• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus 355 hidraulika

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa na tom vijku kojeg sam ti rekel, a na njemu je i metalna šipka s dva zareza. Min i max.
Ulje ide po papirima hipenol, a može i trans.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Ako radi dosta po stranama onda je potrebno nasuti malo više iznad maksimuma.A ja sipam u svoje traktore SAE 90.
 

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
Ako smijem, obnovio bi ovu temu! :)

Iz ovih svih postova nisam uspio zaključiti koje ulje ide u hidrauliku. Hipenol, transhidrol? Smije li se uopće miješati različito pošto ne znam koje se trenutno ulje nalazi u njemu. Ima li gdje mjera kakva? Vjerujem da se ovdje sipa? Na magnetni čep za skupljanje špene. Pošto sam imao samo jedan izvod za hidrauliku dodao sam drugi pošto mi treba za pomak malčera i sada ne znam hoće li faliti ulja!
 

Prilozi

  • 1587727390458673967488158973458.jpg
    1587727390458673967488158973458.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 33
  • 15877276073404663328368665548615.jpg
    15877276073404663328368665548615.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 32

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ovo sa slika je C-360, a tema je o C-355, ali nema veze.
Ne sipa se tu ulje.
Ovdje gdje je označeno ima čep na kojem je mjerač. Ujedno na njega se i sipa ulje, ne moraš skidati sjedalo i vaditi ovaj filter.

Zaboravih sliku...
ulje.PNG
 

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
Da, da, C360 je.

Aha tu kod mjenjača je! Ma sic sam skidao da stavim cijevi pa sam odmah sve kontrolirao. Magnet je bio katastrofa pa sam ga odmah očistio! Te cijevi sa slike sam kupio original cijevi za C360. Nije mi jasno kako su original takve. Pogotovo ova kratka. Duža je OK i paše ali ova kratka mi nešto ne štima. Koliko vidim drugačije ju ne mogu montirati. Ako ide ispod sica smeta sic a sada vidim da hidraulika ide odmah uz cijev i da će smetati. Ili ju ravnati ili sam krivo stavio. Budem još pokušao ovu kratku ispod sica ali ne vjerujem!

Još mi je ostala nepoznanica koje ulje ako bude falilo pošto ne znam koje je trenutno ulje! Ili da sve mijenjam al to baš i nije opcija :)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege imam problem sa c 355.
Kada je hladan dize hidraulik kolko tolko.
A kada je zagrijan nece nikako.
Moram mu nabiti gas vise od pola da bi dignuo.
Ulja ima.
U cemu bi mogao biti problem
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Kad ugasis, jel odmah pada ili drzi koliko toliko?
Ako na toplo drzi dok je ugasen, onda je vrlo vjerojatno pumpa.
Ako brzo pada na toplo dok je ugasen, onda su sigurno manzetne i karika na klipu, a mozda i pumpa uz klip...
 

MILOS T

Novi član
Tu od
4 Stu 2020
Poruka
1
Pozdrav svima, imam problem sa Ursusom 355 novi tip, u oranju kada prebacim onu malu polugu za plivajucu hidrauliku plug onda ore plitko, toliko plitko da jedva propadnu raonici. Ranije dok je bilo sve ok, nije izbacivao plug u visinu vec ga zarije u dubinu koliko treba i kada zapne negde on ga malo izbaci dok krene, a sada nece uopste da zarije plugove nego ore plitko. Kada prebacim malu polugu na putnicko onda se plugovi zariju duboko i ne moze ih mrdnuti. Sumnjao sam na onu osovinicu gde se kaci topling da nije ona pukla ali je ok. Da nije mozda neko imao takav problem i da li neko mozda zna sta bi moglo biti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Problem je u poderanom polužju, probaj malo ručicu iz plivajučeg vratiti da vidiš jel ima napredka.
Ako ima onda možeš poštelati otraga ispod onog poklopčića ili jednostavno učvrstiti ručicu u tom položaju u kojem radi kak treba.
 

beljac

Član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
31
Treba mi pomoc oko razvodnik hidraulike ursuz 350 ona rucica ispod sediste je zakovala nemoze se pomeriti ni na jednu stranu a neznam kako se moze izvaditi iz razvodnik razvodnik sam skinuo zamenio sve gumice i na poprecnim onim ventilima sto ih drze osiguraci sve to vratio i hisraulik je radio sa kasikom za djubre utovareno 5 prikolice ostavjjena kasika i prikacena kosa i nece da podigne.
Probam da kipujem podize jednom prikolicu praznu i vise nece ni da kipa ni da dize kad potisnem rucicu za kipovanje oseti se opterecenje motora.sta li je to sto glavi protok za hidraulik.
A zaboravih da kazem stavio sam novu pumpu sig. vemtilsig.pumpu sam otvarao ispolirao iglu i vratio.dobro bi bilo neko pbjasnjenje i pomoc.hvala unapred.
Pa na tom vijku kojeg sam ti rekel, a na njemu je i metalna šipka s dva zareza. Min i max.
Ulje ide po papirima hipenol, a može i trans.
 

Brko69

Novi član
Tu od
3 Srp 2022
Poruka
1
Imam ursus 355 i htjeo bi napravit 4 dodatna izvoda hidraulika i zanime me dali mi treba dodatna pumpa za to ili se moze sve preko njegove pumpe??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Može sve preko njegove pumpe samo kaj se bojim da za 4 izvoda bude mali kapacitet pumpe.
Može se ugraditi veča ali najvjerojatnije ni ne misliš istovremeno koristiti sve izvode pa bu i sa ovom dobro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh