• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uslužni radovi

T

task

Guest
Zna li netko cijene uslužnih radova po hektaru površine:
- podrivanje (60-70cm)
- tanjuranje
- oranje (30-35cm)
- rasipanje gnojiva i sl..

Ako se netko bavi time ili ima volje, a još je u blizini Draža (Baranja) neka se javi.

Pozdrav svima!
 
R

Ratarko

Guest
Re: Uslužni radovi

Podrivanje na tu dubinu ne bih radio bez 100 € + PDV po hektaru a isto tako i oranje na dubinu od 40 cm .
ÄŒlanu ROKI je podrivao jedan poljoprivrednik za manje od toga ali i sam nam je priznao da je pre-malo novaca tražio , troškovi pri podrivanju su veliki i bez da se neki kvar dogodi . Samo za gorivo bi potrošio oko 200 kn na hektar a i nikada ne znaš što te čeka dok ne probaš raditi tu parcelu .
 
R

ROKI

Guest
Re: Uslužni radovi

Podrivanje 60-65 cm= 500 kn + PDV
Oranje 40 cm=500 kn + PDV

Toliko sam ja plaćao i to mislim da više nigdje nećeš naći jer to je super ponuda, a baška što je zemlja kod mene jako teška. Imao sam sreće kod pogodbe zbog pvršine (pogodjeno na bazi 40 ha) itd. Cijene su za 1ha.
 
T

task

Guest
Re: Uslužni radovi

Evo da vam odgovorim koliko me je koštalo.
Ukupno za 1,5 ha podrivanja (65 cm) platio sam 2.000,00 kn
posao je trajao tri sata. ÄŒovjek mi je došao iz 20 km udaljenog sela.
Inače zemlju imam u Baranji (Draž).

Molim komentare..
 
R

Ratarko

Guest
Re: Uslužni radovi

task kaže:
Evo da vam odgovorim koliko me je koštalo.
Ukupno za 1,5 ha podrivanja (65 cm) platio sam 2.000,00 kn
posao je trajao tri sata. ÄŒovjek mi je došao iz 20 km udaljenog sela.
Inače zemlju imam u Baranji (Draž).

Molim komentare..

Komentari ... malo skupo ali kada nemaš drugu ponudu onda je to - to .
Rekao sam ti da ja ne bih radio bez 100 €/ha , sada ispada da sam i jeftin kada se gleda koliko si ti platio .

Da li možeš napisati koji je traktor radio i kakav podrivač je imao ? Koliko radnih tijela , na kojem su razmaku bila i da li su imala neke dodatke na sebi ili su samo bila gola radna tijala koja paraju zemlju ?
Mene bi to zanimalo samo zato da odokativno znam koliko je goriva potrošio iako i ovako imam neku ideju .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Uslužni radovi

Ratarko
Koliko tebi treba da podrivaš 1 hektar?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Uslužni radovi

mario kaže:
Ratarko
Koliko tebi treba da podrivaš 1 hektar?

Sa mojim podrivačem ide oko 1.5 ha/h ali ja sam podrivao na max.50 cm dubine .
Za to vrijeme bi potrošio 35 litara goriva .

Velika je razlika podrivati na 65 cm koliko je task tražio i 50 cm kako ja radim !
Task vjerojatno sadi neki voćnjak ili slično pa je zato tražio veliku dubinu podrivanja , za ratarstvo je sasvim dovoljno ići nekih 10 cm ispod tabana pluga .
 
T

task

Guest
Re: Uslužni radovi

Ovako, podrivalo se na 65 cm,
- tri radna tijala (svako radno tijelo osim na kraju ima i još
na dvije razine "lopatice" za razbijanje zemlje)
- traktor McCormik 165 ks (novi)
- potrošio oko 100 l goriva za tri sata
- to je bila priprema za sadnju voćnjaka
 
D

dinko

Guest
Cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

bok, pozdrav svima!

trebao bi jedan hitan odgovor ako nije problem :oops:
(admin sori ako je vec negdje spomenuto)

zanima me cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra... :scratch

radi se o voćnjaku u baranji, tocnije bilje 8)

živi bili!
 
B

Bobo

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

Sto se kosnje vocnjaka tice, covjek kod kojeg radim mi placa 20kn/sat s njegovom kosilicama i gorivom. Ako kosim svojim traktorom i kosilicom, uzmem 500kn a kosim i uzduz i poprijeko vocnjak tako da oko vocki ostane jako malo trave a medjuredni prostor je fino pokosen. Za taj posao mi treba 4-5 sati, a radi se o povrsini od 1.5ha

Livade kosim traktorom za 200kn/jutro.


NO to sam ipak samo ja, a musterija imam da se oko sebe ne mogu okrenuti ;)
 
D

dinko

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

Bobo kaže:
... Ako kosim svojim traktorom i kosilicom, uzmem 500kn ... a radi se o povrsini od 1.5ha
ovo mi se sviđa :)

pffff... steta sto nisi bliže pa da ovo moje pokosiš :)
 
A

Aronia

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

dinko kaže:
bok, pozdrav svima! Trebao bi jedan hitan odgovor ako nije problem - zanima me cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra... :scratch radi se o voćnjaku u baranji, tocnije bilje 8) živi bili!

