• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ursus 355,problem sa saltacima sporih i brzih

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
pozdrav svim clanovima..novi sam na forumu, pa bi zelio da mi neko da par savijeta..traktor sam kupio skoro,na prvi pogled mi se ucinio ocuvan sa malo odradjenih sati i sa fabrickim gumama,ali kad sam ga kupio nastali su problemi..jedan od tih problema je saltac za brze i spore..kad zavrnem vijak , ne mogu da saltam, a kad ga odpustim skroz onda saltac ide, ali teze..a svi ostali vijci su bez ikakvih podloskih, a kod nekog sam vidio da podbacuje podloske,e sad za sta one sluze..i sve brzine su mi plitke i iskace mi najvise iz 3..mozel mi neko malo pojasniti kako se to steluje i sta mi je sa saltacem za brze i spore..hvala
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Promjeni utvrđivače brzina, ili zamjeni onaj od prva-rikverc s druga-treća ili taj brze-spore s druga-treća.
Ovo plitke brzine nekužim, kao ni 355 s fabričkim gumama jer su te trebale već davno strunuti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ono plitke misliš na kratak hod mjenjača?

Pod utvrđivač, ako je predukačak ubaciš podlošku jer ide preduboko pa nosač vilice zapinje u njega.
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Promjeni utvrđivače brzina, ili zamjeni onaj od prva-rikverc s druga-treća ili taj brze-spore s druga-treća.
Ovo plitke brzine nekužim, kao ni 355 s fabričkim gumama jer su te trebale već davno strunuti.

da mislim na kratak hod mjenjaca..a jedna guma je stomil u veoma losem stanju , valjda su one fabricke, al nebitno..
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
novi problem 355

promijenio sam utvrdjivace i sad je bolje..
imam jos nesto sto me brine..radio sam motor, traktor sad dobro pali, ali mi opet izbacuje crno bijel dim, vise bjelkast nego crn a kad idem nanize ima plavkast dim..promijenio sam sve sto treba za jednu generalku, cak i ventile sa vodjicama i radio bosh pumpu.sta vi mislite sta treba jos pregledati..i kad traktor vozim vecim gasom osjetim malo variranje rada motora , znaci nije ujednacen rad..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Skoro sam napisal da je do gumica ventila al bi kolega muhanicar popizdil.hehehe

Ak je malo plavkasti negdje ulje trosi mozda karike nisu sjele ili je negdje bil sprung pa dihtung glave pusta?
Kak je napravljena generalka jel fakat sve islo novo ili spolovice?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
promijenio sam utvrdjivace i sad je bolje..
imam jos nesto sto me brine..radio sam motor, traktor sad dobro pali, ali mi opet izbacuje crno bijel dim, vise bjelkast nego crn a kad idem nanize ima plavkast dim..promijenio sam sve sto treba za jednu generalku, cak i ventile sa vodjicama i radio bosh pumpu.sta vi mislite sta treba jos pregledati..i kad traktor vozim vecim gasom osjetim malo variranje rada motora , znaci nije ujednacen rad..

Ako si pvp vratio kak je bila bošista nije odradio posao kak treba .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako si pvp vratio kak je bila bošista nije odradio posao kak treba .

Mozda je bosista zasral pose,a mozda mu treba jos koja ura da odradi pa bu prestal,al ak ima bjelog dima to mi smrdi da ulazi antifriz u kompresionu komoru.
A da nisu indijske karike stavljene ak jesu vec ovu zimu nebu opce palil.
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Provjeri paljenje i dizne.

dizne mi je provjerio boshista kad sam vrsio regulazu..a zamijenio sam i elemente u bosh pumpi..paljenje mi je riktao majstor sto je radio motor, nije on neki strucnjak za ursusa, al eto radi na odrzavanju sumskih traktora LKT..jel ima neka shema za podesavanje palenja..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Kolko to ima sati rada poslije uređivanja?
 

mrki87

Novi član
Tu od
6 Velj 2013
Poruka
25
Skoro sam napisal da je do gumica ventila al bi kolega muhanicar popizdil.hehehe

Ak je malo plavkasti negdje ulje trosi mozda karike nisu sjele ili je negdje bil sprung pa dihtung glave pusta?
Kak je napravljena generalka jel fakat sve islo novo ili spolovice?

sve sam novo uradio..set sa stublinama karikama i klipovima,prva specijala radilice i odgovarajuci lezaji, set dihtunga, ventile i vodjice.mislim da je to to..ali nisam ravnjao glave, da li to ima kakve veze..

ugradio sam mu mehanicki pritisak za ulje..kad ga tek upalim ima pritisak 4 bara, a kad se ugrije i pri malom gasu spadne na 2 bara..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
.

ugradio sam mu mehanicki pritisak za ulje..kad ga tek upalim ima pritisak 4 bara, a kad se ugrije i pri malom gasu spadne na 2 bara..

Kakav je to mehanički pritisak?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
sve sam novo uradio..set sa stublinama karikama i klipovima,prva specijala radilice i odgovarajuci lezaji, set dihtunga, ventile i vodjice.mislim da je to to..ali nisam ravnjao glave, da li to ima kakve veze..

ugradio sam mu mehanicki pritisak za ulje..kad ga tek upalim ima pritisak 4 bara, a kad se ugrije i pri malom gasu spadne na 2 bara..

Kaj se tice tlaka ulja je ok a za glavu ti bu muhanicar odgovoril.
Mozda i kvaliteta djelova tu igra ulogu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
oko 100 sati rada..

To ti je onda več opet za generaku :(giggle)::(giggle): Šalim se.

Ventile si poslije preštelal?
Ako nisi poštelaj jer su se natukli i usput ponovo provjeri dize i onda se javi da probamo malo zakretati pumpu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ga nisi posteno opteretil dok se nije jos do kraja razdelal pa su dobili cilindri i karike po piksi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
mislio sam mehanicki sat za pritisak ulja u motoru, kao kod IMT..

Kakav je filter zraka?
Da ga nisi natankal do vrha s uljem?:icon_e_sad:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
i moj c-355 baca takav dim, ali pali ko mina i ide isto tako, samo sto nije radzena generalka vec 20 godina, he, he, he... to tak mora dimit! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh