• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz Traktora

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Lijepa mašina,i ja sam gledo valpadane al ac je uletio prije jedini problem su djelovi,to mi izgleda ko da je više od 45 ks ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zagi, nek te :tractor: dugo dobro služi. :drink:
Koliko KS?
Koliko kg?
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
55 ks i oko 1400 kg.
2 kardana
blokade diferencijala( posebno zadnji, posebno prednji)
lagan na volanu
motor potpuno suh i šalta se ko auto.
za sad pre i pre zadovoljan.
do prolječa bude ko iz tvornice:icon_biggrin:
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
imam plantažu lješnjaka . Dakle za malčer.
šuma(za osobne potrebe) i obrađujemo dosta vrta
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Odličan bu za sve tvoje poslove osim oranja. Za oranje je malo prelagan s obzirom na snagu, ali ako koristiš obje špere oral bu kak i onaj od 2 tone bez špere. Koliko mu je manja težina nedostatak u oranju, toliko je prednost kod svega ostalog jer ne zgazi toliko.
Pišeš da se šalta kao auto. Znači ima sinkronizirani mjenjač. Koliko brzina i u koliko grupa?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
meni ac ima isto oko 1400kg vučem jednobrazni od 14 cola u svim uvjetima na 30+ dubini bez špera a imam obje,ako baš moraš koristi šperu kod oranja je zadnja bolja ali osjeti se i prednja kad je uključiš,veći problem mi predstavlja to sto je nizak nego da mu fali težine,a ova valpadana ima istu težinu i 20 coli gume ako se ne varam,jedino ih moras okrenut i piči nemas straha za oranje,a imaš i mogućnost pogonske prikolice koja se također da nać po italiji za malu paru,a taktor je bomba za tvoje potrebe,barem ovo šta si naveo nadam se da će te dugo služit hehe i da će bit slika obnove!
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
ima jedan mjenjač s 2 položaja 3 spore +rikverc i 3 brze + rikverc.
na cesti oko 25 km/h.
kotači su okrenuti " na krivo" zbog širine jer sam ga dovezel u kombiju.
počel nešto sitno radit oko njega al ni baš vrijeme.
ču stič do prolječa.
sad mi Ferrari pored njega izgleda ko dječja igračka
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kumpi, zemlja je čudna stvar. Ja sam sa svojim malim dvobražnjakom oral bez problema dvije brazde širine 2 x 23 cm i dubine 30 cm. A onda sam oral s istim plugom drugu njivu na dubinu 15 do 20 cm i pritom svinul gredu koja se kopča na traktor. Tak je bilo prošle godine, a prije sam istu njivu s istim plugom oral s Pasquallijem koji nema ni 1200 kg i išlo je zadovoljavajuće. Vidiš čak na istoj zemlji je velika razlika, a kamoli na različitim zemljama.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Vjerujem al mora se uzet neka normala koliko ks i kg po brazdi da radi dobro u svim uvjetima

A koji ferrari imaš,traktori su nekad bili veći i teži nego sada novi šta se rade jbg
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
Vjerujem al mora se uzet neka normala koliko ks i kg po brazdi da radi dobro u svim uvjetima

A koji ferrari imaš,traktori su nekad bili veći i teži nego sada novi šta se rade jbg

imam ferrarija 75 iz daleke 1973 godinice. Eto ga na njuškalu.
isto odličan traktorič al mi malčiranje s njim traje cijeli dan.:fiery:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
a znam da vidio sam,fali im koja kila da, hehe a sta se zalis nije to toliko lose ima nas koji i ne zavrimo u jednom danu hehe
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerujem al mora se uzet neka normala koliko ks i kg po brazdi da radi dobro u svim uvjetima

Pa na forumima se često spominje 40 KS po brazdi. S obzirom na to da nitko ne navodi o kojoj širini i dubini brazde se radi, pretpostavljam da je bilo govora o brazdi od 14 do 16 cola, ovisno o vrsti zemlje. Također smatram da normalna dubina brazde za dobro okretanje u težoj zemlji ne može biti veća od 4/5 širine.

Tko nema izrazito teške zemlje, vjerojatno bi mogel dobro orati s 25 KS po brazdi za plugove 12 cola, odnosno 20 KS po brazdi za 10 cola.

Ovo je samo moje skromno razmišljanje, a ako netko ima drukčijih iskustava, milom da me ispravi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
onda ja ne mogu vući plug imt deset cola niski klirens dvije brazde s vladimircem...i tak već triest let...:icon_scratch:
a ruski bedak ima 18 kW ili 25 KS....
joooooj...

jt05dd.jpg
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Jel se može uvest c360 s kabinom 90 godina ..bar kaj se homologacije tiče...ak je ko uvel molim da napiše,,hvala..
 

Najnoviji postovi

Na vrh