• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus 335 - spajanje crijeva hidraulike

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Zakljucak je da ugradiš pumpu hidraulike napred na radilicu i riješiš zauvjek sve probleme koje Ursus s hidraulikom ima.
 

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
Odabrao si najskuplju opciju :ROFLMAO:

Gledao sam i tu pumpu. Mislim negdje u sloveniji. Zakrpati ću ovo što imam dok ne dođe novo riješenje sa možda novijim traktorom. Nije da ne mogu raditi. Ide on i ovako samo sam si htio pojednostaviti. Nekako mi je onda najjednostavnije riješenje onaj elektromagnetni ventil za ono što sam želio.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Prika. Meni je probleme radila kocka. Zato sam stavio vanjski.
Ako se sjecas mojih problema sa sigurnosnim ventilom, nasao sam podatke. Znači, razdjelnik ovaj koji je na slici i videu je Badestnost p40, ventil onaj sa strane, sigurnosni, je na 250 bar postelan. Steluje se tako da se otpusti vanjska matica, pa se imbusom otpušta ili doteže, ako zelis promijeniti tlak. Pumpa na mom (malom) medi je pz18a koja (po katalogu) nabija 160 bar, tako da bi trebalo popustit malo, otpustanjem srednjeg vijka. Sa ovim novim razvodnikom sam zadovoljan. Kocka me j.... svako malo, a remont mi radio čovjek koji radi hidromotore i velike strojeve, znanje u malom prstu. 1200kn me izasao vanjski razvodnik, al sam zadovoljan. Kipa, hidraulika lijepo radi.... Kako reče netko "pa ko voli nek izvoli"...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Odabrao si najskuplju opciju :ROFLMAO:

Gledao sam i tu pumpu. Mislim negdje u sloveniji. Zakrpati ću ovo što imam dok ne dođe novo riješenje sa možda novijim traktorom. Nije da ne mogu raditi. Ide on i ovako samo sam si htio pojednostaviti. Nekako mi je onda najjednostavnije riješenje onaj elektromagnetni ventil za ono što sam želio.
Hočeš da ti napišem koja bi bila najbolja opcija u vezi Ursusa? Nemoj me na to nagovarati ako boga znaš 🤭
 

Igor00765

Novi član
Tu od
24 Stu 2020
Poruka
1
Za kipanje prikolice trebaš crijevo i brzu spojku (ako nemaš) za dupli celinder trebaš rasporednik i nekoliko crijeva , ako bi mogel obični celinder sa povratnim federom bilo bi dovoljno samo ono prvo za kipanje prikolice .
Nije točno rođo
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Može se spojiti jedno crijevo za kiper ili treba vanjski razvodnik spojiti za jednostavniji pomak malčera.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Svaki ima dvoradni razvodnik, s plivajućim položajem, samo trebaju dvije cijevi ;)
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
To znam, ali čekam da čujem ideju od @ZJ kako bi to riješio bez nadogradnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Krivo sam napisal: pročital sam u naslovu 355 a ne 335.
 

Tulcy

Novi član
Tu od
21 Tra 2023
Poruka
1
Zdravo,

Instaliram vanjsko hidraulično crijevo s brzom spojkom za kipanje prikolice na Ursus c335 i trebam neke upute. Postavio sam fleksibilnu cijev, zatvorio drugu rupu. Koji je ispravan postupak kipanja?

Puno hvala na pomoći.

LP
 
Na vrh