• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Sinoć i danas montirao zaštitni luk. Nisam u obavezi po zakonu ali imam brdo za kositi pa reko da malo poradim na pasivnoj sigurnosti. Luk je bešavna cijev 60.3x4.0 savijena iz jednog komada. Uščvršćeno sa vijcima 8.8 m12 po 6 komada sa svake strane. Upore su od bešavne cijevi 42.4 x 4. 0. Raspon luka je 1020mm od sredine do sredine cijevi.
 

Prilozi

  • IMG_20190330_172440.jpg
    IMG_20190330_172440.jpg
    102.8 KB · Pregleda: 42
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Tractorpro ne vrši reparaciju za ursuse nego samo za zetore, tako da znadete ako kome treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Luk ti je na krivom mjestu, tj. previše naprijed. Vrijedi kao zaštita od bočnog prevrtanja, ali ako se traktor osovi, ko da ga i nema.
Kad si ga već tak lijepo složil, mogel si ga spustiti uz blatobrane do reduktora.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Luk je čvrst i odlično učvršćen ne samo na lim već i na nosače blatobrana. Do osovine ne bi išao jer s jedne strane je aku a s druge kutija od alata i sl. Ako ništa drugo, barem će mi psihološki pomoći da imam nekakvu zaštitu. Zadovoljan sam kako je to sve ispalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nemoj samo zaboraviti da bi luk mogel pomoći da bi vozač trebal biti zavezan, jer teško da možeš iskočiti a da te luk ne stisne.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Da li se može automat alnasera za malog ursusa w11a oznake, obratno spojit? Cijelo popodne se zahebavam s time i razbijam glavu jer se alnaser sad više nece ni da javi...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Neznam dali ću nešto pomoći ali treba paziti na to da minus akumulatora ne ide na masu, kao kod drugih traktora, već na masu ide plus. Bar je tako na ursusima koje ja znam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jesi kaj nagural u one hamburške lukove ili si ih samo zavaril za cijevi?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Nisam ništa nagurao unutra. Zavario sam ih prema pravilu struke. A na takvoj konstrukciji zavar nije najslabija točka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ok, ti znaš, a ti buš i sedel pod njim.
Neznam zakaj onda svi moguči kavezi su u piganoj izvedbi ili u krajnjem slučaju orebljeni na spoju.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Ja radim u valjda jedinoj firmi u hr koja proizvodi hamburske lukove i ujedno radimo i prostorno savijanje cijevi i puno smo zaštitnih okvira smotali, najčešće iz jednog komada. Ali nema razloga ni da hamb luk ne podnese veliko opterećenje, osobito ako je debelostijeni...
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Kod atestiranja zavarivača zavarena atestna ploča nakon NDT kontrole reže se na trake određene širine . Potom ide na savijanje po zavarenom spoju i ako je uredu ne puca nego se savija kao osnovni materijal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ok, povlačim se. Nije moj fah, samo tak razmišljam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh