• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Bendiks, kad su prednji kotači sporiji od zadnjih.

Na modernim traktorima to znači nekaj drugo :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naprijed bendix a u rikverc zalet ..to je posel..to je sistem koji su vjerojatno izmislili forumaši
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izumili ga englezi na starim MF-ima kopirali IMT-jci da Puknuti imaš dv a kad treba u natrag nemaš MF ga davno izbacil .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Savo kako mislis automatski?

Rus (ne bap svi) ima tri režima rada prednje vuče.
-Isključena
-Automatski , sama se uključuje prema naprijed , u rikverc je nema a pri okretanjima nema napora na transmisiju usled različitog pređenog puta prednje i zadnje osovine
-Uključena , klasično kao i kod većine.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Jedno pitanje za znalce malog ursusa,ozračim AC pumpu i nakon kratkog vremena pojavi se prilikom vožnje ili rada zrak u čašici,stavio novu gumicu opet isto,da li je moguće da je AC pumpa slaba pa ne može dati dovoljno goriva bosch pumpi ili je nešto drugo u pitanju??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako normalno pali i ide pod gasom,ne diraj.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako se pojavljuje zrak i sve više ga je u čašici znači da ga negdje vuče ..a to sigurno nije dobro
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne nije do AC pumpice.
Do svih drugih spojeva je a ti moraš otkriti gdje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Metnul sam dolje na oglas, al tam nemrem, ili ne znam staviti sliku pa se ponavljam ovdje. Ako netko ima Automat anlasera za Ursusa 335. Ili zna gdje ga naći !?
 

Prilozi

  • DSC_0923.jpg
    DSC_0923.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 153
  • DSC_0924.jpg
    DSC_0924.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 90

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Agroprodaja ili autopoljostroj oko 150-200kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dečki, ja sam mislil da netko ima rabljeno i da mu ne treba, a za ove dućane znam. No, ipak hvala !
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako me pamčenje služi mali medo ima navojne kronere na rotoru tak da se da pripasati automat izvan anlasera a od strog automata treba biti ispravna opruga koja vrača bendix .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moram stavit drugog, jer mi je onaj šeraf potrgal ( vraga je on, ja sam ) plastiku, ili bakelit, kaj li već je !? To je tak hrđavo bilo da je jedino brusilica taj šeraf riješila sa stopice.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav postovani forumasi :(hi):
Nije me dugo bilo na vasem forumu. Pre oko 6 meseci kupio sam dugo zeljeni ursus 335.
Traktor me uvek odusevi,koristio sam ga ove zime u sumi,po najvecem blatu i velikom brdu,malom medvedu to igra bila.

Naravno sto se tice oranja,tanjiranja,drljanja i sejanja to standard cak i bolje od fergusona 539 u vecini situacije se ponasa.
Do sad sam imao u njega ulaganja zamena obe lamele,zamena ulja.
Ugradjen mu grejac,tako da zimi pali kao porucen. :cool2:
 

kyrias1

Novi član
Tu od
12 Tra 2017
Poruka
1
@gomahers Takva kuka bi mi možda čak još bolje odgovarala za stavit kuglu.

@zgzac Ovo izgleda čvrsto i ljepo je blizu! Sviđa mi se.



Ovak to kod mene zgleda!

Dragi prijatelji
Zoven se Atanasije i zovim u Solunu. Srpski znam jer pre 23 godine zavrsjio u Zemunu poljoprivredni fakultet, a ovde trazim donju automatsku kuku za stari ursus c 335-kao ono na slici.
Zeleo bi da mi kazite, ako naravno prodajite cenu i mesto koju se nalazite.
Mozete slobodno poslati e mail na sledecu e mail adresu athkyria@gmail.com.
Unapred zahvaljujem
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Pozdrav forumaši moji,imam jednu trenutno neriješivu situaciju pa bi molio da mi se netko javi sa odgovorom ako nešto zna o tome.:icon_pray:
Radi se o rastavljanju lijevog dijela kotača do getribe odnosno izmjena semeringa radi curenja ulja iz getribe.Nakon rastavljanja uputio sam se u trgovinu po djelove,semeringe,pakne i brtve,trgovac me upita da li mjenjam gumicu na poluosovini,a ja ga pitam kakvu gumicu,a on kaže da postoji gumica koja stoji u nekom metalnom prstenu na poluosovini,hoću reći da mi prilikom rastavljanja nismo naišli na nikakav prsten i gumicu pa mi je to čudno zato bi molio ako netko nešto zna o tome neka mi napiše.
Unaprijed Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh