• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus c 355 benzinski motor umjesto anlasera

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
U štaglju, a kad se dogodi nevolja na polju?...
Ja bi složil elektromotor 2...3kW s reduktorom v štaglju i palil traktor prek kardana....

Odgovor ti je ovdje:
... Ionak vjerojatno kad jednom zapali, više nema problema s paljenjem tijekom dana.
Ak akumulatori mogu raditi u Rusiji ili Kanadi, mogu i na ličkoj zimi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja kolko sam njega skontal on nebi palil na kardan, nebi na šlep... on bi na mjesto anlasera ubacil kemiju tak da ..... uostalom, on bi nekaj novo a ne kopiju izmišljenog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Trebalo bi napraviti Gonzalesov test da se vidi kakve nus pojave na unutarnje dijelove motora ima ovaj postupak :icon_rofl:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma PAPA test treba napraviti :(rofl):.Vjerojatno od nuspojava može biti da ti iznenadnog povećanja pritiska sva nakupljena čađa na klipovima i ventilima izleti van :cool2:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto bi išlo direkt na klip , kaj je problem jedna mala prigušnica ..s druge strane brzina sagorjevanja crnog baruta i nije tak velika
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Normalno neće to nitko raditi,samo se zajebavamo.Ti traktori su onda dolazili iz tvornice tako.A patrone su punjene bezdimnim barutom koji sagorijeva dosta brže od crnog.Ima možda za nabaviti sa crnim barutom za stare kokotare ili puške koje imaju spiralno kovanu cijev.Ili da ih puniš sam sa crnim
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Mislim da bi se također moglo nešto iskemijati preko pneumatike neka vrsta pneumatskog motora malo veća boca za zrak samo kod zraka je problem što kad zračna instalacija počne puštati na sve strane onda se dobro namučiš dok to sve 100% predihtaš i utvrdiš gdje pušta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Bilo je, i ima ih još uvjek, ima i modernijih sistema paljenja, ali ne na malom medi. To bi bilo interesantno na njemu vidjeti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sad još treba odlučiti gdje vrtjeti motor po meni najbolje za maticu na remenici kao sa kurblom kad (ako) upali samo odmaknuti skalameriju .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ne kak, na benzinsku ga odvuči pa se poslužiti, tam je još uvjek đabe.

Pištolj to nebi okrenul na remenici, da to ide tak lagano tam bi mu anlaser metnuli, a ne reduktor putem zamajca izmišljali.

Prije par let je Mrga htel biti frajer i na kurblu paliti pred lokalnom birtijom, jel mu kurbla strgala ruku, nogu ili ga po labrnji opalila nikad nismo saznali, a ni video uradka dobili, a ni kobase nismo pojeli.....izgleda da mrga nije dost velika mrga za taj zahvat bil :icon_fU:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Zasto svi pricate o malom Ursusu, kad je u naslovu teme 355, sto bi bio po narodu veliki Ursus?
 
Na vrh