god. i bio je 30% trul pa smo morali mijenjati jako puno limova i dijelova šasije koji su bili posavijani.mišljenja sam i da ima netko tko se bavi takvim poslom da bi sigurno napravio nekvalitetnije nego kad si čovjek tako nešto sam radi.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pa da, točno tako, najbolje napraviti sam ako je moguće, i da nekom voziš da Ti radi sigurno bi uzeo dosta para a i pitanje kolika je kvaliteta izvedenih radova, kod farbanja i limarije se da dosta toga pokriti kitom i bojom, a za par godina opet imaš raspad sistema :roll: Mi smo isto farbali Zmaja 142 još negdje 97' il 98' ja sam jos bio djete i znam da smo farbali temeljnom i običnim lakom, doduše stajao je skroz vani pa je sada boja očaj, uglavnom nagodinu ili što prije ćemo ga ponovno farbati, ali nema šanse da ide išta osim autolaka gore, nije tak skup (onaj najobičniji oko 105 kn/kg) a puno je bolji od ovih jeftinih i sumnjivih kojekakvih boja za željezo..... preogroman je to posao što se pripreme i farbanja tiče da bi se farbalo sa nekom jeftinjavom, a za par godina imaš što si i imao! što se tiče limarije to možeš većinu sam saviti i povariti ako imas CO2 aparat za varenje, koji ej skoro pa obavezna oprema za takve strojeve, uvijek se nesto potrga i prošuplji na takvim strojevima :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nikada više tako nešto ne bih ponovio,jer na kombajnu je ama baš sve bilo rastavljeno i izvađeno iz njega i sve do jednog ležaja smo promijenili na njemu.bojali smo ga sa nekom slovenskom bojom koja je ista kao i orginalna boja od zmaja.naš kombajn je od tada okisao možda pet puta i to zbog toga jer ga je kiša u polju uhvatila,a inače je stalno pod šupom.prevelik je to posao da bi ga opet radio.
 
B

Bobo

Guest
Kolega je bojao i zmaja 142 i dvije Brene i kaze da to nije neki preveliki posao. Kupio komplet naljepnica, materijal za tapeciranje kabine, povario sve sto se povariti trebalo, napravio pripremu i obojao ga, istapecirao kabinu, poljepio naljepnice, i kad ga opere, kombajn kao da je iz tvornice dosao. Da je star, pozna se samo po gumama ;)

Inace mu ne vjerujem da nije strasan posao, jer ipak treba sve povaditi van, obojati ga, pa vracati sve unutra. Osobno to nikada ne bih i necu raditi...
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Ove godine smo radili komplet farbanje Z-142.Mogu vam reci da ima mnogo posla,Prvo sve poskidati ,odmastiti ,ošmirglati ,ofarbati te-meljnom ,ofarbati autolakom te ponovo vratiti na svoje mesto_Ogroman posao ali se isplati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
kiraj kaže:
Ove godine smo radili komplet farbanje Z-142.Mogu vam reci da ima mnogo posla,Prvo sve poskidati ,odmastiti ,ošmirglati ,ofarbati te-meljnom ,ofarbati autolakom te ponovo vratiti na svoje mesto.Ogroman posao ali se isplati.
Inače da, ali ne na Zmaju.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pa zašto ne, dobar je Zmaj, nema se para za nešto jače pa valja onda Zmaja dotjerati do savršenstva :) mi smo Zmaja kupili vise onak slucajno, a sve zbog velikog živciranja prilikom čekanja raznih kombajnera, i eto vjerno služi več dosta godina! "Pravi" kombajni su za moje pojmove nevjerojatno skupi pa prema tome i nedostupni većini manjih poljoprivrednika, zato je Zmaj jedino moguće rješenje za ovakve prilike u poljoprivredi! A farbanje ko farbanje, mi se inače dosta bavimo automehanikom i autolimarijom pa je to standard posao, svake se godine nešto radi, bilo neki auto, prikolica, stroj itd, ev prošle smo godine žitni heder radili i nije neki strašan posao, samo treba volje i vremena, a ako taj posao voliš nije ništa problem :p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
kiraj kaže:
A zašto ne na Zmaju?
Zato kaj je to stroj bez prodajne vrijednosti. Uložiš puno truda, a opet ništa ne vrijedi. osim ako ga imaš samo za sebe i misliš ga rabiti još 30 godina.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Bilo bi dobro da se može kupiti nov kombajn ali nema se mogucnosti.Moj kombajn je iz 1992 godine kod mene je od 2002.Do sada je 2 puta generalno remontovan ,prvi put kad sam ga kupio (bez farbanja) i ove godine.Godišnje sa njim uradim oko 70 jutara mojih useva(pšenica, ječam, seme lucerke i suncokret) i još oko150 kj usluga.Pošto se sve manje ima posla u davanju usluga kombajn je za moje potrebe dovoljan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
kiraj kaže:
Bilo bi dobro da se može kupiti nov kombajn ali nema se mogucnosti.Moj kombajn je iz 1992 godine kod mene je od 2002.Do sada je 2 puta generalno remontovan ,prvi put kad sam ga kupio (bez farbanja) i ove godine.Godišnje sa njim uradim oko 70 jutara mojih useva(pšenica, ječam, seme lucerke i suncokret) i još oko150 kj usluga.Pošto se sve manje ima posla u davanju usluga kombajn je za moje potrebe dovoljan.
OK, ti najbolje znaš.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303


Ovako izgleda od letos sredjen Z-142,prepar godina na njega je ubačen mercedesov OM-352 motor.Kombajn je 1992god.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
a da li je samo obojan ili su mijenjani ležaji,lanci,remenje i kojekakvi drugi dijelovi?ovaj izvana izgleda fantastičo ali najbitnije je ono šta se nalazi u njemu.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Kompletno remontovan .Svi lanci,većina ležajeva,i većina remenja je novo.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
e to je onda pravi posao,sad si miran idućih 6-7god.
mi smo svoga isto tako radili i sve je bilo rastavljeno,sve do jednog ležaja smo zamijenili(osim onih na točkovima i u mjenjaču) i mogu reći da nismo imali nekih velikih problema sa njim od onda.najveća mana mu je što ima jako mali bunker,a to me u kukuruzu jako smeta.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
tako je i moj izgledao iznutra ali ja sam mu morao mijenjati i limove jer je bio strašno trul,a izvana sam bio skidao rezervar,cijev za kipanje....(ubiti skidalo se sve što je bilo na vijke i matice).bio je to mukotpan posao i ne bih ga više nikada radio iako se sve to isplatilo jer gotovo da i nismo imali kvara od 1996.g.
na špricanje je otišlo oko 40kila boje i poslije bojanja se nije poznalo da smo bilo šta radili na limariji.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
odlično napravljen posel , za svaku pohvalu
možda jedino da ste mu ugradili H-cilindar za cijev od pražnjenja bunkera , da lakše manerviraš s njom odnosno to je zamjerka tvornici u kojoj nisu to odmah rijesili a nije tak komplicirano
 
Na vrh