• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj purica i purana

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Velike su razlike u temperaturi noc -dan , i opcenito prije desetak dana smo bili u zimskim jaknama a sad su velike vrucine. U takvim uvjetima mali nece ni da jedu pa je prirast slab. Meni je zbog toga uginulo vec pet pilica. Veterinar kaze da im je prezagusljivo i da je velika vlaga u prostoriji jer je prenapuceno. Sta je najgore neki su mi poceli kihat a veterinar pametuje ni sam ne zna ste bi im dao.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Pa da i meni je ove godine 7 pilica uginulo. I kupio sam im kapi sa vitaminima i razblazujem u vodi. Jedno sam izlecio i vise se ni jedno nije razbolelo. A curice cekam da pustim naposle cim se operutaju
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod mene pilici uz sve uvjete koje sam im pruzio samo kunjaju. Vise ne znam sta da im dam. Veterinar kaze da vise nema pola ljekova od kad smo usli u EU. Ne smije davati jer kao ne pise koliko poslije upotrebe se ne smiju jesti meso ni jaja. Pita me a za ceg su mi pilici. Pa ne drzim ih za kucne ljubimce.
Sa puranima oprezno dok ih izvodis van . Ne smiju na rosu ni pokisnuti.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
To je stari kavez od žice koji se lagano pomakne kad popasu travu, jedini problem je šta ih svaki put moram hvatat i nosit iz stale i u štalu a sad imam i vece pilice pa djele kavez malo jedne pustam malo druge
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja imam isto nesto takvo napravljeno prema Yutubu, amerikanci to zovu chikin ilirabit tractor. Dimenzije su 2x1 metar. Prvo sam u njemu imao kunice ali oni prokopaju i izadju van. Trebalo bi jedan dio napravit tako da se zivotinje mogu sklonit i da ih ne moras stalni vadit i pospremat nego su stalno na pasi. Ja u slucaju kise prekrijem jedan dio sa najlonom. Inace je to odlicna stvar da ne moras kosit ni pazit stalno na njih nego jednost#vno kad popasu samo pomaknes dalje . Kupio sam i kotace samo ih jos nisam namontirao jer onda ca mi biti povisenio od zemlje pa se moze nesto zavuc'kod njih.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mogu se sklonit ispod šperploče ali ih nebi ostavio vani ima svakave zivine kod mene do jutra bi nasle nacin kak ih pogutit
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
IMG-ab3c7034acbe4f58cd66e9fda805a350-V.jpg IMG-177c360a056f6163b68ab4bf7ffa11a8-V.jpg
 

Prilozi

  • IMG-0e32c92d57d59956b5cbb732a499d8c3-V.jpg
    IMG-0e32c92d57d59956b5cbb732a499d8c3-V.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 4

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moji pazinski sa 4 mjeseca (2 pune slike) i teka kad sam ih kupio sa 5 tjedana (mala sličica)
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Moji sad imaju 5 i 7 nedelja. Jos ih ne pustam napolje. Cekam da se operutaju
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Dio, dio je ispod kvocke, bila su stara jaja u i kubatoru, samo 7 komada se izvalilo, i jedan je nakon tri dana uginuo. Pod kvočkom 11 od 13 jaja...
To je to za ovu godinu, imam 38 malih, dosta...
 
Na vrh