• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj i hranidba pilića ( ne tov)

zivina

Novi član
Tu od
16 Svi 2014
Poruka
6
Znaci kad je toplo mogu da ih pustam? A kad da prestanem da im dajem koncentrat i pocnem da im dajem zitarice?
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
prvih mjesec dana koncentrat,drugi mjesec se postupno prelazi na žitarice,prvo tri na jedan koncentrat/žitarice,pa pola pola,i onda jedan na tri,dok se ne prijeđe u potpunosti na žito

piliće puštam van nakon dva mjeseca i u početku malo pripazim na njih da ih odrasla perad ne tuče,jer su mi svi skupa po cijelom dvorištu,ali brzo se priviknu jedni na druge :)
 

zivina

Novi član
Tu od
16 Svi 2014
Poruka
6
A posle kolko tacno dana kada napune mogu da ih pustam napolje, odvojeno od matorih kokosaka? :(wasntme):
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ne znam kako drugi rade,ali čim malo opernate i kad je toplo,da nije mokro i da ne pada kiša pilići mogu van,jer njima je potrebno od malena da čeprkaju po zemlji,ja svojima u gajbu prospem proso i pijesak da imaju za perušanje,mada to nije to kao kad su na zraku
 

zivina

Novi član
Tu od
16 Svi 2014
Poruka
6
Ne znam kako da napravim neki mali pilicarcic gde ce da spavaju kad ih pustim,koliki bi trebao velik da bude .. pilica imam oko 40-ak vecih od 1,5 meseca i malih koji su se tek izveli 10-ak... :)
I kad da ih pustim da spavaju u takom pilicarcicu napolju u ogradjenom prostoru?
 

zivina

Novi član
Tu od
16 Svi 2014
Poruka
6
Sa koliko starosti pocinju mladi petlici obicnih koka i kikireza da pevaju? I kad pronose mlade koke? :(happy):
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ovisi o pasmini,nesilice pronesu već s 4-5 mj,neke sa 7 mjeseci,ovisi i o vremenu,ako je zima ili jake vrućine neće nesti,a i kako kome dođe,meni je pjetlić od 2,5 mj gazio kokicu,ak ništa drugo bar se držao svoje vrste(australorp),ja sam umrla od smijeha

nemoj biti nestrpljiv,sve u svoje vrijeme :)
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Meni domaci pilici slabo napredovali, koliko bi u prosjeku od domaci koka pilici trebali biti teski sa 4 mjeseca?
 

Najnoviji postovi

Na vrh