• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ušteda na gorivu

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Naletih danas na slijedeći link http://www.youtube.com/watch?v=bGwT-oh5G80&feature=player_detailpage a radi se o slijedećem koliko sam uspio pohvatati jer je na francuskom da se ugradnjom određenog uređaja na traktor ili automobil (isključivo dizel) ostvaruje ušteda goriva od 30% i da nema više emisije ili je barem smanjena emisija ispušnih plinova. Ugradnja je jednostavna i brza, jedino me strah da nije kakova podvala, (kao prodaja filtera za vodu i sl.) ali pregledavajući video sadržaj na youtube korisi ga i "sirotinja " iz afrike. Pogledajte video i komentirajte viđeno jer ušteda od 30 % u današnje vrijeme je nezanemariva.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
bilo bi dobro da ima neki forumaš s dubljim džepom da isproba to pa da nam opiše malo o tome nešto dali to uistinu funkcionira ili ne :D
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
pričvrstiti obično armirano crijevo za auspuh, a da se vremanom ne deformira to mi baš ne drži vodu
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Nije čudo što taj mehanizam ugrađuje na "zelenka".......taj može spaliti goriva....:weedman:

30% uštede mi zvuči nemoguće...... da je tako,pa to bi onda ugrađivali seriski u vozila...

I sam si svjestan da to nebi odgovaralo niti jednoj državi jer oni žive od trošarina na gorivo i cigarete a o naftnim kompanijama da ne govorim. Najdjelotvorniji lijek iz prirode je jedna biljka :weedman:čiji je uzgoj i konzumiranje zabranjen zakonom i sve to zahvaljujući utjecaju farmaceutskih lobija koji vladaju sa svima nama. Evo malo sam skrenuo sa teme, ali nameće mi se još jedan primjer svi znamo sve o štetnosti duhana pa zašto se dozvoljava njegov uzgoj pa čak se i državni poticaji mogu ostvariti za uzgoj i preradu.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a jel zna ko kakav drugi način da se uštedi gorivo ????
dosta zanimljiva tema bi mogla biti
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Naletih danas na slijedeći link http://www.youtube.com/watch?v=bGwT-oh5G80&feature=player_detailpage a radi se o slijedećem koliko sam uspio pohvatati jer je na francuskom da se ugradnjom određenog uređaja na traktor ili automobil (isključivo dizel) ostvaruje ušteda goriva od 30% i da nema više emisije ili je barem smanjena emisija ispušnih plinova. Ugradnja je jednostavna i brza, jedino me strah da nije kakova podvala, (kao prodaja filtera za vodu i sl.) ali pregledavajući video sadržaj na youtube korisi ga i "sirotinja " iz afrike. Pogledajte video i komentirajte viđeno jer ušteda od 30 % u današnje vrijeme je nezanemariva.

Pa to je spojeno na auspuh i na cijev od zraka, ušteda garantirana:toimonster:
Jedan moj prijatelj je instalirao neke magnete na dobavnu cijec goriva prije bosh pumpe, i to na novom šleperu. Bez ikakvih vidljivih znakova uštede.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147

pa to bi trebalo bit to. to je u susjednom selu,a napravio mu je to profesor iz brodske industrijske škole. pogledajte link i sve je jasno . viđam taj steyr često na cesti. ne znam jel mu ugradio i u kombajn. jbg 30% nije mala ušteda.

