• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

uzgoj hrena

H

hodosencan

Guest
Pitao bih vas dali se netko iskušao u ovoj grani poljoprivrede, dali netko zna koja su ulaganja a koji prihodi po hektaru,
kako se tretira (prskanje,kultiviranje) koji strojevi su potrebni?
Za sve informacije unaprijed zahvaljujem.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
bio ti sad prilog u polj.emisiji na HTV-u,hren koji proizvodi firma iz Ludbrega
a o uzgoju možda imas na Neispravan link je obrisan!
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Ajmo malo o uzgoju hrena, bilo juče u poljop. emisiji. Dali se neko bavi s time, neka da koju informaciju.:?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ajmo malo o uzgoju hrena, bilo juče u poljop. emisiji. Dali se neko bavi s time, neka da koju informaciju.:?

ja se bavim svaki Uskrs par dana za redom i onda slabo:D
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Dali stvarno nitko ne zna ništa o hrenu.:rolleyess:

Imam jednoga u vrtu. Više je za ukras, proljetos sam ga pomaknuo jer sam tamo sadio aroniju. Inače kažu da se može korijen izrezati na više komada i da će iz svakoga niknuti nova biljka ali to nisam probao. Mi lišče hrena koristimo kao jedan od sastojaka tradicionalne "zapare" tj. uvarka kojim se pred berbu završno operu i isplahnu drvene bačve...
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Potražnja za hrenom velika a nitko ga ne uzgaja. Šta je s vama ljudi oko Ludbrega tamo je velika firma koja se bavi s hrenom.:confused:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Puno hrena se sadi u okolici Ludbrega,ja sam prije nekoliko godina isto sadio pola jutra.Hren se sadi iz presadnica veličine 20 do 25 cm,debljine u promjeru 1cm.Sadi se ukošeno u zemlju.Zaštita nije problematična nego največi problem je vađenje.Postoji neki stroj(tresač na kardan) ali sam ja odustao od daljnje proizvodnje zbog teške prodaje.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
da ima par jačih koji se bave uzgojem hrena tu kod nas
jel tko želi proizvoditi hren kao koperant ili nekaj dr.

puno toga možemo proizvesti a i potreba je za raznim kulturama koje se mogu uspješno uzgajati pa tako i hren,batat,razne tikvice,grah,luk,češnjak i da ne nabrajam sve ,uostalom suočavamo se s problemima kad to treba prodat i naplatit....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
da ima par jačih koji se bave uzgojem hrena tu kod nas
jel tko želi proizvoditi hren kao koperant ili nekaj dr.

puno toga možemo proizvesti a i potreba je za raznim kulturama koje se mogu uspješno uzgajati pa tako i hren
  • ,batat,
razne tikvice,grah,luk,češnjak i da ne nabrajam sve ,uostalom suočavamo se s problemima kad to treba prodat i naplatit....

Mene zanima proizvodnja batata.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jel netko krenuo sa uzgojem hrena, ima li tko da otkupljuje ili se fura na tržnice. Kako se kreću cijene sjemena i ploda ? Hvala.:)
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Jel netko krenuo sa uzgojem hrena, ima li tko da otkupljuje ili se fura na tržnice. Kako se kreću cijene sjemena i ploda ? Hvala.:)

E moj prijatelju odeš samo na 1 stranicu i sve češ skužit.Kako je teško prodat hren,kako ga je teško vadit,kako se sadi iz flanaca.........!
pozz!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E moj prijatelju odeš samo na 1 stranicu i sve češ skužit.Kako je teško prodat hren,kako ga je teško vadit,kako se sadi iz flanaca.........!
pozz!

A stranica je ??????:(
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:scratch o hrenu nitko ništa,,,,, ja još nisam našao tu famoznu 1 stranicu:madmana:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
http://www.hzpss.hr/ ako ti uopće bude koristilo.

Ma jok, kod njh sam bio i osobno,,, sve samo formalnosti,,,, ništa konkretno o otkupu, proizvodnji, zaradi itd.
:drinkers: svejedno hvala ti.
Idem pretres poljo trgovine i firme pa se možda nešto nađe.
 
B

BabyBruno

Guest
Sadnice hrena

Možete li mi pomoći, naime direktorica je zainteresirana za sadnju hrena i/ili češnjaka u okolici Zagreba. Nigdje ne možemo naći sadnice hrena osim u Ludbregu, pa ako netko ima kakvu informaciju od pomoći nam je svakako.
Zanima nas još dali postoje strane tvrtke koje su zainteresirane za sadnju i eventualni otkup korijena, gdje to sve možemo saznati.

Unaprijed puno hvala na informacijama.:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh