• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UZEL 3x10" plug, koliko je dobar?

B

Bobo

Guest
Ovako, nasao sam na internetu da se kod nas u "jur-val-u" moze kupiti i UZEL plug 3x10". mislio sam ih zvat za cijenu, ali kad sam dobio poziv na ovaj forum, prije cu vas pitat, mozda se netko susretao s takvim plugom, ili je cuo od nekoga koliko su dobri...

Radi se o ovom plugu:
Obrisan neispravan link.

Pa ako znate ista o tom plugu, ili firmi kao takvoj, samo pisite...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pa tko ga pravi turci i to da bude kvalitetno, na slici se vidi da i nije nešto. da to nije ko oni UNIA strojevi ja zna za jedan 4br premetni plug kojem je pukla kompl.brazda i servis dođe prmjeni krenu orat i opet ponovo treči put je zvao servisere i rekao im gdje je plug i neka ga voze odakle je i došao i nije im platio plug
 
B

Bobo

Guest
UNIA da je toliko losa... Svasta. O UNIA strojevima sam cuo da su dobri, iako ne izgledaju nesto najkvalitetnije...

Mislim da to nije nesto sto ce na mojoj zemlji otpast, jer ovaj plug s kojim ursus ore, ima trecu brazdu navarenu... ni jedan saraf, pa nije otpala. I jos da sarafe stavi kao mjeru opreza, i to je to...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da ja sam to čuo čovjek je poludio sa tim plugom vukao ga je JD4955 ( 225 ks ) i pucala je samo ta druga brazda
 
B

Bobo

Guest
Ok, ali gledao sam ja i druge plugove... Recimo IMT 3x10" mi se cini pretezak, i da bi se 549 s njim mucio, dok ovaj plug sto sad imam, mogu nogom sutnut koliko je lagan...

Tezina mi je ideja vodilja, jer ne zelim svako malo mijenjat gumice u hidrauliku...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja imam IMt 542 i vozim njime bale do 800 kg. Star je 20 godina. Koliko ima kg IMT plug?
 
B

Bobo

Guest
Pise na prospektu 360 kg, ali ja ne vjerujem da je tako lagan...

Ako je dvobrazni tezak (po prospektu) 230kg, onda je moj trobrazni tezak 150Kg...

To je meni nesto sumnjivo...


Pod tezinom sam mislio da je preglomazan i da ga bez prednjih utega ne bih mogao a sigurnpscu voziti nekud po cesti, jer je jako dugacak i glomazan, a samim time i dize prednji kraj... pri transportu bi hidraulik jako trpio, a oranje bez braznog tocka mogu zaboravit.

549 moze na hidrauliku drzat 1100kg po tvornickom podatcima, ali ja mislim da moze i vise, samo sto su to vec ekstremne tezine za tako mali traktor...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja nemam prednje utege, sakupljač za sijeno ima 400 kg, dugačak je 3.5 -4 metra. Malo ga diže, ali opet se vozim punom brzinom po cesti. Moj imt nema
prvi pogon. Ka idem prema brijegu onda je malo problem.

Mislim da tvojem neče stvarat problem taj plug, koliko ima kg tvoj IMT?
 
B

Bobo

Guest
2250kg...

Cuj, ja bih ipak morao taj plug vidjet u zivo negdje, i htio bih ga probat prikopcat za traktor da vidim kako ce se ponasat jedno s drugim...

Ako mozes sa balom od 800Kg vozit punom brzinim po cesti, onda je to to.

Nisam se jos navikao na 549, jer je jos novi i nisam nista radio, jer sam ga morao razradjivat, pa je 539 orao sve...

Jedva cekam jesen, da ga malo pritisnem...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
S balom ne mogu, to mu skroz gornja granica, sa sakupljačem sijena mogu, ali se osječa da je prvi kraj slabo opterečen. Moj imt ima 1900 kg.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bale sa njim vozim samo 100 m do farme. Sa polja ne vozim s njim!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Po mojem je bolji teži plug i jači , no buduči da je za 549 valjda je bolji lakši, makar razliklika od 50 kg ti neče predstavljat nikakav problem.
Npr za takav plug kod mene ti treba traktor barem 70 ks. Mi oremo sa 100 ks
i 3 brazdnim proširivim (12-20 cola) okretačem. Plug ima oko 1000 kg i dosta je dug 4 metra , a traktor ima sa utezima 4600 kg, i ima što za nosit!
 
F

Fleki

Guest
Sta mislite o IMT-ovim plugovima, npr. ja bih uzeo 2 × 10" za svog 533 ?
 
B

Bobo

Guest
@mario: Ne znam bas koliko je tezak zapravo 3-brazni IMT plug, ali sigurno je tezi od 350Kg. Ovo sto ti pricas je 12" i veci plug, koji je tezak ko sam vrag. Dalje, kod vas je zemlja dosta teza, a i ljudi su ko i stoka nedokazani, pa oru sto dublje mogu... Ja orem 20cm duboko, jer nema potrebe za dubljim, svakih 5-6 godina prodjem svu zemlju malo dublje da se izmjesa, i onda opet 20cm...

@Ratarko: I ja mislim da mi je bolji ovaj laksi, i njega namjeravam kupiti za koju godinu, dok se malo izdovoljim s ovom starom ragom koju sad imam... Vidjet cemo kako se se situacija odvijat.

@Fleki: IMT 755.20 (2x10") ti je odlican plug. Ja ga imam i jako sam zadoboljan. Star je 26 godina, i nista mu nije bilo. Nasom nepaznjom su se lezajevi u crtalima poraspadali, ali to ti je 50kn troska po crtalu, tako da nije strasno...
 
R

robert

Guest
dobri su imt za laksa ne duboka oranja,nisu skupi,mislim da bi ti za 533 bio dobar.vidim da je bilo i rjeci o ljuljanju traktora...ja imam 800kg prednjih tegova,pa mi svejedno ljulja traktor,i sa plugom(1300kg) i sa 4m sjetvospremacom(1750kg)..pa kad vozim po losoj cesti moram ici sporije.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ja sa 2x10" IMT plugom orem koliko god traktor moze vuci, i on opet lijepo slaze brazdu. Mali plugovi su nepoderivi, osto ih vuku mali traktori. Zakopcaj IMT plug za neki traktor od 90KS samo za probu i trazit ces brazde po njivi, ako nisi pazljiv...

Uglavnom, sa IMT 610.10 1x16" sam orao 50cm duboko i opet je lijepo orao, a plug je namjenjen za oranje do dubine 35cm :?
 
R

robert

Guest
ja imam 757,14 coli,do 25 je manje vise ljepo radio,al preko toga nikako,pogotovo sada kad vidim kako mi ovaj novi ore taj imt je cista nula,pogotovo ako ima dosta biljnih ostataka
 
B

Bobo

Guest
Cuj, meni preko 25 ne treba, tako da je IMT najpovoljniji i najbolji izbor... Pogotovo zato jer radim 20 jutara zemlje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh