• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino stavite dva semeringa debljine 7 mm i na mokru ugradnju više nebude puštalo .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sam nosač poteznice ne smeta, osim kod rada sa bočnom kosom. Za poteznicu neznam, jer ja imam automatsku kuku.
Eee to me zanimalo, a bočnu ionak nemam. Thex Tino i zagorec! [emoji1]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Kawač, a kaj će ti takva poteznica?
Ta je ionak samo za balirku i vučene priključke, a nikak nije za jednoosovinsku prikolicu, nakj ti, čini mi se, ciljaš.
Em je previše natrag, em nije predviđena za vertikalni teret.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Taj nosač automatske kuke je dosta nisko pa traktor lako sjedne u oranju, susjed skida sve za oranje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kawač, a kaj će ti takva poteznica?
Ta je ionak samo za balirku i vučene priključke, a nikak nije za jednoosovinsku prikolicu, nakj ti, čini mi se, ciljaš.
Em je previše natrag, em nije predviđena za vertikalni teret.

Kak nije za jednoosovinku?
015fc0402e5977308ca5c04b5a185f03.jpg

Pa ima i ove ruke kaj se kapče na poluge kao kod imteove poteznice da lakše trpi vertikalna opterečenja. Pa ta je još kratka kolko su duge one na velikim medvedima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Ne vidim kam bi išla kuka kad ima onaj polukružni dio s rupama.
Ovo na tvojoj slici izgleda kao dijelovi automatske kuke, no ne vidim kuku samu?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
7be02ca3ab118eec131845800b11bfc6.jpg
fa6d0bda3ff99ec191c893216eba4602.jpg

Ta dva komada sam dobil sa njim, a po Tinijovim slikama vidim da bi to moralo funkcionirati u duetu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovaj dio od kuke, gdje se kapča prikolica je okrenut na slici prema nutra, a da se okrenut prema van lak na slici od Tinija.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Vidim to.
Nego, automatska kuka bi trebala imati kljun, kojega ova nema.
Mjesto gdje je kuka (točnije rupa za bolcn) iza ove zakrivljene proče, je jako dalekoooo od diferencijala.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam na kaj misliš i ciljaš, ali ako znaš kakvu poteznicu ima veli ursus, onda znaš da je njegova još više van izvučena, a mislim da mali ima reduktore još više prema iza od velikog brata.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Kak to nije automatska kuka (pick up hitch), nije mi jasno čemu služe one vanjske poluge u obliku slova F.
Ona na velikom je još gorja, znam, ali i ova je predaleko van.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ona ima tam neku ručku na sebi koja otvara i zatvara ona dva klina na sredini koji su pod koso zarezana, a te ruke imaju na polugama svoje rupe di se kapče. Valjda ima neku funkciju? Čudno da se Željko još nije javil za raspravu ili on sa tak malim traktorima ne radi? [emoji1] [emoji1]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
One "F" poluge se zakapčaju na dolnje poluge traktora kao što se na imtu kopčaju one lame za križ, samo što ursus ima ona dva konusna klina na oprugu koji se s polugom pomiču za otkapčanje. Netko je spominjao da nema kljuna, ima samo je drukčiji nego na drugima. Ovaj doljnji dio kuke se može rastaviti na pola pa se tako vanjski dio okrene s obzirom na potrebe, ima na jednoj strani usta a na drugoj kljun.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Kawač, daj poslikaj ovu preklopljenu poteznicu s boka. Na Tininim se slikama ne vidi najbitnije.

Zoki, jasno mi je to sve, samo se ne vidi kljun (a on bi trebal biti fi 50mm, pa nebi baš trebal biti nevidljiv).
Štel sam reći da uz ovakvu poteznicu s vilicom podizanje nema smisla. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Na onaj prvi dio kaj je na slici si složi kopčanje za kuku (barem tebi to nije problem), a onaj dugački zavitlaj nekam ili ga iskoristi za nekaj pametnog jer takav materijal više nebuš našel.

Ili to sve skupa zreži i pripaši si kak tebi paše.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja toga nemam pa nemam ni problema s tim. Gornju, original kuku sam spremil "pod tepih", a onu kak mi paše sam dal napravit. I to je to .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ovdje se lijepo vidi kljun na dnu slike samo što je fi cca 30mm i sjedne taman u gornju rupu na polumjesecu.
399a6293cdc122c46615fb1941c27c2a.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pnda naj bolje da ju denem na njuškalo, a doma napravim z pločevine 20mm po žwlji i nema mrdanja, tak kak sam i na čelik me napravil.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh