• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

uzgoj ljekovitog bilja na komercijalnoj bazi

D

dmeter

Guest
Čitajući ostale postove.Lavanda,kamilica i ostalo i vaše silenje prirode ja ču vam dobronamjerno dati par savjeta a na vama je da radite s tim šta hoćete
Največi prihodi po hektar je sadnjom Vanilije 4800 sadnica ha prinos 4800 kg hektar sa prosječnom cijenom od 100 dolara kg nakon 5 godine uz dovoljno ulaganja možete ih proizvodit i na Antarktici
Šala mala
Za uzgoj ljekovitog bilja trebala bi vam biti vodilja šta samoniklo korisno raste u vašoj okolici zbog toga šta su tu biljke doma i proizvode najveću koncetraciju ulja i ostalih potrebnih molekula da bi bile prvoklasne.
Prenesene biljke trebate dobro pogledat di samoniklo rastu klima,tlo,padavine i jeli vaša okolica odgovara
Na primjer Split je u zoni 9 A Gospić u zoni 5 Plitvička jezera 4 Zagreb 6
A isto tako U Splitu Predio Meje je u zoni 10 a TTTS 8
znaći uzmite u obzir i mikrolokaciju

Isto bi bilo kad bi ja na Šolti iša komercijalno uzgajat planinski kesten ili rododedron i očekivat da ču živit od toga
Taj kesten bi možda i preživio a ostalo

Toliko ima ljekovitog bilja i iz svega se može izvući ulje i bilo bi vam najbolje koristiti lokalne prirodne resurse
Nemate vlastite zemlje nema problema možete ići i skupljat divljo samoniklo bilje od koje je ulje uvijek duplo skuplje od umjetno uzgojenog i kad odlućite prestat sa poslom nemate nikakve gubitke
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
dmeter kaže:
Čitajući ostale postove.Lavanda,kamilica i ostalo i vaše silenje prirode ja ču vam dobronamjerno dati par savjeta a na vama je da radite s tim šta hoćete
Največi prihodi po hektar je sadnjom Vanilije 4800 sadnica ha prinos 4800 kg hektar sa prosječnom cijenom od 100 dolara kg nakon 5 godine uz dovoljno ulaganja možete ih proizvodit i na Antarktici
Šala mala
Za uzgoj ljekovitog bilja trebala bi vam biti vodilja šta samoniklo korisno raste u vašoj okolici zbog toga šta su tu biljke doma i proizvode najveću koncetraciju ulja i ostalih potrebnih molekula da bi bile prvoklasne.
Prenesene biljke trebate dobro pogledat di samoniklo rastu klima,tlo,padavine i jeli vaša okolica odgovara
Na primjer Split je u zoni 9 A Gospić u zoni 5 Plitvička jezera 4 Zagreb 6
A isto tako U Splitu Predio Meje je u zoni 10 a TTTS 8

znaći uzmite u obzir i mikrolokaciju

Isto bi bilo kad bi ja na Šolti iša komercijalno uzgajat planinski kesten ili rododedron i očekivat da ču živit od toga
Taj kesten bi možda i preživio a ostalo

Toliko ima ljekovitog bilja i iz svega se može izvući ulje i bilo bi vam najbolje koristiti lokalne prirodne resurse
Nemate vlastite zemlje nema problema možete ići i skupljat divljo samoniklo bilje od koje je ulje uvijek duplo skuplje od umjetno uzgojenog i kad odlućite prestat sa poslom nemate nikakve gubitke
Gdje na netu ima detaljnije znacenje podebljanih zona, odnosno podjela Hrvatske?
 
D

dmeter

Guest
Smiljan kaže:
[
Gdje na netu ima detaljnije znacenje podebljanih zona, odnosno podjela Hrvatske?

Ne znam ali ja imam karte Evrope sa podjelama na zone bez mikrolokacija ako koga zanima podatak neka pita ja ču mu proćitat iz svoje karte ali isto možete koristit cro meteo plus ovi podaci
Bitni podaci su godišnje minimalne temperature

1 -70 do -45
2 -45,5 do -40,1
3 -40 /-34
4 -34,4/28,9
5 28,8/-23,4
6 -23,3/-17,8
6B-20,5/-17,8
7A -17,7/-15
7B -14,9/-12,3
8A-12,2/-9,5
8B-9,4/-6,7
9 -6,6/-1,2
10 -1,1/4,4
11 4,4
 
I

ivancica

Guest
moze li mi tko reci koji se herbicidi koriste protiv korova u tehnologiji proizvodnje bijelog sljeza, nevena i borača?
unaprijed hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh