• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Usitnjavač grana-sječkalica (traktorski priključak)

Razinekop

Član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
330
Molim forumaše za pomoć oko samogradnje usitnjavača grana -sječkalice (traktorski kardanski priključak).

Ako je bilo tema na forumu molim -putokaz?
 

Razinekop

Član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
330
Molim komentare na ovu ideju???
 

Prilozi

  • 1 019.jpg
    1 019.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 314
  • Sječkalica 1.jpg
    Sječkalica 1.jpg
    19.9 KB · Pregleda: 260

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Sistem ima smisla, samo, ako misliš koristiti ove bubnjeve, zaboravi. To će se sve pofrkat. Isto tako, ovo sito, pretpostavljam da bi to imalo neku ulogu dozatora....ili možda "nakovnja". To tako neće funkcionirat.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To sto je na slici levo je dobosasti frezer za motokultivator. Nije mu namena za granje i tesko ce se iskoristiti za tu namenu. Nesto slicno kao albrihterska glava se koristi za tu namenu jer je mnogo cvrsce i robusnije. Ovo bi se razletelo pri iole vecem opterecenju a brzina je prilicno velika. Nije se za zezati. Ima mi drugar neku seckalicu pa cu poslikati sta je unutra ako se vidi pod limovima. Koristili za secenje snopova sarovine od kukuruza nekada
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067


Prije ovako nešto možda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Super ti dela sječka. :icon_super:
Je dužina na koju siječe oko 10 cm?
Kakav bi problem bil sječi na 25 cm? :icon_scratch:
Ako sam dobro shvatil ovo je samogradnja. Za koliko bi napravil još jednu ? može cijena i na PP.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Pozdrav, nije me bilo baš u zadnje vrijeme....za duljinu od 25 cm ti je glavni problem što razmak između noževa mora biti takav, a to znači da vanjski opseg noževa mora biti 100 cm znači da ti ako ideš na 4 noža po osovini promjer zupčanika mora biti nekih 36 cm, pošto je opseg zupčanika i noževa isti.....problem je naći takve zupčanike....ako ih ideš raditi to ti je nekih 2000 kn takva dva i jedan mali pogonski....ako te zanima stroj radi kupovine, moj kolega koji ima firmu planira ii u proizvodnju takvih strojeva....sada radi ralice traktorske, dijelove za berače, kose itd....ako si bio na gudovcu možda si vidio štand
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pozdrav, nije me bilo baš u zadnje vrijeme....za duljinu od 25 cm ti je glavni problem što razmak između noževa mora biti takav, a to znači da vanjski opseg noževa mora biti 100 cm znači da ti ako ideš na 4 noža po osovini promjer zupčanika mora biti nekih 36 cm, pošto je opseg zupčanika i noževa isti.....problem je naći takve zupčanike....ako ih ideš raditi to ti je nekih 2000 kn takva dva i jedan mali pogonski....ako te zanima stroj radi kupovine, moj kolega koji ima firmu planira ii u proizvodnju takvih strojeva....sada radi ralice traktorske, dijelove za berače, kose itd....ako si bio na gudovcu možda si vidio štand

S obzirom na probleme koji se javljaju kod tog sistema za dužinu od 25 cm, bolje se prilagoditi kod skladištenja i loženja. Jeftinije se prilagoditi postojećem rješenju.
Osim ovakvog sistema postoji i sistem s konusnim pužem. Navodno mirnije radi.
Istina je da razmišljam o kupnji sjeckalice, zato me i zanima cijena jer o njoj ovisi kad mogu kupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Reci mu nek svoje proizvode izrađuje od kvalitetnijeg materijala, jer ovi njegovi nisu ni sluga onima kakve je Gramip prije ugrađival.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Ova tema crkla već odavno, ali......
Počeo sam sklapati sječkalicu, uglavnom imam glavne dijelove i onda mi uleti jedna Póttinger AP200.
Tako da su ti dijelovi višak! Pa ako se hoće netko dalje zajebavati, bumo se dogovorili pa nismo ljudi! :hahah:
DSC_1259.JPG DSC_1257.JPG DSC_1258.JPG
Promjer diska je 530mm
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Kolika cijena za disk? Baš mi talav treba, i koja je debljina?
 
Na vrh