• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj graška

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: uzgoj graška

grašak se može prodati, otprilike procjenjujem na oko 50 kg dnevno za karlovačku tržnicu...osim kad je udarna sezona, onda možda 100 kila ode...
cijena u mahuni mu je već godinama 6-10 kuna, a ljušteni oko 20.
kad to stavimo al pari mladog krumpira koji tada ima cijenu od oko 5 kuna, mislim da je sve jasno....
ubiješ se dok ga bereš, a mala korist...
zato darijus odustaje od te proizvodnje i prepušta je johabici...:icon_e_wink:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: uzgoj graška

Kojote,ne maslaši me.
Ja sam od radnih čeljada - imala sam ja grašak jedne godine "nagolemo" i znam kako to ide.Ali....Ima johabica opaki plan....Posadi četiri kile ranog,četiri kile kasnog - kila ranog desetak cm visoka,posadi još nešt i nešt i nešt i nešt i......i napravi nešt....:icon_cool:
Johabica je stari trgovac.:eek:::(giggle):
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Re: uzgoj graška

grašak se može prodati, otprilike procjenjujem na oko 50 kg dnevno za karlovačku tržnicu...osim kad je udarna sezona, onda možda 100 kila ode...
cijena u mahuni mu je već godinama 6-10 kuna
Ako je to nekih 7,5 kn/kg u prosjeku nije loše, ipak su to mahune, pa se dade to i pobrati
, a ljušteni oko 20.
Al' ovo u zrnu je muka ježeva; nisam mjerio, ali mislim da više od 3 kg zrna se neda očistiti za 1 sata :icon_e_surprised:
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Re: uzgoj graška

Možda bi ovakav aparatić pomogao u čišćenju graška
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=WW6Mj7C4bHA[/YT]


Inače danas sam nabavio aliciu i alexandru i cijena me ugodno iznenadila - 45 kn/kg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Re: uzgoj graška

poslije tog aparata ne treba ni zube imati...:icon_rofl:
al bi se čudile babe po placu...lomu i meljavi...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: uzgoj graška

Sjetva graška, od prije par dana, onaj ranije posijani več ide van
thamwiyzsiixw7l27rk3.jpg
.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Re: uzgoj graška

Nemam slike iz polja, bude sutra, a danas evo slika od pola kile što sam doma posadio na jamice jer mi to ostalo u sijačici pa šteta baciti....
 

Prilozi

  • DSC00107.jpg
    DSC00107.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 149

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: uzgoj graška

Ja sam danas ubral prvih 10-tak kg graška. Sad samo treba sunca da brže dozrjeva.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: uzgoj graška

Stavit ću je koji dan, sad je već 1. prošao, a ovaj zadnji dozrijeva, al je suša i ne znam što na kraju bude od njega, a druga stvar, tržnica je puna graška..
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Re: uzgoj graška

Neznam koju ti količinu radiš, ali me zanima kako ih držiš povazane ako ih vežeš !
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: uzgoj graška

Površina je nekih 0.3 Ha, to je niski grašak, ne vežem ga..
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Re: Sve o grahu

Nisam našao temu o grašku pa sam se tu ubacio - zna netko zašto mi grašku žute donji listovi. Mislim da mu nešto fali pa namjeravam proc sa fortifertilom ili?
uploadfromtaptalk1428409294325.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ja ga bacila u smeće, baš dvije kile, ali bio star tri godine, valjda više ne bi ni niknuo.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ako je bio dobro uskladišten niknuo bi.
Ove godine od 22kg niklo da ne slažem oko 200 grama.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ih, nisam mislila više to saditi a po špajzu sam ga premetala......
 

Najnoviji postovi

Na vrh