• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uvoz Traktora

M

Mister x

Guest
Za kaj češ ti to koristiti, ili ti samo furaš na takve modele niske i nabrijane? :p

Kupi Tomu Vinkoviča to to je zvjer malo i kompaktno
 
J

Jadranko

Guest
ma imam ja vec zvijer,ali sam naletio ovdje u CH na jednog povoljnog ne novog kao ovaj na slici pa bi si uzeo za odrzavanje vocnjaka.inace se stari bavi sa vocarstvom.evo moja zvijer od 15 konja :D
Obrisan neispravan link.
 
M

Mister x

Guest
Joj mene je žena nagovorila neka odemo po nešto tekstila do Letenja u Hungary. Ljudi kave oni strojeve imaju tamo sami JD-ovi 8xxxx i Same

Prije 5 godina sam tamo viđao samo trabante i rakovicu a sad mili moji to nije za usporediti.


Ali ova stranica mi izgleda više kao kineska sa mađarskim titlom Hhhee :lol: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Mister x kaže:
Joj mene je žena nagovorila neka odemo po nešto tekstila do Letenja u Hungary. Ljudi kave oni strojeve imaju tamo sami JD-ovi 8xxxx i Same

Prije 5 godina sam tamo viđao samo trabante i rakovicu a sad mili moji to nije za usporediti.

Istina , sada imaju ali je sada i prestalo sa kupovinom novih i superpovoljnih strojeva za mađare , sada su u uniji i nemaju više toliko povoljno mogučnost kupovine strojeva kao prije par godina . Jedan frend je kupio prije 2 mjeseca John Deere 2266 Extra kombajn iz mađarske koji je bio kupljen od mađara baš u tom ludom vremenu kada su imali subvencije , stroj je strava ...
Ono što još mogu reči vezano za mađare je da su ti sada polovni strojevi bili loše održavani buduči da im je ta subvencija došla preko noči pa seljaci nisu uspjeli izgraditi šupe i garaže za te strojeve. Taj kombajn je recimo cijelo vrijeme bio vani i po zimi , to se vidi na njegovoj boji i za očekivati je da če prohrđati puno prije nego je to normalno.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Sto znace dvije cijene strojeva na Tractorpool, price i net price.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Sto znace dvije cijene strojeva na Tractorpool, price i net price.
bruto i netto cijena,znači stroj platiš u brutu pa poslije kada ga izvezeš iz EU odeš ondje gdje si kupio traktor i podigneš taj PDV koji nisi kao strani državljanin obvezan platiti,osim ako u njemačkoj kupiš traktor kod poljoprivrednika i platiš porez 10,7% tada ga ne možeš podići.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne znam,ali ako trebaš jedan traktor najbolje preko ovih velikih koji upeljavaju po 3-4tjedno,dobiješ račun i sve čisto i legalno za regu.samo koliko čujem u Njemačkoj su poskupjeli i sad večinu upeljavaju iz Francije:drinkers::partyman:
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
društvo može pomoć. situacija sljedeća: ja bi kupio traktor koji je u inozemstvu(austrija). pa ja zamislio ovako, odem gore, platim traktor, dobim račun i sjednem u njega i dovezem se doma jer je tako jeftinije od šlepe. kad ono problem do problema: 1. nesmijem vozit u inozemstvu jer nisam državljanin. 2. pir uvozu cjena se povečava za 60%, na grubo(PDV, homologacija, te ostala davanja državi)
dal ima neko od vas iskustva s time pa da mi veli iz svog primjera, jel to istina?????????? ili me to netko plaši i hoće zaradit, naravno pošteno, na mojim žuljevima.
 
Z

zetor4718

Guest
društvo može pomoć. situacija sljedeća: ja bi kupio traktor koji je u inozemstvu(austrija). pa ja zamislio ovako, odem gore, platim traktor, dobim račun i sjednem u njega i dovezem se doma jer je tako jeftinije od šlepe. kad ono problem do problema: 1. nesmijem vozit u inozemstvu jer nisam državljanin. 2. pir uvozu cjena se povečava za 60%, na grubo(PDV, homologacija, te ostala davanja državi)
dal ima neko od vas iskustva s time pa da mi veli iz svog primjera, jel to istina?????????? ili me to netko plaši i hoće zaradit, naravno pošteno, na mojim žuljevima.

odgovori:1.smiješ vozit u inozemstvu(odeš u Hak i tamo izvadiš međunarodnu dozvolu cca.100kn),2.PDV plaćaš kako oni procjene vrijednost traktora(slično kao kad prepisuješ auto),ja osobno nemam iskustva sa uvozom ali tako kako sam ti napisao tako i je,vjerovao ili ne jedan moj poznanik je iz dovezao Volvo utovarivač za kamione iz švedske tako da putovati iz austrije je pičkin dim.najbolje telefon u ruke i zovi carinu i sve skim bi trebao imat posla.ljudi vole dosta plašiti i praviti od muhe slona..........
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ajd nek mi neko rece ko zna o uvozu traktora iz njemacke; da je cijena traktoru 6000 eura, koliko cega jos treba na tu cijenu platit da bi ga mogao registrirati kod nas u hrvatskoj? Molio bih pstotak ili cijene dodatnih placanja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
minimalna sigurno nisu,vjerojatno PDV + 6-7% carine
Nema carine, samo stroj mora biti porijeklom iz EU. Za to trebaš Eur1 obrazac. Neznam kak to ide za rabljene strojeve.
Homologaciju trebaš obaviti prije carinjenja.
Dakle, prođeš granicu, prijaviš na prijelazu i špediter ti napravi UCD. Nakon toga odeš u STP i na temelju UCD-a i drugih papira koje te budu tražili, izganjaš homologaciju. Onda u roku od nekoliko dana ideš u najbližu carinarnicu. Špediter ti bude odnesel papire na carinu i obavil formalnosti. Nakon toga od njih dobiješ uplatnicu (za njihove troškove, PDV i ostale sitne stvari). To uplatiš i dobiješ UCD, te je traktor i formalno postal tvoj. S UCD-om ga i registriraš.

UCD=uvozna carinska deklaracija.
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
ja mislim da je carina na strojeve 2%, al koji su troškovi homologacije nemam pojma al sam načuo da mogu biti dosta veliki tako da s pdv-om moraš platit oko 50% vrijednosti stroja. molim neka me ispravi neko ako ima točnije informacije ili iskustva pri uvozu.
 
B

budanec

Guest
znači ako ja kupim traktor u sloveniji za 10000€ za kuliko biga dopelal doma sa svim troškovima
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
znači ako ja kupim traktor u sloveniji za 10000€ za kuliko biga dopelal doma sa svim troškovima

mene isto zanima,ako netko zna iz iskustva,koji su i koliki troškovi kod uvoza traktora i priključaka iz Slovenije.
Hvala.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da li se može vani kupiti novi traktor i uvesti,iako kod nas postoji uvoznik za isti?
 
S

seljaček

Guest
Ljudi ne srljajte pričekajte godinu dana i nebu homologacije ni carine kupiš gdje hoćeš i registriraš i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh