• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

V.T pumpe(bosch pumpa)

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
a nova bosch pumpa kolko kosta? Kakvih proizvodaca ima na trzistu kad su u pitanju IMT traktori?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Onda mijenjaj elemente pošto veliš da ti baca dosta.
Za te novce bi več mogel biti neki popravak, a za onih tvojih navedenih 1200 sve zajedno nema popravka ;)

Tako sam mu odmah i rekao.Za tih 6oo kn razlike mi se ne isplati riskirat.A u biti zbog bacanja na odušak i dima na ispuhu sam je i skidao tako da nema smisla popravljati polovično.
A ovu cijenu od 2-2500 kn.sam i očekivao i prije nego što sam ga zvao,samo mi je on to nekako ublažio preko telefona,pa sam se ponadao:mrgreen:
Valjda je mislio da mu je neću donesti ako kaže veliku cijenu.
Uglavnom bitno mi je da on to dobro napravi,a ovo da se mora platit od toga ne bježim.
Sad odmah perem i rezervar,mijenjam filtre,ona kruta crijeva za dovod goriva i povrat također tako da sistem za gorivo bude ko curica.
Daj mi reci ove podloške ispod dizi (bakrene),Kupio sam nove ,unutarnji promjer je isti kao na staroj,dok je vanjski manji,i ove nove su(ćini mi se )malo tanje.Bitno ili ne ?
Dali ima još nešto na što treba paziti prilikom postavljanja dizi na glavu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Tako sam mu odmah i rekao.Za tih 6oo kn razlike mi se ne isplati riskirat.A u biti zbog bacanja na odušak i dima na ispuhu sam je i skidao tako da nema smisla popravljati polovično.
A ovu cijenu od 2-2500 kn.sam i očekivao i prije nego što sam ga zvao,samo mi je on to nekako ublažio preko telefona,pa sam se ponadao:mrgreen:
Valjda je mislio da mu je neću donesti ako kaže veliku cijenu.
Uglavnom bitno mi je da on to dobro napravi,a ovo da se mora platit od toga ne bježim.
Sad odmah perem i rezervar,mijenjam filtre,ona kruta crijeva za dovod goriva i povrat također tako da sistem za gorivo bude ko curica.
Daj mi reci ove podloške ispod dizi (bakrene),Kupio sam nove ,unutarnji promjer je isti kao na staroj,dok je vanjski manji,i ove nove su(ćini mi se )malo tanje.Bitno ili ne ?
Dali ima još nešto na što treba paziti prilikom postavljanja dizi na glavu?
Ako je vanjski promjer manji, odmah ih baci u smeče i kupi široke, da nebi bilo problema. A to kaj su več sad tanje neču ni komentirati.
Nije ju loše prvo malo popustiti da bi bila mekša.

Prilikom postavljanja treba očistiti dosjede gdje sjeda diza, pločice namazati tovatnom mast i dize osječajno i ravnomjerno stegnuti. Ako imaš kilo ključ, na 2,5 kg, a ako nemaš pripazi da ne sjebeš navoje.
 
Z

Zvonae

Guest
a nova bosch pumpa kolko kosta? Kakvih proizvodaca ima na trzistu kad su u pitanju IMT traktori?

U Masivi u Bjelovaru nova rotaciona pumpa za M34 motor 2500 kn, kod bošiste
u Daruvaru kompletna reparacija iste 2400kn, a nova u
IPM Beograd 252 eura(osobno nazvao telefonom)
pa sad kako kome odgovara!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pumpa došla sa reparacije,montirano sve,traktor pali ,sve je ok.Sada još čekam da mi jedan majstor dođe preštelati ventile,kad je već sve pri ruci-što bi rekli.
Popravak je koštao 2571 kn.:idea::oops:
A djelovi stanu u jednu šaku



Uploaded with ImageShack.us
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

to je ipm-ova pumpa....mogao si i nju i dizne skinuti i odnest u beograd u ipm direktno. Puno jeftinije i kvalitetnije. Garancija 6 mjeseci, ak nevalja slažu ponovno. Torpedovu pumpu (bez obzira ipm ili rbr) slože za nekih 800-900kn. Dizne torpedove oko 80 kn (180 bara) po komadu. Za 579 rotaciona pumpa tj. njen popravak isto oko 800 kn.Ja nosio i za 579 i za torpeda. i ovo gore sto ovaj kaze 252 eura nova pumpa je isto točno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Pumpa došla sa reparacije,montirano sve,traktor pali ,sve je ok.Sada još čekam da mi jedan majstor dođe preštelati ventile,kad je već sve pri ruci-što bi rekli.
Popravak je koštao 2571 kn.:idea::oops:
A djelovi stanu u jednu šaku



Uploaded with ImageShack.us
Samo bum komentiral da se to zove popravak pumpe. Košta ali .......
Za onaj dio oko IPM-a se nebi htel miješati jer nisam u toku, ali mi izgleda malo prevelika razlika :scratch
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Još me zanima zašto je ovaj jedan uložak dize u tako lošem stanju (gornja slika,treća diza po redu)?Sva je neka "nagrižena" kao da sam je iz zemlje izvadio a ne skinuo sa traktora.