Najpametnije i najzdravije je kupiti moćnu samohodnu kosilicu i uživaj u šetnji voćnjakom. Ako tako ne ide ili ne želiš ... onda potraži susjeda koji se bavi ovcama ... i utjeraj ovce u voćnjak. Nema kosilice koja će tako pokositi. Imaš i treću verziju - raspitaj se tko uzgaja stoku - i daj mu da pokosi voćnjak i odnese travu po sistemu "usluga za uslugu".
 
A

atomizer

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

aronia samohodna kosilica za to nije rješenje več malčer.kao drugo stoku utjerat poput ovci u voćnjak je nerazborit čin ako se radi o intenzivnom nasadu.ovca brsti i radila bi štetu a kao treće ako se to prska atomizerom(ili na drugi način tretira pesticidima) tada ta trava je apsolutno nezdrava za ishranu kao košena trava ili za ispašu. :D
 
V

VTZ

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

Za voćnjake (i veće travnjake) zakon su traktorići-kosilice, koji su baš upravo za takve stvari i zamišljeni. Zbog niske siluete može se prolaziti ispod grana u neposrednoj blizini stabla, ne troše puno goriva, i posao se može brzo obaviti.

Ja svoj voćnjak već nekoliko godina kosim sa MTD 125/96, i prezadovoljan sam rezultatima.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

Onda ti je vocnjak izrazito ravan i imas u njemu neku sijanu travu ili travnu smjesu...

Moj tetak je na poklon dobio takav traktor kosilicu (zaboravio firmu, ali jedna od poznatijih) s dva noza. Traktor se gusio u malo visljoj travi (djetelina pomjesana sa raznom samoniklom travom), cak kad mu je kosilica bila podignuta na najvislje. Gdje se zadesila kakga kvrga, kosilica je zuljala po zemlji i nozevi su se tupili. Iako je to vrlo dobar stroj za ravne povrsine, ali u vocnjaku s nekom samonikliom travom je to dosta nezgrapan stroj.

Napominjem da je taj traktorcic cjeli svoj vjek bez greske uredjivao travnjake oko neke vile u zagrebu, ali u vocnjaku se bas i nije pokazao, te ga je tetak vratio kolegi od kojeg je i dobio traktor.
 
S

strongboy

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

u moje dugogodisnje iskustvo usluznim oranjem,vinograda i vocnjaka,video sam svasta.nekad da se nemozes nacuditi kakve sve gluposti mogu da padnu na pamet ljudima.na dva puta sam bio svedok dosetljivosti glupih vlasnika.jedn me covek pozvao da mu izorem mladi vocnjak jabuka (bila mu je prva rodna godina)..od prilike 3000 m2.kad sam stigao imao sam sta da vidim.ovaj ga pre samo neki dan totalno upropasti.zeleci da unisti suhu travu i korove,zapalio ih je.kako je tu bilo puno takve suhe trave ,buknuo je pozar pa mu skoro pola vocnjak otisao u nepovrat.izgoreo je zajedno sa travom i vec procvale jabuke.namucio se dok je ugasio pozar izazvan nicim drugim vec svojom gluposcu i skrtoscu da ne plati kosnju u svom vocnjaku.
jednom isto to sam video i u jednom vinogradu.i taj ga covek prvo spalio kako bi unistio travu,da bi ga posle lakse poorao.vinograd i nije licio na vinograd vec na palevinu.nista zivo u njemu nije bilo.al on je insistirao da mu ga izorem, sto sam naravno za pare i ucinio ;) .
ovo sam vam ispricao o mojim iskustvima,a i o tome da neko ne pomisli na takvo nesto.jer verujem da takve genije ima bas svuda :lol:
pozzz.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

Po meni najbolja za košenje je stražnja traktorska kosilica i manji traktor,nisam još nabavio tako da uglavnom travu kad malo jače poraste do pola metra potanjuram,a to radim i zbog miševa i voluharica koje mi glođu jabuke,dva,tri puta godišnje im potanjuram kanale :) .Nažalost posadili su mi voćke malo preblizu pa ne mogu tanjurat i poprečno pa taj dio kosim flasericom ili običnom ručnom kosom.
 
A

atomizer

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

ja osobno nisam pristalica tanjuranja voćnjaka jer tanjurača izvlači vlagu iz zemlje pogotovo onda kada najviše treba biljci.tvrdim i dalje ovi mali ttraktoriči kosilice su isključivo namjene za održavanje parkova i sličnih dobro uređenih površina a nikako voćnjaka.nebi čovjek izmislio bezveze malčer koji ujedno poslije rezidbe usitnjava grane. :D
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

atomizer kaže:
ja osobno nisam pristalica tanjuranja voćnjaka jer tanjurača izvlači vlagu iz zemlje pogotovo onda kada najviše treba biljci.tvrdim i dalje ovi mali ttraktoriči kosilice su isključivo namjene za održavanje parkova i sličnih dobro uređenih površina a nikako voćnjaka.nebi čovjek izmislio bezveze malčer koji ujedno poslije rezidbe usitnjava grane. :D

Što mi vrijedi vlaga ukoliko mi voluharice pojedu korijenje :)
 
A

atomizer

Guest
Re: cijena košenja trave u voćnjaku od 2 jutra?

e pa majstore ti nečeš voluharice riješit tanjuranjem.po toj logici bi svi tako problem riješili!voluharice se tamane općenito po voćnjacima tako da pomiješaš pšenicu sa facironom ili bilo koji drugi otrov i fino od rupe do rupe i davat im doze.nema tu recepta koji bi ti nešto olakšavao i priključimo tanjurače i piči i problem gotov.varaš se jako ako misliš da je to riješenje!
 
Na vrh