• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
Znači Žac, nek bude ručka kardana skroz nazad. Tak sam i mislil da mora bit, al ova IMT freza je stvarno teška i duboko ide a i zemlja je bila mokra pa valjda zato.
Kaj ova tvoja ima reduktor u radnom dijelu? Kolko ide duboko a da ne radi brazdu? To je jako široki komad freze kolko vidim. Imaš dobrog medu kad to trpi, kak veliš. s veseljem.
Možda moj motor zbog nečeg gubi snagu (pumpa, kompresija, filteri...)? Probal budem po suhom kad se popravi vrijeme a možda i top-link stavim na donju rupu samo trebam pobrusit ona proširenja kaj vire iz kugle da mi stane na donju rupu jer ima manji razmak.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da, reduktor je na sredini. A koliko ide u dubinu.... Ne znam. Nikad nisam mjeril ni obraćal pažnju na to. Ovisi o zemlji, ja radim 2 sigurno, a ponekad i tri prolaza ( al to samo po potrebi ovisno o zemlji ). Sa top linkom ne utječeš na rad freze. To ti je bitnije kod pluga. O tome moraš pročitati u toj temi na forumu. Možda ti netko od jačih poljoprivrednika da bolje savjete od mene. Ja obrađujem manje zemlje pa sam zadovoljan s tim kaj imam.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Kako bi se mali Medo nosio sa 4-rednim kultivatorom i prskalicom 400/600 litara u ravnici?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Žilav je on, uz puno utega naprijed išla bi 400lit šprica, a za kultivator je malo spor (fali mu malo snage i sporija 2. brzina).
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Uz puno utega 400 litara šprica? Znači da sa 600 litara nema nikakve šanse?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Pa vjerojatno ima šanse. Pitanje je jel hidrauika može toliko nositi, a i zavisi kakav je oblik spremnika šprice (uski tanki ili bačva), pa veličina (masa) grana...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Za tebe je još jedan veliki Medo, na malim kotačima :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Taj je na premalima.
Da je felga 2" veća, bil bi ko cukor :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
9.5-36 su istog promjera kao 14.9-28, iste su u promjeru. Naprijed je 7.5-16 pa blago visi nazad, a i slikano na nagibu pa djeluje još više.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
I zato ja naginjem da još jednog dovezem u dvorište... :rolleyes:

Vidjet ćemo danas hoće li biti prinove ili ne :LOL:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Vinkl ti baš i nije neka sreća. Postavi tu ili debelostjenu kvadranu ili 5/4" okruglu cijev.
Rupe najlakše pogodiš komadom kartona i čekićem ;)

Inače 👏 za posel.
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Vinkl je 50x50x5 na duzini od 1200mm, ne moze bit slab nikako a paše mi za šarafanje... Sama ralica je djelo ruku jednog majstora, ja radim idejni projekt, nosače i tako to
 
Na vrh