Ovo što se tiće nošenja pumpe u beograd je ok-ako je tako.To dosad nisam znao.
Mada kad se tu još dodaju troškovi za gorivo,iće piće itd.,to na kraju ispadne parsto kuna jeftinjije.
I usput-nakon ove reparature i ovo je nova pumpa-samo je kučište ostalo staro
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Još me zanima zašto je ovaj jedan uložak dize u tako lošem stanju (gornja slika,treća diza po redu)?Sva je neka "nagrižena" kao da sam je iz zemlje izvadio a ne skinuo sa traktora.


Ovo što se tiće nošenja pumpe u beograd je ok-ako je tako.To dosad nisam znao.
Mada kad se tu još dodaju troškovi za gorivo,iće piće itd.,to na kraju ispadne parsto kuna jeftinjije.
I usput-nakon ove reparature i ovo je nova pumpa-samo je kučište ostalo staro
Najvjerojatnije zato jer ta diza nije radila kak treba ili je na tom klipu manja kompresija, pa je dolazilo do lošijeg sagorjevanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još me zanima zašto je ovaj jedan uložak dize u tako lošem stanju (gornja slika,treća diza po redu)?Sva je neka "nagrižena" kao da sam je iz zemlje izvadio a ne skinuo sa traktora.
Da nije to od vode ?
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Da nije to od vode ?

Ti si već drugi koji mi je to rekao.Znaći moglo bi biti da je napukao kanal za vodu na glavi,pa nešto vode završi gdje nebi trebalo:|
U tom slučaj bi trebalo biti nešto bijelog dima na ispuhu,jel tako ?
Kad nalijem vodu budemo vidjeli:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Ti si već drugi koji mi je to rekao.Znaći moglo bi biti da je napukao kanal za vodu na glavi,pa nešto vode završi gdje nebi trebalo:|
U tom slučaj bi trebalo biti nešto bijelog dima na ispuhu,jel tako ?
Kad nalijem vodu budemo vidjeli:D
Videl sam uložaka i u lošijem stanju, tak da baš i nevjerujem da je do vode.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
kako ti sad traktor radi,jel puno bolje,jel bolje prima gas..zanima me jer izgleda da i ja na svom imt 539 moram ovako raditi pumpu pa et ako ti nije problem napisi sta si prvo primijetio na traktoru kad si stavio pumpu posle remonta.pozz
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
kako ti sad traktor radi,jel puno bolje,jel bolje prima gas..zanima me jer izgleda da i ja na svom imt 539 moram ovako raditi pumpu pa et ako ti nije problem napisi sta si prvo primijetio na traktoru kad si stavio pumpu posle remonta.pozz

Sa traktorom još nisam ništa radio,samo sam ga palio i malo turirao.
Radi bolje ,nekako drugačije.Samo cvrkuće.Kada ga turiram dima ima ali puno,puno manje
.Dima mora biti jer motor nije diran,ali kažem puuuuuno manje, i bolje pali.
ako te još nešto zanima pitaj,ali kažem nisam još ništa sa njim radio,a i sam jedva čekam da vidim kako će se ponašat.
Uglavnom za sada sam zadovoljan!
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
mene samo zanima jel bolje prima gas ,ja imam probel s imt 539 zato sto preko 1000 obrtaja ne prima gas i tad ne dimi,kao da pumpa ne baca gorivo,pa sam planirao do kraja mjeseca da odradim pumpu jer mislim da je do nje..i ja mislim da bi ti sad trebao traktor raditi nekako zivlje,ono veselije i da bolje prima gas.pozz
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
za slozit pumpu treba imat dijelove, kvalitetne dijelove. Ko ih ima? Tvornica. IPM ti nece reć za pumpu tj. elemente ima znakova istrošenja ali moze jos durat. Oni idu novi. Oni ju sloze i na probni stol, i sve se stela i ispituje prema podacima koje je dao proizvođač pumpe. I imas garanciju 6 mjeseci.
Iz iskustva, torpedova pumpa IPM, skupa s diznama slozena prije 8000 rs i traktor ide gotovo isto kao i drugi isti takav na kojemu je sad napravljena generalna, znači nije gotovo nista slabiji, nema vecu potrošnju goriva, pali super obzirom na 8000 (nakon remonta pumpe dizni i nove karike što je bilo na 10000)rs, palis na -10 bez da mu dodajes gas. Upali u roku 10 sekundi i odmah radi mirno, nema da se dva tri puta zaleti pa posustane i sl. Ali cijelo vrijeme se pazi sto se lijeva u rezervoar, bez obzira na to sto ova pumpa može gutat sve živo i neživo. Tvornica je ipak tvornica.....
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav imam problem sa rotacionom bos pumpom rijec je o imt 558 kad ga nepalim dan traktor extra prima gas mozda prvih 5 min nakon kad malo odradi odma smanji mu ostrinu i sporije prima gas od 800 do 1200 obrtaja.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ima li kakav dobar bošista za Torpedo pumpu i dizne na području Brodsko posavske-Požeško slavonske županije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh