• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

URSUS c 355/360 prednji pogon

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Pa nije sinhronizovan ko ferguson npr.(komsiji sam napravio kardansku prikolicu,pase u svim brz)dok zetor nije usklađen preko reduktora sa brzim il ove il one.
Kardan se vrti isto i u brzim i u sporim samo je razlika u pređenom putu.

Aj najbolje nek kaze ko ima ursusa,neki dan mi reče čovek da prednja nemoze u obe.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Ako mora uredu i trebo bi,al me buni sto mi čovek reče da nemoze zato i pitam?
Što kardan neradi u svim?
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Prednji pogon bi se trebo vezat za izlazno vratilo zadnjeg pogona, znaći kako se vrte zadnji kotači to isto prenosi na prve. Dok kardan se vrti u svim brzinama 1-2-3-4-5,R samo nisam siguran s koji prijenosom paše (brze-spore).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ja razmišljam ugradio bi prednju vuču na zetora 3511 s al mi je bezveze sto se nemoze koristiti i u brzim i u sporim već samo u jednim na ursus posto je jači verovatno se pravi za brze brzine.

To si ti malo pomesao, prednja bi trebalo da radi u svim brzinama, a ako pravis kardansku prikolicu za njega onda gledas jel ces u sporim ili brzim.

Ima čovjek pravo: na 3545 prednji pogon radi samo u cestovnim brzinama.
Tak je tvornički izvedeno.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ursus niti nezna valjda kaj su spore brzine, ja sam ih možda 2-3 puta do sad uključil i to dok sam šlajsal sa sajlom bunte otpadnog pilanskog drva.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Aj veliki ursus i ima snage za prednju vuču u brzim,al ovi malci od 35ks jedva nose sami sebe u prvoj plus ostali pogoni da se prikače. al bi bilo od pomoći kolko toliko.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ima on snage samo treba znati sa njim
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=WdtkGRSuUdA[/YT]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=4Hd14fZ-WTQ[/YT]

Ebemti, kako bi ja sa ovim palio gume..
 

Najnoviji postovi

Na vrh