• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus c335 kočnice

  • Temu pokrenuo gplavcek
  • Datum prvog posta
G

gplavcek

Guest
Pozdrav svim forumašima imam naime jedan problem traktor je ursus c335 1975 godina ima mehaničke kočnice kad se mjenjaju pakne nakočnicama kod novih jedna pakna je duža a jedna krača e pa sad me zanima kud ide koja na kopju stranu ide duža odozada ili napred jer nije svejedno pa eto ako netko ima odgovor nek ga ponudi ili još bolje slika jer nisam to skidao.:icon_pidu::icon_pidu::icon_pidu::icon_pidu:
 
G

gplavcek

Guest
oprostite možda glupo pitanje ali dali bi mi mogli pojasniti zbog čega ide napred duža da ubuduče znam HVALA vam na odgovoru
 

marko 1518

Novi član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
20
Muhaničar molim te da ak moreš pojasniti veča naprijed a na shemi koju ja imam je straga??
Ja sam stavil obadvije krače međutim nije dobro, pakna koja je bila iza sad kad sam skinul doboše bila je potrgana, dali je to razlog jer su možda doboši potrošeni elipsasto pa ih treba potokariti, ili je kaj drugo neznam...

2013050714292300001.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Marko Bok
Od kud ti ova slika ?? I ja imam Ursusa 335 i za njega Prirucnik za odrzavanje i radionicki, al ni u jednom nema takve slike !!?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
To je slika sa kataloga dijelova. Ima za skinuti. Malo progo
glaj...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Hvala :icon_pray: hvala
Andjeli neka te cekaju pred vratima Raja ......
Kaj bi mi bez tebe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nije problem, imam ga na kompu pa sam ga ponovo postavil.
Samo kaj je sporo išlo pa se zato malo čekalo.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
kad skidam lijevu stranu jel postoji mogućnost da se špera odvoji?

Daj preciznije pitnje - želiš li ju odvojiti, ili de bojiš da se sama odvoji neželjeno ??!
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
planiram promjeniti pakne i vidim da moram izvuči sve sa tom osovinom, cijelu tu trubu ili kako već pa se bojim da će se odvojiti špera
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
gle... nisam siguran, ali mislim da su njemu pakne bliže kotaču i da ne trebaš to sve skidati !!?
pogledaj si kud ti vode one štangice od papučice kočnice, a ako trebaš, daj mi mail pa ti pošaljem Katalog dijelova, a tam ti je sve nacrtano ! Uostalom, ovdje ima večih znalaca sa iskustvom pa ti bude sigurno netko dal pravi odgovor !!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nema potrebe skidati cjelu trubu, dovoljno je skinuti reduktor, jedino ako teče na semerinzima na poluosovinama, ali to buš videl kad skineš reduktore.
Kad skidaš desnu stranu obavezno stisni šperu i učvrsti ju nečim jer ti inače ne gine skidanje trube.
Ako zapneš pitaj :eek::

Evo sličice rastavljenih kočnica.


l5qoqb0qr
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
Evo slika... sve je masno
 

Prilozi

  • 20131021_224133.jpg
    20131021_224133.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 4,148
  • 20131021_224142.jpg
    20131021_224142.jpg
    76.4 KB · Pregleda: 4,239

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
uffff, mislim da te čeka skidanje truba.
Odavde semering možeš iskopati ali ga je jebeno nabiti, ide ali uz upotrebu alata.
provjeri i semeringe ispod doboša na reduktorima sad kad je več širom :icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Diskove u ulju sam videl, ali sad prvi put vidim tromle u ulju:icon_pray:
 
Na vrh