• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uspomena na IMT

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Toliko strojeva i izvedbi pa opet ništa... Šta ti je Balkaniše Mentalitet...

Ja često gledam u prolazu jednog 5136 koji stoji već godinama na istom mjestu i vrag mi ne da mira u zadnje vrijeme, išao bih pitati gazdu dali bi ga prodao jer se vratio iz Deutchlanda, a pretpostavljam da mu je diferencijal ubijen jer obično je to bio glavi problem na njima.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Gazda, evo kupljeni novi, samo cu nabrojati vece kvarove.
Pukao zub zupcanika 2 brzine, otislo kuciste getribe.
Otisao konusno zanjurasti.
Lamela nakon 500 sati.
Spoj kardana prednjeg pogona se raspao.
Ukljucivanje kardan i svi elementi mjenjani.
2000 rh, bio 4 puta na pola.
Traktor radi samo u vinogradu....malcer atomizer.
Uglavnom iz loseg matrijala napravljen...
To je od od tog čovjeka blizu mene 9645F6B5-C00F-4381-9B8D-55A52FA6E86B.png 64A99020-6902-4FE6-BD64-3B0F39C5F91A.png
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
da je imt radio 10% onoga što su katalozi na ovih stranica kazali, bili bi i danas živi ;)
a u realnosti nisu ni mjenjač odradili, da su brzine u nekom redom ili puno sinkrovane ;) da ne kažemo gje su bili vanjski hidravlični priključci koji si najbitniji u radu sa modernimi alati... IMT je prodavao seljacima sve kao zlato, zapadno pa se nije smjelo prodavati kod nas i zato nisu bili primorani ulagati u razvoj i to je bio i kraj nekog ''giganta''
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
To su traktori do 90-te ali poslje 90-te pogledaj traktor kod nas ih nema jel je bio rat ali pogledaj po Srbiji svi imaju vanjsku hidraulika,mokro kočenje,4 izbora hidraulike…
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
.. IMT je prodavao seljacima sve kao zlato, zapadno pa se nije smjelo prodavati kod nas i zato nisu bili primorani ulagati u razvoj i to je bio i kraj nekog ''giganta''
I ti je rečeno sve i za svaku propalu firmu bivše juge..režiseri raspada juge su znali kaj se bude dogodilo..narodu su bacili kost zvanu privatizacija koju još dan danas žvače i slini po njoj
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
To su traktori do 90-te ali poslje 90-te pogledaj traktor kod nas ih nema jel je bio rat ali pogledaj po Srbiji svi imaju vanjsku hidraulika,mokro kočenje,4 izbora hidraulike…
nemojte me pogrešno razumjeti ali ja sam ovakog mišljenja :) za nas male poljuprivrednike stariji traktor iz grupe IMT, Štore, UTB, Ursus mogu zadovljavati našim malim uslovima ako radimo na malima gazdinstvama (0-10ha). Ali ne razumijem onih koji bi ovako zastarjelo tehniko i danas koristili na mnogo večima gazdinstvima i to radili polu profesijonalno. Stvarno čovjek propadne zbog buke i ''konforta'', da o sigurnosti i ne govorimo jer mnogo starijih trakotra ima loše kočnice i bez duple vuče,...
Vrlo dugo sam spremljao IMT jer sam bio na kupovini nekog modela, ali tadašnje mišljenje ljudi, koji i tako diktirajo razvoj firme ponekad, su stvarili stanje da je IMT proizvodio vrlo malo dupljakov i sa vrlo malo modernije opreme ;)
Ali dupljak kod nas znači puno, jer ti mogu često spasiti život (na nizbrdicama). Zato smo u Sloveniji vrlo brzo mijenjali ili stavili na kraj stare strojeve bez duple vuče kao su imt, ursus, štore (402,502) i išli u kupovinu modernijih dupljakov, ali stari se korište za vrlo lagane poslove oko gazdinstva. Kod mog sela i daleko okolo pomnijem samo štore, utb, torpedo 55 i zetor, svi 4wd.
Kod moje djevojke imaju imt 539 ali ga ne koristijo puno... a nikako u brdima jer im život više znači nego hrabrost ;) tamo koriste Same i Landini koji so puno sigurniji i komfortniji.
Nedavno sam na youtube-u vidio da se ozbiljno razmišlja o oživljavanju imt trakotra ali neznam da li je to ozbiljna ideja ili jugonostalgičari hoču da se vrate u svoja mlada godina :) takav novi traktor mogu da se usporedi sa impodan 404 koji se kod nas dobro prodavaju i su se vrlo dobro pokazali (ima 2 oko mene), ali sumnjam da če bit na kraju krajema proizvod vrlo sličan imt 539/549 iz 80ih godina bez ikakvega poboljšanja... i nakon par godina takva priča bu nestala zbog ozbiljnije konkurencije ;)
I tako mi je vrlo žao za poljuprivrednike koji si zaslužu bolje strojeve jer kod slavonije i vojvodine ljudi imaju vrlo dobre uvjeti za poljuprivredu...ali ne mogu biti konkurenčniji zapadu zbog mišljenja ljudi tamo koje je kod nas bilo i prošlo tekom 80ih-90ih godina :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh