• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj kelja

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo i kelja ovdje. Nitko ga uopće ne spominje. I nije neka kultura posebno spomena vrijedna, ali zna biti ponekad isplativ.
slika086s.jpg
slika047.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

hehe dober je on, sam treba i kvrga mesa k njemu :lol: :lol: :lol:
 
V

vochka

Guest
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

pozdrav, kupila sam u konzumu sjeme ukrasnog kelja, da li netko zna kada se može početi sa sjetvom? mislila sam posijati prvo u nekoj posudi pa onda na gredicu...molim iskusnije da me savjetuju:)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

Da li je to cvijet ili povrće malo šale zavisi od količine kupusnjače možeš sijati u kontejnere 170 mjesta ili u posude ili tepsije pa ih čupati ali ti je bolje primanje kada ima supstrata na korjenu a što se tiče sijanja možeš odmah a i na kartici ti je označena sjetva sadnja i berba .
Pozdrav Anđelko!
 
V

vochka

Guest
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

hvala ti,
na pakovanju baš i nije objašnjeno kako treba ili možda ja ne znam pročitati,
ugl kolko ja razumijem sije od lipnja do kolovoza u posudice a onda do rujna na gredice. jel to neka greška?

ja ću onda sad posijati u posudice, neće to biti prerano? možda bi trebala čekati do bude toplije?
 
S

Suncokretica2

Guest
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

Ukrasni kelj ipak spada u cvijeće, nisam ga probala jesti :lol: , ali saditi jesam. I stavljati u aranžmane.
@vochka: možeš malo pričekati sa sijanjem, brzo on raste. Ovisi za šta ti treba, možeš ga saditi u više navrata. Lijep je ukras u vrtu i zimi. Ne možeš tu puno pogriješiti :)
 
V

vochka

Guest
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

e onda ću još pričekati. namjeravam ga posaditi u vrti kao ukras:)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

Zapostavljena kultura, pa da je malo poslikam.
slika060.jpg
 
L

LIMA

Guest
Re: A KELJ NITKO NE SPOMINJE

Evo i mog keljića u kombinaciji sa brokulom.
GEDC0842.jpg

GEDC0815.jpg
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
evo da zivnem malo i ovu temu!!! ima li koga da proizvodi kelj?? malo se raspišite o uzgoju, isplativosti, ulaganjima itd......
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
evo da zivnem malo i ovu temu!!! ima li koga da proizvodi kelj?? malo se raspišite o uzgoju, isplativosti, ulaganjima itd......
Nastavljam malo priču o kelju; ali ustvari o broskvi (lisnatom kelju i kako je već pravilan naziv). Uz more je to redovita kultura za prehranu preko zime (pogotovo je ukusan kada ga ofuri mraz).
Ne znam, ima li uopće tržišnu vrijednost, jer kada ga gledam preko zime na tržnici (nema ga u Konzumu) vidim da ga mlade mame niti ne zamjećuju; pa vjerovatno niti ne znaju što je to i kakvog je okusa (moja punica je iz ZG, i kada je to privi puta vidjela, onda je pitala za kod tebe kelj nema glavu; kakav je to čudan kelj :cry:).
A broskva na ulju i prilog palenta je :drinkers:; samo to je još jedno tradicionalno jelo koje polako tone u zaborav.
Šteta.

A evo i jedne slike (sa interneta):


A tu je i članak: http://otok-krk.org/krk/hrvatska/tr...e-priprema-marinirane-ribe-i-morskih-plodova/
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Kelj i kelj pupčar

Dragi forumaši
Spremam se u mirovina, a i inače volim povrtlarstvo, pa molim sve koji nešto znaju o brokuli ,sadnji,uzgoju,gnojenju,prihrani,zaštiti,vrstama sjemena,rokovima sijanja,sadnje, dozrijevanja i ne znam što sve ne još, da nađu vremena, pa da što više toga napišu, budući ću sada imati puno vremena da se bavim sijanjem, pa onda sadnjom, tako da me toga jako puno zanima, što za novo naučiti, a što za obnoviti znanje ili se prisjetiti,pa poboljšati uspjeh u rodnosti.
Našao sam na dosta mjesta o svemu tome, ali čini mi se da su starija od godine,čak i dvije tri, pa me zanimaju i novija saznanja i iskustva od svih Vas koji ih imate, a nije Vam teško pisati,pa pomoći jednom budućem umirovljeniku.
Ako netko želi može mi se obratiti i na e-mail """kbszeljko@gmail.com ##
Ja ću Vam svima biti do smrti zahvalan i želim Vam svima puno uspjeha u sijanju, sadnji,pa na kraju i branju plodova.

Željko
 

rina21

Novi član
Tu od
26 Lip 2014
Poruka
1
Željko pozdrav,ja uzgajam brokulu Mantop,sijem je negdje polovicom 7. mjeseca, znaci sadnja je polovica,kraj osmog mjeseca Za branje dolazi u desetom mjesecu. Zasada mi se pokazala kao jako dobra investicija,koja kuna sa strane. Moram napomenuti da ne sadim puno,jer se kolicina, barem kod nas u Neretvi ,ne isplati. Sretno.
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Željko pozdrav,ja uzgajam brokulu Mantop,sijem je negdje polovicom 7. mjeseca, znaci sadnja je polovica,kraj osmog mjeseca Za branje dolazi u desetom mjesecu. Zasada mi se pokazala kao jako dobra investicija,koja kuna sa strane. Moram napomenuti da ne sadim puno,jer se kolicina, barem kod nas u Neretvi ,ne isplati. Sretno.

Ma svaka ti čast na odgovoru.
Oprosti što sam tek sada primijetio-čudi me da nisam dobio obavijest od foruma o tvome odgovoru, nego reci mi znaš li što mali više o karfiolu-cvjetači?
Ja ju sadim godinama, ali nikada nisam dobio glavu bar malo veću od jabuke,pa bi volio znati di griješim.
Radim sve po svim mogučim uputstvima na netu i opet nikakve koristi.
Tebi u svakome slučaju hvala.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
E, ne treba čitati kako se uzgaja, nego treba čitati gdje i koje sjeme kupiti. Ove vrećke sjemena po dućanima za par kuna niti neće dati nešto posebno!!
Ako hoćeš pravi karfiol onda prijatelju samo hibrid. I naravno puno vode kod proizvodnje. I da,.... karfiol u toku stvaranja glavica baš ne voli sunce!!
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
Ajde mi molim te odgovori, a di kupiti hibrid , kad se on prodaje na kile za masovnu proizvodnju, a ja imam mali kućni vrtić dvjetotinjak kvadrata di svega posadim i posijem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Evo ja ću ti odgovoriti. Dio sjemena iz Bejovog profesionalnog asortimana prodaje firma Poljovrt u malim pakiranjima. Pa ako želiš pogledaj na netu, kontaktiraj i nabavi što ti odgovara.
 
Na vrh