sad je samo na našoj državi da iskoristi potencijal i pokrene masovnu proizvodnju,ali bojim se da ništa od toga jer još je prije prof.Jakobović nudio taj patent. Sad čujem da voza najnoviji model bmw terenca i da je patent skupo prodao negdje vani gdje ljudi cijene znanje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
to da ia neki ucinak islo bi serijski na strojeve, pa tvrtke se bire sa raznoraznim tehnologijama da bi stedili par procenata avi ovdje govorit o nekoj cijevi koja bi stedila 30%
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Danas sam bio na Jakuševcu i vidio sličan uređaj, oko frajera je konstantno bilo 20 ljudi pa nisam mogao dobro uhvatiti prezentaciju. Ako netko od vas bude išao slijedeće nedjelje neka poslika uređaj i posluša prezentaciju (ugradnja cijena i naravno kontakt osobe ) ja ću se osobno potruditi da odem jer moram nešto kupiti. Inaće čovjek je stajo preko puta Kineskog paviljona prema gastronomskom odjeljku (jbg još me drži žgaravica od čevapa)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sigurno da ima načina za takvo što u praksi ali kao što je rečeno tu država gubi novčiće ,ali opet i zalihe goriva nisu vječne,tako da sve što vrijedi samo nek pametne glave rade pa možda i bude više sreče sa time,a mi obični mali moramo se snalaziti kak znamo ja osobno gledam raditi što manje prohoda po zemlji pa tu se da ušičariti koji % goriva,dobar primjer kod sebe sam vidio proljetos nakon skidanja prvog otkosa ljulja,1.oranje,2.dva tanjuranja,3.sadnja kukuruza ,moj susjed blizu zemlja 1oranje,2 dva tanjuranja,3 dva traga sjetvospremač,4 sadnja,kad je ovaj siliro njegov pa nakon tjedan dana moje njegovi nisu ništa bili bolji,možda je nekom smješno ali to su male sitnice ali na puno zemlje se prikupi.tu su i košnje livada,prekretanja,vožnja u ne adekvatnoj brzini i još puno malih stvari ali ima u tome održive teorije zar ne:?::weedman:
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
213
Mislio sam da su HHO generatori izumrla tema, ali izgleda da nisu svi upoznati.
Dakle radi se o uređaju koji iz vode elektrolizom odvaja vodik koji se onda dodaje na usisnu granu i u teoriji štedi samo gorivo.
Navodno je najefikasniji na dizel motorima.
Navodno su uštede do 30%.
E sad neko vrijeme sam pratio jedan forum na kojem se raspravljalo o HHO-u i moj zaključak je ovakav:U teoriji to radi u praksi nisam siguran, a nisam siguran zato što su forumaši koji su se kleli u veliku efikasnost samog uređaja konstantno izbjegavali pozive oporbe da auto daju na testiranje.
Dakle da bi dokazali da nešto radi treba se kvalitetno testirati u instituciji koja ima sva potrebna sredstva za mjerenje (npr,snage,protoka goriva i sl.)
Testiranje od oka (natočim tank goriva pa se vozim okolo nije mjerodavno) ne može dati precizne rezultate.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
HHO u teoriji radi uštedu, ali nezamjenjuje gorivo, nego samo pospiješuje izgaranje.

Isplativiji je na motorima s manjom efikasnošću, što se ide na modernije motore to je stvar lošija i puno kompliciranija da se napravi ušteda.

Da bi se ušteda postigla, ono što većina zaboravlja je smanjivanje količine ubrizganog goriva, jer potpunim izgaranjem potrebno je manje goriva za isti rad, jednostavno samo se podiže efikasnost motora. E sad, kako smanjiti gorivo, ima načina, ali ni jedan viđen nije idealan, većinom su to primitivna riješenja tipa zakvači ovo tu i onda imamo laganje, laži lambda faktor, maf, map.. tzv. varalice, i to onako, većinom od oka.. Neki su i ispravljali mape, ali opet od oka.


A da motor radi samo na HHO, nebi komentirao, jer i onaj poznati hrvat je iz toga napravio samo reklamu, atrakciju i sl.. Kutevi paljenja su drukčiji, toplinsko opterećenje veliko i x drugih stvari.


Evo jedan link koji to dosta dobro objašnjava, pa ko voli nek izvoli
http://www.mojautonavodu.com/
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Jel iko ugradio ovaj HHO na bilo šta i ima li kakve rezultate

Nisam od onih koji bi da voze traktor bez nafte ali me zanima ušteda , relano gledajući i 10% bi zadovoljavalo ako se to napravi u home varijanti
 
Z

zoky 285

Guest
Ja sam ga stavio na traktor i snagu je dobio 4712 a kad sam taj isti stavio na mercedesa 200 D ništa .
Ma i ti ga slozis doma 13 inox ploča 15x10 cm dolje 4 mm rupa gore 10 mm za plin dihtung između svake ploče 2-3-mm i na zadnjima pločama napraviš izlaz za plin one su ujedno i minus a ova u sredini je plus.
A i ima več tema http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=24428
 

Najnoviji postovi

Na vrh