• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz tj (Unos) poljo mehanizacije iz EU

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Bio sam danas u Mađarskoj kod vulkanizera,pitao za nove traktorske gume-guma ima i jeftinije su nego kod nas.
E sad pošto sam ja u sustavu PDV-a a i vuklanizer je također, kako izbjeći plačanje PDV-a?
On mi je spominjao neki broj da moram izvadit ali ga nisam baš shvatio dali je to OIB ili nešto drugo.

Da, za taj uvoz ti treba porezni broj koji je gotovo isti kao OIB samo ima predbroj drzave. PDV za taj uvoz placas u RH.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Trebaju ti eurići, kombi ili dobra auto-prikolica i osobna. Samo gas!!!

Kupovina obavljena, kao što je Kićo rekao, za bilo šta, samo osobna i vozi.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kako iz HR u BiH uvesti neko prikljucno orudje za traktor, recimo zadnji traktorski rovokopac, neznam dali ima neke papire, kako na granici,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
kako iz HR u BiH uvesti neko prikljucno orudje za traktor, recimo zadnji traktorski rovokopac, neznam dali ima neke papire, kako na granici,

To se nase na granici skoro uopce ne tice, tvoji te mogu zajebavat, vjerojatno moras imat kupoprodajni ugovor, platit carinu i pdv. Sve ovisi kako je kod vas propisano.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
znaci sve pocinje od iznosa koji stoji u ugovoru, e sad koliko ce priznati racun na rabljene strojeve kojih nema u katalogu, konkretno kad bih uvozio onaj rovokopac sto sam postavio sliku u temu plavi oglasnik, kako mi se cini puno bi me to sve na kraju kostalo, 40% vrijednosti stroja sa prijevozom
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Što se sve plača pri uvozu traktora u hrvatsku?? Čuo sam da se plača homologacija, a što je sa carinom i dali se plačaju kakvi porezi na motorna vozila ili je samo to za aute.???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Isto i mene zanima..
I gdje bi se morao obratit da saznam koje su procedure oko uvoza traktora ??
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Šta te točno zanima.Ja sam prije dva mjeseza unio traktor i znam proceduru.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dali se plaćaju kakva davanja prilikom uvoza iće na fizičku osobu i koliko se plaća homologacija kod nas
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Šta te točno zanima.Ja sam prije dva mjeseza unio traktor i znam proceduru.

ajde napokon netko tko zna proceduru iz iskustva sad nam reci koji si traktor uvezao kolika su davanja, carine, porezi i homologacija
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Bitno je dali kupuješ vani od fizičke osobe ili firme.ako kupuješ kao fizička osoba od fizičke osobe odnosno oba niste u poreznom sustavu PDV ne plačate ni jedan.Ako kupuješ kao fizička osoba od firme vani ti plačaš porez a ne vračaš ga jer nisi u sustavu .Znači na bilo koji način kupiš moraš dobiti od firme račun a od fizičke osobe ugovor o kupnji sa navedenom cijenom.Kad traktor dovezeš kod nas od poljoprivrednig fakulteta tražiš potvrdu sa podacima o traktoru i to košta 300 kuna. Sa tim papirom ideš u stanicu za tehnički pregled i obaviš homologaciju za 500 kuna + 70 kuna biljeg.Poslije toga registriraš i to je to..Ako ima nejasnoča pitaj.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
"ugovor o kupnji sa navedenom cijenom" tzv. paragraf 25 koji sami ispunite bez bilježnika i drugih gluposti i krpelja
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ugovor o kupnji mora biti ovjeren kod bilješnika sa cijenom koju staviš i ne vidim zašto lažirati cijenu ako svejedno na taj iznos ne plačaš porez.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@Drazenn,u pravo vrijeme na pravom mjestu...:icon_thumright:

Znači ja kao fizička osoba odem gore s novcima,kupim traktor i ako traktor nije u sustavu PDV,napravim samo kupoprodajni ugovor s kupcem i mogu vozit doma,kaj recimo ako je traktor tamo registriran,kak je procedura s tablicama??

Ako je registriran s traktorom mogu normalno prek granice ??

E sad ovaj "Poljoprivredni fakultet",gdje se to moram javiti *??
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Za potvrdu koja ti treba za homologaciju nazoveš agronomski fakultet tj. profesora Filipovića na broj 01/2393-719 .Ako je traktor registriran mora se vani uredno odjaviti i poništene knjižice ti trebaju kod registracije kod nas.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
još samo dali znaš dali je određena kakva starost traktora od koje godine npr.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Uvjet je da se može homologirati.
 
Na vrh