• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

B

Bobo

Guest
539 kod mene ne moze ni blizu tanjuracama od 28 diskova... Pa covjece ja ti poklonim traktor svoj, ako ga natjeras da digne 24 diska i s njima normalno vozis... Mislim na 539, naravno ;)

Majke mi moje mile i oca mog... JA ti se kunem da sam vidio sto 24 diska radi od 539... digne on njih, ali iz dvorista ne moze! Ja ne znam kakve je zemlja kod vas i kako sila teze tamo djeluje, ali ja vam kazem da 24 diska ne moze 539 vuc po oranju...
 
G

Guest

Guest
kod mene isto vecina ljudi koji imaju 539 (ili 540, 542) rade sa 24 diska oltovim tanjuracama, jedino sto ne mogu raditi sa leskovackim 24 diska, radi drvenih lezajeva pa teze idu a kod mene je hvala bogu zemlja zivi uzas.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Svaka vam cast, ali meni je tesko za vjerovat, jer sam morao stajat na prednjem trapo kad je covjek premjestao tanjurace da se traktor ne propinje (dvoriste je uzbrdo)...

Nemam pojma kakve je on tanjurace imao, ali znam da se moj 539 naradi sa OLT 20 diskova, jer uvijek tanjuram 2. brzinom... Nekad mu je tesko i uzbrdo ic 1... I da, nikad ne krizam tanjure skroz... jednom sam ih nastimao, i tako stoje vec godinama...
 
B

bojance

Guest
Covece ja imam 539 i oltovu tanjiracu sa 24 tanjira i Bobo je 100% u pravu.
Mozda covek ima napred tegove ili neku magiju inace..
542 je druga prica on ima tezi prednji most tako da neznam za njega pouzdano.
 
G

Guest

Guest
da vidis ti bobo kak mali 533 ide s ovim sjetvospremacem, musič mengeš 2,80 sa svake kotaca strane smo bili po jedan ali od cca 100 kg i jos se dizal. Obrisan neispravan link.

inace dize i tog starca , nesto smo morali doma (jos sam bio kod svojih) premjestiti a nije bilo drugog traktora.
 
B

bojance

Guest
Moguce jer su dosta napred tezi. Zato su i malo tezi na volanu od 539
 
B

Bobo

Guest
Ne znam... onda je kod nas zbilja drugacija sila teze ili neki klinac nismo dobro napravili... Ja znam samo jedan nacin da se tanjurace zakopcaju, i tako smo i radili...

E, kad se vec svadjamo oko toga, jel itko od vas puni gume vodom? Nesto razmisljam, pa da pitam za svaki slucaj...
 
G

Guest

Guest
no onom mtz su ti punjene vodom, jer ima ogroman stjetvospremac (3,20 ali s cetiri valjka kao i ovaj) a kod mf-a ne treba jer ima utege na prednjim kotacima , to ti je ovo sto vidis kao krakove a iznutra je velik da popuni kompletnu felgu, ima cca 80 kg dvojica smo ga jedva digli sto zbog tezine sto zbog toga jer ga je nepretno dizati.
 
B

bojance

Guest
To za vodu pise u upustvu od starog 558 da se gume napune zbog jace sile ali da se stavi i so da ne bi voda zaledila. Ovo stvarno pricam
 
B

Bobo

Guest
Imam i ja u uputstvima za 549 napisano isto to... knjizica je 1989 godiste, a traktor 2006...

Sad mi se ne da listat po knjizici i skenirat, ali zbilja pise... A i zasto ne bi pisalo, kad je to normalno da se toci otopina vode i soli u gume. Cak je pozeljnije da se u prednje gume sipa voda, nego da se stavljaju utezi. Zasto? Zato sto utezi opterecuju i centralni klin, i lezajeve i rukavce, a ako je voda u tockovima ili ako su utezi na tockovima, onda se ne opterecuje nista...
 
B

bojance

Guest
Ti si kupio nov 549. Ja sam 2005 kupio nov 539 i prilicno je zavrsna obrada losa. Neznam mozda je taj tvoj kao za izvoz pa je mozda bolji
 
B

Bobo

Guest
Nije, sivi je motor... Trazio sam plavi, ali gadovi nisu dali...

Zavrsna obrada, zadovoljavajuca, bucna kabina, ali se sa vrpom spuzve sve da rijesiti ;). Vozio sam ga 40Km kad sam ga preuzeo i nisam bio ponio nikakav alat. na pol puta se traktor poceo "klimat" lijevo-desno... Mislio sam da je cesta, ali kadsam kuci dosao, lijevi zadnji tocak mozes rukom odvrnut svaki saraf... Dobro pa sam u komadu kuci dosao...

Uglavnom, sutradan ujutro sve pozatezao do cega sam mogo doci i od onda nemam zamjerki na traktor. Mjerac goriva zapinjao, rijeseno za 2 minute, zaruljica od dugog svijetla izgorila, rijeseno za minutu, uticnica za struju na prikolici nije imala masu, rijeseno i to za minutu...

