• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj božićnih drvaca

Ciki

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
38
Da nas malo vratim na temu :)

Jeste odredili cijene u maloprodaji za ovu godinu? Znam da sve ovisi o lokaciji, i da ZG prednjači sa cijenama, ali htio bih vidjeti kolike su vam cijene. Kod mene (Varaždin) imam posljednje 2 godine ovakve cijene:

Obična smreka: 70 - 120 kn (visine 1.5 - 2.5 m)
Srebrna: 150 - 170 kn (visine 1.5 - 2.5 m)
Jele: 180 - 250 kn (visine 1.5 - 2.5 m)
Srebrna tegla: oko 160 kn
Jela tegla: oko 230 kn

Svejedno budem moral malo okolo u špijunažu, ali ako imate volje napišite... :icon_super:
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
U Velikoj Gorici su cijene srebrenih i jela slicne.

Smreke su jeftinije. Mislim da ce mi 70 kn biti prosjek a ne najniza cijena.
 

salamon555

Novi član
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
3
pozz

zanima me dali i vi imate problema s prodajom na veliko, ovo je strašno..
cijene sam pustio poprilično i ništa
 

Ciki

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
38
Ja nemam robe za prodaju na veliko, ali vidim da ima robe na njuškalo puno, neki čak prodaju smreke prva sječa za 10 kuna komad??

Dugoročno to nebre biti dobro za nikoga... :(
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Strasno je da,ni ja na veliko nemogu,problem je u tome sto je puno ljudi posadilo, u selu sam jedini imo posadeno i prodavo vise od 15 godina se bavimo sa sadnjom i prodajom,a sad nas ima oko 6-7 i to poprilicnu kolicinu,a tako je i u okolnima mjestima,bit ce problem prodat i ovako a ne samo na veliko.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
A ništ bumo kak v Amerike,,si od takvih odkupimo ,,,malčer i vudri.. v konačnici opet bumo profitirali..a ovi više nebuju sadili sigurno !
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
koliko bi išla drvca na veliko? koje su najtraženije.znam jednog austrijanca koji svake godine ide u skandinavske zemlje po drvca,možda mogu mu provući krou uši da kupuje u HR.bliže mu je
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
koliko bi išla drvca na veliko? koje su najtraženije.znam jednog austrijanca koji svake godine ide u skandinavske zemlje po drvca,možda mogu mu provući krou uši da kupuje u HR.bliže mu je

Vjerovatno ide u Dansku, ostali skandinavci nisu jaki u tome.

S tim da Danci proizvode Normandsku jelu, toga zasad nemamo u vecim kolicinima.

Ako kupuje smreku , kod nas se sad po oglasima nudi i po 20 kn al rekao bih da prvu klasu moras platiti cca 35 kn.

Ovo kaj se nudi po 20 ja nebi ni djabe uzeo.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ovo što se nudi za 20 kuna, gledao sam malo te sadnice/drvca i moram reći da se oko tih sadnica neki baš i nisu trudili.
Svaka proizvodnja kod nas na kraju ispadne po onome, posadit ću "neka" raste.
Kod mnogo njih nakon sadnje ni brige ni pameti.
Nažalost. Potencijal je velik, ali...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
sta raditi sa preraslim drvcima, zasadenim prije 20-ak godina, mozda i 25.
ima to 3-4-5 metara visine, bar 1500 komada. ove godine ih je napadala enka bolest pa su se susili u okruzajevima. jel ima kakve koristi od toga?
 

salamon555

Novi član
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
3
nije toliko stvar ni u kvaliteti

imam oko 100-150 srebrnih jako lijepih (ocijena 9/10) i visokih oko 180-200cm i ne mogu ih prodati na veliko ni po 50kn po komadu, slična stvar je i sa običnim smrekama

imam osjećaj da tražim i 10kn/kom ne bi se uspijele prodati
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Uf losee...

Srebrenu smreku bih ja ovdje lako prodao, Zagreb je gladan takve robe.

Moguce je da ce trgovina malo dobro proci kad trgovci nista ne otkupljuju.

Iako, trziste nam se svake godine smanjuje a mi ne ulazemo u marketing nista. Treba malo vidjeti kako to rade Amerikacni ili Britanci , Njemci....

Ja cu ove godine probat slozit malo ljepsu etiketu u kojoj cu objansiti zasto je prirodno drvce ekoloski prozivod....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ciki

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
38
Jel se ko nadmetao u holdingu za mjesta u ZG-u ove godine, kak je prošlo, su pale cijene ili je sve više zainteresiranih?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemojte me krivo svatiti ali ga opet malo kenjate ko i svake godine. Ne podcjenjujem ničiji rad i nije mi niti na kraj pameti, ali to cvilenje oko prodaje okačite mačku o rep, tu kod nas ih dosta sadi jelke i svi prodaju bez brige na malo kaj cukor. Prijatelj mi ima cca 4000 komada malih, velikih, konstantno i rekel je da ih ima duplo sve bi prodal na malo. svake godine mu otiđe oko 1000 komada iz čiste zajebancije i još ga vuku za rukav zašto nema više. Veliki igrači imaju par desetaka tisuča komada,a sve ispod 10000 komada su mali igrači i moraju se prilagoditi tržištu. I meni nepaše cjena kukuruza po 55 lipa ali veliki sa par stotina hektara diktiraju cjenu a ne ja sitna riba i tome se treba prilagoditi, zato i prodam što više mogu na malo a višak tek onda vozim na otkupnu stanicu.
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Svasta si tu napisao pa se osjecam djelomicno prozvanim.

Razlika je izmedju kukuruza i drvaca ta sto ces kukuruz uvijek prodati pa makar po nizoj cijeni. A mozes ga i skladistiti. Drvca su malo zajebanija. Netreba ih vise nego sto ih ljudi zeli kupiti a ukoliko se ne prodaju, iduce godine ce neka vec biti toliko ogromna da vise nisu za trziste.

Sto se cijene tice prilagodjavam se ja na trzistu , a jedino sto me usitinu zivcira je ovdasnja moda plasticnih borova, uistinu se cini kako za par godine nitko nece kupovati prava ovdje. Zato sam ugodno iznenadjem stanjem u medjimurju , svaka cast medjimurcima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam nikoga prozival a tvoj tekst od prije podržavam jer nije dovoljno samo prodavati, treba uložiti i u marketing.
 

salamon555

Novi član
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
3
ja imam oko 250 srebrnih i običnih za prodati i normalno je da ne treba biti krut oko trgovine već se pokušati dogovoriti s kupcem-ALI ne možeš reći da je cijena od 25kn/kom velika (lakoma, kako god)

oglas mi stoji dosta dugo upita gotovo da nema
zvao sam na sve strane i nudio robu nakupcima, odgovor ćut će mo se..
borovi nisu ekstra klase, ali nikako nisu ni šrot, realno 8/10 ocjena


ako nekog zanima neka mi se javi u inbox
 

Najnoviji postovi

Na vrh