• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

URSUS C335 kočnice i & hlađenje

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
Poštovani forumaši.

Evo imam dva pitanja za Ursus C335.

Imam problem sa pregrijavanjem motora, zamjenio sam brtvu na glavi, (glava motora je bila na brušenju) provjerio sve cijevi, pipice na hladnjaku i bloku motora, pumpa za vodu radi normalno ali kad se traktor optereti odma prokuha?!

E sad još jedna stavka vrlo bitna koju nemogu srediti su kočnice...
Naime, kupio sam nove pakne i ugradio ih međutim one uopče ne love tj love al na samom kraju i to jako slabo. Na tome Ursusu kočnice koliko se ja sječam nisu nikad radile kako spada pa sam odlučil to sam srediti, međutim kod rastavljanja istih vidio sam problem da su osovine koje pokreču pakne potpuno zahrđale, tako da sam prvo morao riješiti taj problem, da se to "razloufa" dobro podmaže... e sad znam da ima mogučnost "štelanja" kočnica ali ja sam to več zategao tako jako da su one gotovo do kraja zategnute a ne love ništ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se tice pregrijavanja mogu biti 3 stvari prvo prljav kiler,zastekal termostat,ili zastopan kanal za hladenje u bloku.
Kaj se tice kocnica kod tog ursusa je tesko nastelat sto posto,dal je kaj masno bilo kod pakni kad si ih otvoril?
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
skinul sam cijev sa kilera (onu povratnu) i pumpa tjera vodu bez problema, kad stavim ruku na kiler ventilator dosta jako vuče zrak kroz njega, (razmišljal sam da stavim još jednu lopaticu za ventilator da pojačam strujanje zraka kroz njega?!). kaj se tiče termostata sumnjam da taj traktor ima termostat... ?!? (71 godište),
mogu poslikat tokom dana pa da vidiš? ako bi slucajno bili zaštopani kanali bloka, kako to odštopat?

kaj se kočnica tiče, da, bilo je masno jer su puštala oba semeringa i na lijevoj i desnoj strani, to sam promjenil i odmastil doboše te ugradil nove pakne.... kad sam ugrađival pakne položaj pakni mi je bil na nuli, tj pakne su mi sjele ravno na onaj utor od osovine i nisu bile nimalo napete...

svaki savijet je dobro došao!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Pa mislim na onaj elipsasti dio na koju s jedne strane dolazi polužje papučice kočnice, a na drugom kraju se naslanjau pakne, a služi za razmicanje istih....čekaj dok dođu ljudi sa više iskustva
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najbolje je kiler skinut i dobro ga oprat po mogucnosti s minivosem.
Onda si siguran da je to ok,onda probat jel se grije,a za svaki slucaj pogle kuciste di je termostat da vidis o cemu se radi.
A ak je sve bilo masno oko kocnica,jesi dobos dobro odmastil?
Ak jesi onda bu nakon nekog vremena pocel kocit bolje dok sjednu pakne.
Jos negdje moras postelat od papuce do ulaza u kuciste ima sigurno stelanje tih poluga.
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
Ok. Budem skinul kiler i probal ga oprati! Ima jakvo stedstvo za pranje ili ga samo pod pritiskom tople vode isperem?? Imam pumpu za čiščenje izmjenivača na bojlerima sa kiselinom al se bojim da ga ne razjede... Kuciste di bi trebal biti termostat je prazno. Znaci termostata nema... Sigurno su bile ciste jer sam bas na to pazil. Ima poluga za stelanje s ljeve i desne strane i zategnuto je skoro do kraja..
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
Isto sam mislil i blok motora isprati.... Neznam točno kak bi spojil pumpu gore ali smislil bi nest... Sam neznam ak to smijem napraviti?!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Isto sam mislil i blok motora isprati.... Neznam točno kak bi spojil pumpu gore ali smislil bi nest... Sam neznam ak to smijem napraviti?!

