• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad več ima pogon remenice za kompresor iskoristiš ga za pogon pumpe (od nekog auta) dodaš Orstu celinder par crijeva posudu za ulje i evo volan vrtiš malim prstom . (355/360 baš i nije neki volan skoro ko IMT )
 

Tommo

Novi član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
2
Poštovanje svima. Nov sam na forumu citam ga vec neko vrijeme zanima me ursus c335 planiram ga kupiti u dogledno vrijeme. Pa me zanima što treba gledati kod kupnje koje su im mane.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
željko kž pa gdje češ mi ursusa i imta uspoređivati :(n):
Neznam kak ti volan i kod vas ali moj se lagano mota. Osim ako ga motaš na mjestu ali kaki si ti to onda šofer.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dado ako staviš volan od 355/360 na malog dosta se lagani vrti (ima jedan kod Vrbovca) no kad bi stavil hidrouličnog to je nekaj drugo. Usporedba IMT je usputna znam da se veliki Usrani puno laganije vrti . Nisam baš nekišofer jer dosta vrtim volan u mjestu kad pospremam bale sa traktorskim viličarom čak ga i na kočnicama okrečem drugačije nemogu ako hoću imati cijele farove i blatobrane :icon_fU:.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Opet ja sa svojim ursusom i pregrijavanjem. Prica ide od ranije kad je kupljen i radio je u crvenom jer nije imao termostat. Onda sam mu ugradio isti, te je do kraja proljeca temp uvijek bila na pocetku zelenog. Jucer sam ga na plus 36 poterao malo u brdo i opet je digao temp u crveno na prvo od dva polja crvenog. Nije prokuhao ali ne znam da li bi da sam ga duze ganjao. Cep sam isto promijenio i kad ga skinem, osjeti se pritisak. Probao sam da traktor radi bez cepa i nista ne pjeni niti izbaciva vodu van. Oprao sam i kiler i voda izlazi kako i ulazi. Ne znam sto jos provjeriti?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Provjeri protočnost zraka kroz hladnjak, a i propeler je na njima dosta oskudan. Kad bi mogao nabaviti još jedan pa ih oba pričvrstiti u križ ne bi više dizao temperaturu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Provjeri ti opet taj termostata, i (kak veli Zoki) dodaj mu još jedno pero, cca 40 kuna košta.
Istina da je vodenoj pumpi malo teže ali motoru je osjetno lakše.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
hmmm.... a da nije do protoka kroz pumpu !? Pitam.... Nije zaključak. Možda treba pumpu dolje i vidjeti kaj je s njom !? Doduše i na mom Ursusu ide temperetura u visine ako radim po vrućini i neki teži posel. Malčiranje recimo.
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Pozz.Imam Ursusa 335 izbacuje mi iz 1,2,4 i rikverca jel zna neko kako riješiti taj problem.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mrky, kako drže utvrđivači?
Zgzac, za ursus 335 ne treba biti maher za pregrijati, dosta slabo puše onaj ventilator original.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Hebemti vise ursuse, po ljeti nemos s njim radit jer se pregrijava, po zimi nemos jer nece sastavit...

A i terenske sposobnosti su mu takve da moze ic samo po ravnom.

Morao sam se malo ispuhat, hvala svima na prijedlozima i komentarima :eek::
 

dspacek

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
33
Pozz. Ako ide lagano šaltat popucale su vam opruge koje pritišću kuglice na osovinu vilice. Nalaze se ispod pokloca mjenjača .Ako nije to onda je problem u zupčanicima.
Treba provjeriti prvo opruge.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na susjedovom ursusu smo izvadili termostat, dodali od aluminijskog lima prsten koji zatvara krivu cirkulaciju i stavili još jedan propeler jer ima jednog kojem je puko blok motora. Više nema šanse da zakuha do pustinje a on ima strašnu naviku vadit mast svakom vozilu, gas do daske i još malo.
 

Mrky95

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
125
Pozz. Ako ide lagano šaltat popucale su vam opruge koje pritišću kuglice na osovinu vilice. Nalaze se ispod pokloca mjenjača .Ako nije to onda je problem u zupčanicima.
Treba provjeriti prvo opruge.

Jel imaš možda kakvu sliku nisam to nikad raskapal.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Hebemti vise ursuse, po ljeti nemos s njim radit jer se pregrijava, po zimi nemos jer nece sastavit...

A i terenske sposobnosti su mu takve da moze ic samo po ravnom.

Morao sam se malo ispuhat, hvala svima na prijedlozima i komentarima :eek::

U ovom tvom izlaganju se ne slažem jedino u tezi " da može ići samo po ravnom " !
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Najgore je sto i za to imam dosta argumenata. Po brdskom terenu sam ga u istim uvjetima imao priliku usporediti sa hermanom lanzom od 22 ks, 1420kg, 1955.g koji imam vec desetak godina. Ne samo prazan, vec i pod istom punom stocarkom, jedan od drugog nebo i zemlja. Svaka zila je problem, malo nek je vlazno - opet problem, na rikverc samo po ravnom, 1. Brzina nije za nista, a samo ona i 3. Spora dolaze u obzir po brdu.komande moras nagazit odozgo jer se ne mozes uprijet od sjedalo. Hela koristi 4-brzine za svaki dio terena a ursus samo dvije. Da ne spominjem da je u skladu s time hela i puno brzi po terenu. Ursus bez spere ne treba ni silazit s asfalta.
Znao sam sta kupujem i ostavit cu si tog ursusa ali on je cisto poljski traktor, a nadao sam se da ce biti bolji po brdu...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
...dobro .... svi mi imamo svoja iskustva. Ne mogu ništa reći o nekom drugom traktoru ( osim malom fercu kojeg sam vozil ), ali ja nemam tako loša iskustva sa svojim Ursusom. Dapače .... No, moj traktor ima i utege na kotačima, svaki po 100 kg. nove gume, vitlo napred težine 30-ak kila.... Razlika je u tome jako, jako velika. U šumi je, u pravom smislu rijeći, Veliki Medo !! Osim u rikverc kak ti veliš, ali to ima svoje opravdanje. Nema prednji pogon i ripne na gumama kak su okrenute kad ideš natraške. Pa stoga ni ne očekujem da će biti Veliki na takvim manevrima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh