• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

usporedba ursus 335-vladimirec T-25

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mislim da je vladimirca lakse servisirat i odrzavat jer je zračnjak pa nemas bojazni od pucanja bloka po zimi...al to je zanemarivo
u proljeće smo orali usporedo na njivi ja s vladimircem i susjed s ursusom 330
isti plugovi,ista zemlja,gume marke ćeloston kod obojice i URSUS BOLJE IDE
utega na zadnjim kotačima nismo imali, znači isti uvijeti ali je valjda ursus u startu tezi i ima bolji grip
Potrosnja zanemariva na obojici,ali sporo do bola ili se meni čini,
znači da se lijepo uradi pola rali,uvratine posloze... trebalo nam je 2.5-3 sata
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Naravno,ne moze on kao veliki traktor napraviti posla ali ja sa Ursusom napravim jaaaaaaako puno posla dok se Torpedo izlezava.Mislim da za lakse zemlje nema problema 2 pluga prva direkt nosi od sale.Potrosnja zanemariva sa 20L "crvenog euro dizela"napravi se dosta posla dok Torpedu treba duplo i tako svaki dan puta 400rs godisnje i racunica je jasna.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Naravno,ne moze on kao veliki traktor napraviti posla ali ja sa Ursusom napravim jaaaaaaako puno posla dok se Torpedo izlezava.Mislim da za lakse zemlje nema problema 2 pluga prva direkt nosi od sale.Potrosnja zanemariva sa 20L "crvenog euro dizela"napravi se dosta posla dok Torpedu treba duplo i tako svaki dan puta 400rs godisnje i racunica je jasna.

Koji Torepdo? 48?


40,45,48 ujutro od 7 popodne do 19:00 treba biti puna turaža i dobar posel, ili oranje ili da goni nešto preko kardana, da pokuri 40L nafte.

S time da napravi duplo posla od Ursusa35.

Inače, vidim da tu dosta spominjete medu35 i malu potrošnju. Kolega je u oranju manje trošio sa 533 nego sa medom35. Ja sam prije TD-a imao medu35, i kažem, duplo posla napravi TD, a potrošnja nije ni blizu dupla od mede.

Moje iskustvo je takvo, dakle, protiv vašeg, ništa.
 
B

Bobo

Guest
Znam samo da susjed sa ursusom 335 vuce berac SIP Tornado 40 i traktoru je vise tesko nego lagano... Ne moze spavati pa s berbom krece u 3 ujutro i bere sto sebi sto usluzno, (malo selidbe, vise branja) i kuci dolazi kasno popodne i na dan potrosi 20-25l plavog dizela...

Ja s 549 npr berem tako do 7-8 ujutro pa dodjem kuci nekad kad i susjed, oko 5-6 popodne i ja tocim uvijek preko 30l u rezervoar. Dogodi se da stane i 40...

Na stranu sto je oberem duplo vise jer on ide 2. sporom posto je berac za taj "traktoricak" doste glomazan i tezak za rad, ovdje pricamo o potrosnji traktora koja je kod njega dosta mala...
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Torpedo 45 je u pitanju,ovako kosnja,grabljenje,baliranje sijena sve to radi mali ursus 335 kao i torpedo 4506,kod mene oranje sa dvobraznim plugom olt 10-12 cola kako kad isto 335 vuce kao i torpedo,ako mu je tesko prvom onda 3 spora isto skoro ide kao torpedo prva direkt a torpedo ne moze drugom direkt vuci.Znaci to je to opet ursus manje trosi,drljanje,frezanje osim tanjiranja opet ursus manje potrosi,sijanje opet ursusom manje potrosim.Vozenje djubra sam transport Ursus pun gas asvaltom kao i Torpedo opet je manja potrosnja posto je rasipac sip manji sa 2 vitla.Tovarenje sa grajferom djubra isto spor kardan kod obadva i sa jakim gasom radim opet ursus manje potrosi.Ovdje u mome obliku posla Torpedo jedino u tanjiranju sa tanjiracom 24 diska davam veeeliku prednost.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Vidim da su tu pojedinci skrenuli sa teme ,kao što i sam naslov kaže usporedba je vladimirca -25 i ursusa -335, a ljudi sada uspoređuju torpeda i ursusa...
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ti si kao moj susjed ako nezna napraviti zna zamijeriti hahahaha.Ok,nek netko otvori temu tko kome brani a taj tko zamijera treba nesto poduzeti.Ustvari mod.je tu pa nek on opomene.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ja samo podsjećam da se izišlo iz teme,nemoj ti meni zamjeriti nisam ništa loše mislio...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije tema ali nije ni daleko usporedba Ursus 335 i IMT 558 mjesto Međa (okolica Križevaca) . U dvoosovinkoj prikolici je bila kukuruza u klipu i 558 nije mogel krenuti sa tom prikolicom u pomoč je dolazil Usrani 335 , no kad su otkopčali 558 i prikopčali 335 mislil sam da iz nekog razloga 335 mora biti pod prikolicom a 558 ispred na moje iznenađenje 335 je krenul sa prikolicom sam .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
a da je tu bil Vladimirac, on bi vukal dve prikolice...sam...:icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nikaj čudno. Slična masa traktora a uže gume i bolji grip.
A i sam U335 je čudo za povleći bilo kaj.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Za vucu mislim da bi jos bolje isao sa 11.2 gumama, moj cesto proklizuje s 12.4 gumama
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Za vucu mislim da bi jos bolje isao sa 11.2 gumama, moj cesto proklizuje s 12.4 gumama

Ako mislis na ursusa to bi po meni bilo lošije.
Ursus je težak traktor sam po sebi dosta za svoju konjažu, a ako proklizuje sa 12.4 gumama najbolje bi bilo staviti utege na felge i taj mali medvjedić ide na mjesec. Sa manjim gumama bude on dosta niži i neće to više biti to.
Ja sam mišljenja da bi na njega pasao motor(po performansama) od IMTa 549 onda bi to bila zvijer :icon_cool:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Bilo je u Poljskoj takvih izvedbi (motor od U4512), a onda mu fali koš koja brzina...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jučer sem saznal da je isti vlasnik oba traktora veli kad nemože izvuči 558 on zakopča Ursusa a kad nemože Ursus onda ide šestak .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Željac, sad si pretjeral:
kad nemre 4-cilindraš, onda 2-cilindraš spasi stvar
a kad nemre ni dvocilindraš, tek onda ide 4+2 = šest-cilindraš.
Jel taj 6-cilindraš tandem 558+U335 ili je neki Deutz/ Fendt? :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisem ja pretjeral tako je rečeno na groblju u Miholcu (od tam se vidi polje gdje je to bilo) šestak je JD turbak .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Bilo je u Poljskoj takvih izvedbi (motor od U4512), a onda mu fali koš koja brzina...

I onda dođemo do zaključka da je najbolje kupiti ursusa 360 :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh