• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Jedino je moj nesto jaci jer sam ja u svojeg stavio stubline i klipove od 6211 zetora znaci nista drugo nije dirano.....
Kaj ste blok bušili ili?
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Nismo blok nista dirali! Rekli su nam da je to nemoguce napravit pa smo isli probat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nema šanse da ste to ugurali bez obrade nečega.
Željko ti bude to bolje pojasnil on je šubler razderal mjereči i uspoređujuči.

Dobro je ako nije klipove zavukel, ako si na vreme skužil, a ako nisi .... šteta.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Pa tokarili jesmo stublinu normalno! Ti si pito za blok... Donji dio vise jer znas i sam kak ursus ima dolje tanji dio, imam ja i slike tak da nemislis da lazem! Tokarili smo i kanal od gumice i cjelu gumicu jer nismo htjeli utor vise da nebi pukla malo zezancije i eto od prve nije ni jedna curila.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Evo nekih slika!
sy5hd0.jpg

2r25egi.jpg

v4t746.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A kaj se te pikse, obzirom da su stanjene za 2.5mm, ne napuhavaju?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ pikse hoće puknut i kad su 95 ali večinom kriva temperatura ili aksijala . 2,5 mm se skida dosjed ali debljina ne .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pa tokarili jesmo stublinu normalno! Ti si pito za blok... Donji dio vise jer znas i sam kak ursus ima dolje tanji dio, imam ja i slike tak da nemislis da lazem! Tokarili smo i kanal od gumice i cjelu gumicu jer nismo htjeli utor vise da nebi pukla malo zezancije i eto od prve nije ni jedna curila.
Pital sam bušenje bloka ili ..?

Zakaj misliš da ti nebi vjeroval?
Vjerujem da ste radili samo gornji dio pa blok nije bil dole da se odradi kak treba i za neki drugi put.
šteta kaj klipovi koje si metal nemaju kariku više, na ovima se ljepo vidi stanje nakon (kak veliš) 300-tinjak sati rada.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Pa to su bili orginal zetorovi kak je kupljen tak da! Niko nije znao zasto baca ulje na odusak svi su govorili generalka... I jebga tak u i napravili i opet isto, pa su tak izvadjeni i spremljeni
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Tak je i mene moj zetor prepal u sjetvi nakon zamjene ulja počeo dimiti pod opterečenjem ko parnjača. Onda nakon nekog vremena skužim da je samo imal previše ulja.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Kakva je situacija s kardanom kod ursua 120 ks... dali svi modeli imaju dvostepeno kvačilo ili ne?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Nema ni jedan dvostepeno. Kardan se ukljucuje neovisno, bez kvacila. Preko hidraulike valjda...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ne moze biti lose. Rucica tamo, rucica ovamo. Na dohvat ruke ispod volana.
Nama se nije kvarilo nikad pa ne znam.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Jel zna tko šta o ursusima na farmi u Tremi kod križevaca, da li su na prodaju, koji su tipovi....

Kolko uopće vrijede takvi ursusi?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pred 10-tak godina su bili totalno loši a sad neznam . Davno sam jednog slagal taj je bil 160 ks turbak .
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Navodno da se prodaju...i da su motori loši a ostalo da valja... ..ima ih 3? jedan je 120 ks? kolko bi to moglo vrijedit?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ursusova je samo limarija i kabina
Motor i mjenjač su ZTS-Zetor.

Pitanje je kaj im ne valja i koliko bi koštal popravak.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Ursusova je samo limarija i kabina
Motor i mjenjač su ZTS-Zetor.

Pitanje je kaj im ne valja i koliko bi koštal popravak.


To su onda zapravo zetori? ..budem onda isao vidit
 
Na vrh