• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz Traktora

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se nemože uvesti stariji traktor od 1980. iz njemačke ili austrije??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, kad bi se nešao neki stari International u tvorničkom stanju kod starog švabe u štaglju, pala bi kupovina sigurno :)
Uglavnom, pucam na traktore oko 90.-tog godišta, ipak je tu kvaliteta bila neupitna.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Mislim da se može uvesti i stariji traktor iz Eu, ja sam prošle godine kupio kombajn Claas Compact 75 god, uvoz iz Njemačke, Samo što ti onda cijena ispadne skoro duplo veča nego je on koštal tamo, (prijevoz, carina, PDV)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zanima me uvoz kombajna, kak to sad ide, mora li se u banci uplatit ili direkt van kod dilera? Zvao sam carinu vele da s njima vise nemamo nista znaci van po stroj, natrpat ga i gas doma. Rekao mi samo da se moram javit poreznoj upravi radi PDVa.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Zanima me uvoz kombajna, kak to sad ide, mora li se u banci uplatit ili direkt van kod dilera? Zvao sam carinu vele da s njima vise nemamo nista znaci van po stroj, natrpat ga i gas doma. Rekao mi samo da se moram javit poreznoj upravi radi PDVa.

e tu sam ja cuo da se plati poreza tolko da ispadne skuplje nego kod nas, ali taj mi nije znao objasniti tu tezu zakaj je tak al meni je to cudno. zna se da se porez placa 5 posto kod kupnje bilo cega, ajd ako neko dopelja nekaj iz europe nek javi kak je prosao sa porezima i davanjima
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Koliko sam ja upoznat plača se homologacija 500 kn , a porez ne plačaš ako imaš europski porezni broj
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ako imaš firmu , opg i sl . ako si u sustavu pdv-a odeš u poreznu i izdaju ti taj porezni broj koji vrijedi u EU kao oib kod nas .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ako nisi u sustavu pdv-a, a imaš keš lovu da odeš s kamionim u njemačku ili austriju i kupiš traktor po želji i dovezeš ga doma, kaj onda??
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Imam pitanje, ako hoću naprimjer u njemačkoj kupiti neki john deere od 100 konja iz 89 godine, nije u sustavu pdv-a i sad dali ja moram plačati nešto na carini ili na granici?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ima tko da je na friško kupio traktor izvan HR,ili da zna nove informacije kaj sve treba kad se traktor kupi vani,i da se kod nas može registrirat ??
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
zato je najbolje nazvati carinu koja je nadležna za vaše područje lijepo se predstaviti i pitati ih,, do sada nisam se još susreo sa problemima, mislim da forum nije pravo mjeso za takve svari, jer mnogi "misle" a to nije isto što i "znati", a činjenica je da se vani može naći puno bolji traktor po boljoj cijeni ali ne bih se kladio da će dugo tako biti jer evo slučaj s autima koji su neki kod nas jeftiniji nego vani, znam da to nije isto jer se na auta još uvijek plača 5% poreza vrijednosti iz kataloga a na traktore već dugo prilikom prijenosa nema poreza,, evo jednog na oko dobrog i povoljnog http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7791104
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Ima tko da je na friško kupio traktor izvan HR,ili da zna nove informacije kaj sve treba kad se traktor kupi vani,i da se kod nas može registrirat ??


za uvoz novog obavezno Euto III motor
 

roten

Član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
33
A ako nisi u sustavu pdv-a, a imaš keš lovu da odeš s kamionim u njemačku ili austriju i kupiš traktor po želji i dovezeš ga doma, kaj onda??

nebi reko da je tako jednostavno mislim da ako kupujes traktor vani traktor mora imati neki europski certifikat prepises ga na sebe platis porez vani i jos nadoplatis u hrvatskoj do 25% naravno govorim ako nisi u sustavu pdv a ovo je samo teorija ako se varam molim vas da me ispravite
 

Najnoviji postovi

Na vrh