Kiler kad skines bilo bi ga dobro oprat s minivosem ak imas ak nemas onda vruca voda pod tlakom, nutra bi ga bilo dobro oprat s mravljom kiselinom ili ocat natocit i ostavit prek noci pa ujutro dobro isprat.
A blok bi trebalo provjerit protocnost,sa slaufom mozda pustit vodu na ulaz u blok i mora cirkulirat i na pipu na bloku mora curit i vracat se do pumpe.
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
Evo kuhanje smo rijesili. Kiler je bil u pitanju. Opral sam ga i izvana i iznutra (nisam ga skidal) probal sam protucnost sa sfaufom i dobro je. Hvala svima na pomoci. Sad su kocnice ostale. Al to drugi tj dolazi ba red. Ako ima neko prijedloge i za taj problem, slušam!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo kuhanje smo rijesili. Kiler je bil u pitanju. Opral sam ga i izvana i iznutra (nisam ga skidal) probal sam protucnost sa sfaufom i dobro je. Hvala svima na pomoci. Sad su kocnice ostale. Al to drugi tj dolazi ba red. Ako ima neko prijedloge i za taj problem, slušam!!

Di je bil zastopan?s cim si pral?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ok. Budem skinul kiler i probal ga oprati! Ima jakvo stedstvo za pranje ili ga samo pod pritiskom tople vode isperem?? Imam pumpu za čiščenje izmjenivača na bojlerima sa kiselinom al se bojim da ga ne razjede... Kuciste di bi trebal biti termostat je prazno. Znaci termostata nema... Sigurno su bile ciste jer sam bas na to pazil. Ima poluga za stelanje s ljeve i desne strane i zategnuto je skoro do kraja..
I opet bude kuhal ako ga nema.
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
Opral sam ga s minivašem i izvana i iznutra i izvana ga ispuhal s kompresorom.
Muhaničar, zakaj bi kuhal ak nema termostat?
Pa bilo je dobro bez njega dok se kiler nije zastopal i dok je dihtung na glavi drzal?? Budem videl sad kak bude radil. Ak bude i dalje problem kupujem termostat i novi kiler jer je ovaj u dosta losem stanju. Mada sam jucer odma isal isprobati i odlicno je hladil...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Opral sam ga s minivašem i izvana i iznutra i izvana ga ispuhal s kompresorom.
Muhaničar, zakaj bi kuhal ak nema termostat?
Pa bilo je dobro bez njega dok se kiler nije zastopal i dok je dihtung na glavi drzal?? Budem videl sad kak bude radil. Ak bude i dalje problem kupujem termostat i novi kiler jer je ovaj u dosta losem stanju. Mada sam jucer odma isal isprobati i odlicno je hladil...

Dobro je dok ne curi nigdje.
Nadam se da si stavil antifriz s destiliranom vodom.
Muhanicar ti dobro veli bez termostata je lose za motor jer on dok je pod opterecenjem mora biti na radnoj temp.
I nisu ga bezveze u tvornici deli unutra,a pametni ljudi ga vade i misle da je to ok.
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
traktor i radi na radanoj temperaturi. napisal sam negdje gore da je 71 god, prijašnji vlasnik je uzel termostat van prije više od 20 god. i velim do sad nikad nije bilo problema, uvjek je u njemu bila samo voda i uvjek se preko zime ispuštala van, (ne velim da je to dobro nego da je to do sad tak funkcioniralo) istina nikad se nije ni previše pažnje je posvečivalo na njega (promjena ulja svakih cca 5god) i zato je u tako lošem stanju, međutim počel sam ga sad srđivati, dio po dio, riješil sam komplet elektirku sa svim instrumentima sve komplet novo uz vašu pomoč sam riješil hlađenje, ostale su mi kočnice koje sređujem drugi tjedan, a onda prije zime (peko zime) ide kompet širom jer masti gotovo na svakom dihtungu i nakraju limarija i mislim da bi tu zaključil priču, naravno sve sam radim i učim u toku....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast ceka te puno posla.
Ak bus ove godine radil s njim stavi mu nove filtere i ulje i slozi kocnice i deri.a na godinu ak bus imal love to bu pila.
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
filtere i ulje sam projemil na jesen. Da znam da me čeka puno posla, kaj se troškova tiče iskreno nemam ni približno pojma koliki budu, za sad znam da moram mijenjat semeringe i brtve a za ostalo bude se vidlo kad se rastavi....
Ili ima ko preporuku kaj bi trebalo obavezno mjenjat kad se rastavlja??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi znal,al strucnije ti bu kolega lisnik ili muhanicar objasnili.
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
Dali pakne na C335 moraju biti jedna duža druga krača?? ili moraju biti obje iste?
 
Na vrh