• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ajde ne komplicirajte preveč. Bolje ikakav nego nikakav. A ak je bilo kome suđeno da tak prejde Bogu na ispovjed, prešel bu.... A ne izgleda ni baš tak slabo ovo na slikama.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Riješio sam problem sa automatom alnasera, krivac je bio kratki spoj zbog ispucale izolacije žice. Još uvijek kemijam kako riješiti problem nadolazeće košnje svog brda sa ursusom. Skinuo sam utege i prednju poteznicu pa razmisljam kakvo rješenje sprovesti da imam neku zaštitu ako me nizbrdo potjera... Ili neka prednja hidraulika sa ralicom ili nešto ručno izvesti ako je moguće uz pomoć sile teže. Trebam se raspitati što mi treba za funkcioniranje dvoradne hidraulike pa ako se kome da malo pojasnit... :p IMG_20190414_102552.jpg IMG_20190227_174729.jpg IMG_20190414_102552.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Za dvoradnu hidrauliku treba staviti vanjski razvodnik, spaja se na onaj bajpas ispod sjedala u obliku slova u. Kad se skine jedan priključak je izlaz tlaka a drugi je povratak ulja u getribu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Razmisli o ovoj varijenti -
 

Prilozi

  • prednji nosač.jpg
    prednji nosač.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 48
  • sajla prednjeg nosača.jpg
    sajla prednjeg nosača.jpg
    25.4 KB · Pregleda: 49

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Dobra ideja ali ja cu imati malčer na zadnjoj hidraulici pa mora biti neovisan sustav. Meni bilo idealno nešto poput onih ralica sto imaju sumarski skideri traktori...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Malo manje tu ima od 1 jutra, lješnjak posađen. S time da imam još jednu livadu veću od 1 jutra, ali ona je na ravnom pa lako za nju...
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Luk je čvrst i odlično učvršćen ne samo na lim već i na nosače blatobrana. Do osovine ne bi išao jer s jedne strane je aku a s druge kutija od alata i sl. Ako ništa drugo, barem će mi psihološki pomoći da imam nekakvu zaštitu. Zadovoljan sam kako je to sve ispalo.
Jei li upisao luk u prometnu?
Ja sam postavio kabinu, Orašje, naravno nemam papire za nju, u subotu idem na atest, mislim da se moram dobro naoružat s živcima.
Procedura kao da registriram raketu za Mars.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
ima pločicu metalnu, ručno nakucana 1988 godina i broj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
vidjet ćemo, zakomplicirali su i previše, iako imas pločicu ne možeš ju registrirati kao zaštitnu kabinu, potrebna je potvrda proizvođača koju ne možeš dobiti.
caka je da traktori stariji od 1983 godine ne trebaju imati zaštitnu kabinu ili zaštitni luk, dozvoljeno je staviti kabinu od nekog drugog traktora ali se ne upisuje zaštitna kabina nego se upisuje kabina za zaštitu od atmosferskih uvjeta
uglavnom atest iste i to se šalje u CVH na odobrenje. ima tu jos popratnih dokumenata koji se moraju odraditi.
uglavnom u subotu je dan D pa vidim :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Zamislite koji je to humor.
Vi, na traktor koji je stariji od 1983 godine, skidate luk da bi mogli proći tehnički a poslije ga vraćate.
Mi, na traktor koji je noviji od 1983 godine, stavljamo luk da bi prošao tehnički a kasnije skidamo :).
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Zamislite koji je to humor.
Vi, na traktor koji je stariji od 1983 godine, skidate luk da bi mogli proći tehnički a poslije ga vraćate.
Mi, na traktor koji je noviji od 1983 godine, stavljamo luk da bi prošao tehnički a kasnije skidamo :).
Apsurd kao i sve ostalo kod nas.
Po meni i luk iz kućne radinosti je bolji od nikakvog a radi propisa ljudi ih skidaju
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Jel normalno da se mali muči sa frezom IMT 639.1 u prvoj sporoj na 15/16000 obrtaja?
Ručica kardana mi je natrag prema akumulatoru. Jel je bolje da je prema naprijed ili mora biti baš otraga (540 o/min)?
Zna netko kak s takvom frezom?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Stavil sam sliku svoje freze s kojom radim i nemam problema iako su mi predviđali da budem imal. Radil sam i sa IMT-ovom frezom i nisam ni s njom imal neke muke. A kod mene je zemlja .... BOLI GLAVA ! Još nisam ništa ni posijal ni posadil. Ručica ti mora biti u zadnjem položaju jer tak radi neovisno od getribe. Ako staviš ručicu da su ti okretaji ovisno o getribi, nemaš dovoljan broj okretaja freze. Digni ju u zrak i probaj tak "na suho" pa ti bude jasnije o čemu ti pišem.
 

Prilozi

  • 2014-01-04 12.39.22.jpg
    2014-01-04 12.39.22.jpg
    103.9 KB · Pregleda: 10
  • 2014-01-04 12.39.48.jpg
    2014-01-04 12.39.48.jpg
    121.7 KB · Pregleda: 10
Na vrh