Sve u svemu, prezadovoljan sam...

Danas sam malo provozao 539 i uopce taj mali traktor nije los, ali taj pluga vise vidjet nece... Dosao je novi serif u dvoriste ;)

Sto se tebi ne svidja na novom 539?
 
B

bojance

Guest
A kakva je razlika izmedju plavo ovarbanog i sivog. Jedan lik ovde ima plavog 539 kaze bio za izvoz.
Ja sam na nov 539 zakacio skupljac sena koji je malo tezi i odmah su izbile gumice na hidro pumpi na onim poklopcima iznad ventilcica. Drugar je majstor i mi otvorili kad unutra gumice koje uopste nisu hidraulicne nego meke da je to cudo. Stavili smo druge hidraulicne i prilicno tvrdje i sad je OK.
Ostalo sam sve pritegao kao ti i onda nije tako lose.
 
B

Bobo

Guest
Razlika je velika izmedju plavog i sivog...

Jedan lik ovdje je imao neku vezu u tvornici, pa su mu napravili 565 sa njegovom opremom, a ta njegova veza je rijesila da kocnice budu neispravne i ovaj ga je dobio za neke manje novce, jer je "kao" bio nepopravljiv i imao je tvornicku manu...

Popravio ovaj kocnice (neki sitan kvar, posto je bio namjesten) i radi s njim 20 godina preko 50 jutara zemlje, i traktor jos uvijek ne posustaje...
Na njemu se nista ne klima, sve je na svom mijestu, svi limovi pasu...
Jednostavno, na prvi pogled se razlika vidi...

Eto, aj sam trazio jel moze bit s plavim motorom, i nisu mi dali, jer kao zemlje bivse Jugoslavije se ne tretiraju kao izvoz...

I nedavno vidim u Nasicama traktor isti ko moj s plavim motorom... Ne da sam bio ljit, nego jooj... :evil:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bobo jer još vrijedi ona ponuda da poklanjaš traktor ako krenem sa 28 ili sa 24 diska. Od koga če biti traktror tvoj ili moj.Napomena da su tanjurače LESKOVAČKE. meni bolje od olta
 
B

Bobo

Guest
Covjece, dodji kod mene i ja cu nabaviti i traktor i ranjurace 24 diska pa ces vidjet da ne moze iz dvorista...

Kad budem tanjurao za duhan, bas cu otici kod covijeka i pitat jel mi moze tanjurace posudit. Ako mi da pa ce netko snimat da se uvjerite kako se moj 539 ponasa s tim tanjuracama...


Ono o poklanjanju traktora je bilo, naravno, figurativno da pokazem koliko sam uvjeren u svoje tvrdnje...


Ja stvarno, najozbiljnije ne znam kako da dokazem da je to kod mene nemoguce, osim da snimam kad ih zakopcam i da se malo kod covijeka provozam po njegovom dvoristu...
 
B

branko

Guest
evo malo slika sa slovenskog foruma traktori.mojforum.si od njhovog clana zetor2011, koliko sam ga razumio za prednji pogon su koristili prednju osovinu od dzemsa (vjerojatno misli na stari vojni kamion dzems tj. GMC) ali nema vise podataka na koji nacin su rijesili izlaz iz getribe, ukljucivanje i sl. jedino sto sam jos nasao od podataka da ne radi u rikverc, BTW kabina,nosaci prednjeg utovarivaca i prednji hidraulik je takodjer samogradnja.

slike3005uifb.jpg


slike7005vzy1.jpg


slike4ucm0.jpg


slike10004yzl2.jpg


sve u svemu lijepo izgleda, zvonko kaj ti mislis o tome rjesenju?

napravil sam malo editiranje za naseg kolegu ratarka (samo sam povecao postojeci tekst)
 
B

Bobo

Guest
Vidi ti majstora, i prednji utovarivac i prednji hidraulik... to ja zovem samogradnja. Prednju vucu da ni ne spominjem.

To sto ne vuce u rikverc, je takodjer karakteristika IMT traktora koji imaju automatsko ukljucivanje prednje vuce. Ne cini se kao veliki nedostatak, no ogroman je. kad s prednjim utovarivacem utovaras stajski gnoj, prednja vuce te odvede gdje god zelis, a kad treba u rikverc, zadnji kraj se olaksa i ne mozes vise nikuda...

Steta sto to nije jos rijesio, pa da traktor bude kompletan...

Zjockoo: prednju vucu imas, prednji hidraulik imas. Pravi utovarivac cim prije stignes! Vidis da i Slovenci imaju svojeg izumitelja...
 
J

Jadranko

Guest
Svaka cast na ovakvom izumu...
Traktor je za PET !!!
to su oni pravi Baltazari :D :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh